Drukarka 3w1. Jak wybrać

Drukarka 3w1. Jak wybrać

grafika drukarka 3w1 na szali z innymi urządzeniami

Drukarka 3w1 ułatwia życie! Kto raz miał takie urządzenie wielofunkcyjne, nie wyobraża sobie życia bez niego. Obecnie drukarka 3w1 zastępuje standardową drukarkę jednofunkcyjną i skaner. Do tego może służyć jako domowa kserokopiarka. To tylko ułamek funkcji, którymi dysponują obecnie oferowane drukarki.

Drukarka 3w1. Mały kombajn

Zarówno na sklepie stacjonarnym, jak i internetowym spotykam się z podobnymi przypadkami. Klient zgłasza się do nas z prośbą o doradzenie drukarki. Po krótkim wywiadzie okazuje się, że standardowa drukarka jednofunkcyjna to za mało.

Rynek nie znosi próżni, dlatego w ofertach producentów drukarek znajdziemy wiele propozycji urządzeń wielofunkcyjnych.

Często kompaktowe modele zapewniają dobrą wydajność i cały wachlarz funkcji. Obecnie określenie „drukarka 3w1” jest nieadekwatne do możliwości takich urządzeń.

Wiele modeli może zastępować archaiczny faks. Atramentowe drukarki 3w1 doskonale nadają się też do drukowania zdjęć.

grafika drukarka atramentowa 3w1

Laser czy atrament?

Jedni kochają tanie i kolorowe wydruki. Innym wystarczy jeden odcień czerni. Wybierając drukarkę 3w1 zastanów się, co chcesz drukować. Drukujesz dużo, często i w kolorze?

Tutaj odpowiednia będzie wielofunkcyjna drukarka atramentowa. Dla obniżenia kosztów warto wybrać urządzenie z systemem stałego zasilania atramentem – CISS. W takich drukarkach 3w1 tusz uzupełnia się poprzez dolanie go z butelek do zintegrowanego ze sprzętem pojemnika.

Wydruki ze współczesnych atramentówek są świetne. Można na nich nawet drukować zdjęcia.
Wady? Tutaj mamy do czynienia z powszechną bolączką – tusz zasycha, jeśli użytkownik pozwala drukarce na dłuższe przerwy.

Tylko Brother rozwiązał ten problem oferując drukarki z systemem automatycznego czyszczenia głowicy. Wystarczy dbać, aby urządzenie było podłączone do prądu.

Tanie laserowe drukarki 3w1 nie drukują w kolorze, ale… mogą stać bezczynnie nawet przez długi czas. Szczególnie polecam je tym, którzy korzystają z drukarki w nagłych przypadkach, a kolorowe wydruki nie są im potrzebne do szczęścia.

drukarka HP LaserJet Pro M130a

Oczywiście na rynku są dostępne również kolorowe drukarki laserowe 3w1. Są to jednak dość kosztowne urządzenia, a kolorowe wydruki laserowe są droższe od ich atramentowych odpowiedników.

Dylemat laser czy atrament to jeden z na większych, z którymi trzeba się zmierzyć wybierając odpowiedni model.

Kilka podpowiedzi odnośnie wyboru drukarki znajdziesz w tekście Atrament czy laser? Jaką drukarkę wybrać do domu?.

Drukarka 3w1. Funkcje

Drukarki 3w1 oferują wiele różnych funkcji. Te kluczowe możesz „odkodować” z samej nazwy. Ten niezrozumiały ciąg literek w ostatnim członie nazwy modelu to zazwyczaj „ściąga”. Pokrótce wyjaśnię, co oznaczają dane literki.

D – dupleks (druk dwustronny) – funkcja druku dwustronnego umożliwia automatyczne drukowanie na obu stronach arkusza papieru.

F – fax – drukarka 3w1 z literką „F” w nazwie posiada również zintegrowany fax.

N– network – możliwość podłączenia drukarki do sieci LAN za pomocą kabla Ethernet. Dzięki temu możesz stosować swoją drukarkę 3w1 jako drukarkę sieciową.

T – podajnik doatkowy podajnik papieru. Jest stosowany głównie w dużych urządzeniach.

W – Wi-Fi –  możliwość bezprzewodowego podłączenia do sieci lokalnej.

Poza tym drukarki 3w1 dysponują całym wachlarzem dodatkowych funkcji. Przed wyborem modelu warto sprawdzić chociażby szybkość druku, gramaturę stosowanego papieru, a także obsługiwane rodzaje papieru (np.:zwykły, błyszczący, koperty) i jego formaty (A4, A5, A6, koperty).

Istotna jest również sugerowane przez producenta miesięczne obciążenie. Dzięki niemu oszacujesz, czy kupujesz sprzęt przystosowany do swoich potrzeb.

Drukarka 3w1 nie przyda Ci się, jeśli nie będzie Cię stać na niej drukować. Upewnij się, że do wybranego modelu są dostępne zamienniki tuszów lub tonerów.

Możesz to zrobić wpisując model w polu z lupką na stronie mojego sklepu. Znajdziesz tak wszystkie wkłady do swojej drukarki.

Pamiętaj, że zespół DrTusz.pl w kwestii drukarkowego doradztwa zawsze służy pomocą!
W razie pytań pisz na blog@drtusz.pl.

5 1 Zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze