Czy warto kupić drukarkę laserową? Poznaj 5 powodów - Blog firmowy DrTusz

Czy warto kupić drukarkę laserową? Poznaj 5 powodów

Czy warto kupić drukarkę laserową? Zapewne analizujesz porównania poszczególnych modeli i dalej nie wiesz, która drukarka będzie odpowiednia. Spokojnie. To zupełnie normalne zachowanie. Jak zwykle z pomocą przychodzi DrTusz. Sprawdź, dlaczego warto postawić właśnie na drukarkę laserową! Poznaj 5 powodów.

czy warto kupić drukarkę laserową


Czy warto kupić drukarkę laserową. Mam aż 5 powodów

1. Drukowali razem długo i szczęśliwie

Drukarki laserowe są bardziej trwałe od drukarek atramentowych. Chociaż słowo „laser” kojarzy się z zaawansowaną technologią, to laserówki do skomplikowanych urządzeń nie należą. Zasady działania drukarki laserowej już opisywaliśmy na naszym blogu. Znajdziesz je we tekście pt. „Tak działa drukarka laserowa”.

schemat budowy drukarki laserowej

Drukarki atramentowe posiadają o wiele więcej elementów mechanicznych, narażonych na szybsze zużycie. Koszty ich ewentualnych napraw potrafią być równe wartości nowego sprzętu. „Laser” jest zdecydowanie prostszy w serwisowaniu.

#DrTusz w swojej karierze wielokrotnie widział drukarki pamiętające czasy świetności Windows 98. W ofercie DrTusz.pl posiadamy tonery do modeli, które już dawno osiągnęły ustawową pełnoletność.

Co ciekawe, ich użytkownicy wciąż na nich drukują. O starszych urządzeniach atramentowych niestety nie możemy już tego powiedzieć.

2. Czy warto kupić drukarkę laserową? Tak, bo toner nie zasycha

To jeden z podstawowych powodów, które przemawiają na korzyść drukarek laserowych.
Drukarka atramentowa powinna wydrukować cokolwiek przynajmniej raz w tygodniu. W przeciwnym wypadku tusz może zaschnąć i zatkać dysze. W drukarkach atramentowych ze zintegrowaną głowicą takie zaniedbanie może doprowadzić do poważnej awarii. Wartość usługi wymiany tego elementu na nowy sprawia, że jego serwisowanie jest nieopłacalne.

Warto kupić drukarkę laserową, gdyż wtedy, wybierasz bezproblemową eksploatację. Możesz jechać na kilkumiesięczną podróż dookoła świata, wrócić do domu i dwoma kliknięciami uruchomić swoją laserówkę, która bez protestowania wydrukuje to, co chcesz.

3. Drukujesz inaczej niż widzisz świat, czyli w mono

Barwy poprawiają nam humor i sprawiają, że otaczająca nas rzeczywistość jest o wiele piękniejsza. Z drukowaniem jest jednak trochę inaczej. Wielu użytkowników drukarek, nawet jeśli może drukować w kolorze, z reguły rzadko z tego korzysta. Wynika to z faktu, iż większość drukowanych treści to dokumenty tekstowe.

Grafiki czy zdjęcia lądują na tacce podajnika papieru niezwykle rzadko. Osoby, które w swojej pracy potrzebują kolorowych odbitek czy materiałów graficznych w doskonałej jakości, zazwyczaj wybierają konkretne modele z górnej półki cenowej. Tanie drukarki atramentowe są dość drogie w utrzymaniu, do tego mało wydajne. Jeśli zatem potrafisz obyć się bez kolorowych wydruków, wybierz monochromatyczną drukarkę laserową.

4. Czy warto kupić drukarkę laserową? Jeśli lubisz trwałe i ostre wydruki, to…

Kolorowe pliki zdecydowanie lepiej prezentują się, gdy są drukowane za pomocą wysokiej klasy drukarek atramentowych. Nie oznacza to jednak, że wielobarwnym wydrukom z drukarek laserowych czegoś brakuje. Niekiedy różnica jest niedostrzegalna gołym okiem.

Do codziennego użytku, w postaci kolorowych wykresów z Excela czy papieru firmowego, w zupełności wystarczą. Dodatkowym atutem wydruków laserowych jest ich trwałość. Są one o wiele bardziej odporne na upływ czasu oraz działanie warunków atmosferycznych.

czy warto kupić drukarkę laserową - propozycja urządzenia firmy Brother

5. Toner nie brudzi

Tusz to ciecz, a każde ciało w stanie ciekłym zostawia plamy. Podczas wymiany pojemników w drukarce nietrudno o zabrudzenie dłoni lub ubrania resztkami atramentu. Toner nie stwarza takich problemów. Nawet, jeśli drobiny proszku wydostaną się w jakiś sposób z wkładu laserowego, nie zniszczą bezpowrotnie Twojej ulubionej bluzki lub spodni.

6. Toner zregenerujesz

Pusty toner możesz zregenerować, a nawet sprzedać. W przypadku tuszów jest to możliwe tylko w wypadku niektórych pojemników. DrTusz od wielu lat zajmuje się regeneracją pustych wkładów laserowych. Jeśli nie potrzebujesz pustych tonerów, skontaktuj się z nami. #Rudy chętnie skupuje wybrane tonery . Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj >KLIKNIJ<. 🙂

Czy warto kupić drukarkę laserową?

Odpowiedź brzmi: to zależy 😉 Jeśli jesteś fotografem, takie urządzenie nie spełni Twoich oczekiwań. Jeśli jednak potrzebujesz drukarki raz na jakiś czas i możesz obyć się bez kolorowych wydruków, to będzie to świetne rozwiązanie!

Jeśli szukasz drukarki, zapraszam Cię na DrTusz.pl. Zawsze możesz zasięgnąć porady naszych Kolegów i Koleżanek, którzy doradzą najlepsze rozwiązanie

Jesteśmy dostępni na Facebooku, Twitterze czy Instagramie. Zapytanie możesz też wysłać na blog@drtusz.pl.

Przed wysłaniem zapytania, prosimy o zapoznanie się z tekstem Jak wybrać drukarkę. Poradnik dla Klienta.

5 1 Zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze