Zamiennik tuszu HP nie działa? Mam metodę

Zamiennik tuszu HP nie działa? Mam metodę

zamiennik tuszu hp nie działa

Twoja drukarka HP nie drukuje na zamienniku? To dość powszechny problem, z którym boryka się wielu użytkowników korzystających urządzeń firmy Hewlett-Packard. W tym artykule chcę Ci pokazać jak zaradzić temu w zaledwie kilka kliknięć oraz przedstawię zaktualizowaną listę drukarek HP, które mogą nie widzieć Twojego zamiennika. Zobacz co zrobić, gdy zamiennik tuszu HP nie działa!

Dlaczego drukarka HP nie drukuje na zamienniku?

Firma Hewlett-Packard, częściej od innych gigantów branży drukarskiej, utrudnia swoim użytkownikom korzystanie z zamienników. Z jednej strony – nie ma w tym nic dziwnego. Każdemu przedsiębiorstwu zależy na jak najwyższym zysku, co w przypadku HP w dużej mierze dotyczy zakupu oryginalnych wkładów do drukarek.

Nam Klientom nie jest to jednak na rękę. Zamienniki są zazwyczaj dużo tańsze niż oryginalne tusze czy tonery, a czasem nawet o wiele bardziej wydajne. W dłuższej perspektywie wizja oszczędzenia na zakupie wkładów wydaje się naprawdę rozsądna, bowiem cena oryginalnego tuszu nie raz potrafi być równa kwocie zakupu samej drukarki.

Ponadto, producent Hewlett-Packard w swoich produktach stosuje technologię Dynamic Security, która zabezpiecza drukarki i pozwala tylko na drukowanie z oryginalnymi tuszami wyposażonymi w specjalny chip.

Producenci urządzeń HP wciąż wprowadzają coraz to nowsze rozwiązania, które mają za zadanie zablokowanie opcji używania zamienników. Wciąż istnieje jednak możliwość, aby to obejść – wystarczy zwracać uwagę na jeden niewielki szczegół. Jeśli w Twojej drukarce nie działa zamiennik tuszu HP, koniecznie przeczytaj artykuł do końca!

Drukarka HP nie widzi zamiennika? Przyczyną może być litera „e” w nazwie!

Kupując nowsze urządzenia HP warto zwracać uwagę na jeden zasadniczy szczegół, który przegapia większość Klientów, mianowicie obecność litery „e” w nazwie modelu, np. HP DeskJet 4120e. Jeśli Twoja drukarka HP nie widzi tuszu, a na ekranie pojawia się komunikat Problem z tuszem, opisywany przypadek może dotyczyć też Ciebie!

Drukarki opatrzone literą „e” są kuszącą opcją ze względu przeważnie niższą cenę od tych bez „e” w nazwie. Co to właściwie oznacza? Urządzenia takie to wersje wyposażone w pakiet HP+, czyli inteligentny system druku, który ma troszczyć się o Twoje wkłady i utrzymywać drukarkę w gotowości do pracy, a także jak podaje producent – zmniejszać zanieczyszczenia oraz dbać o środowisko.

W praktyce usługa HP+ odbiera użytkownikom możliwość korzystania z zamienników i wymusza korzystanie z oryginalnych tuszów czy tonerów. Po jej aktywowaniu nie ma już możliwości zmiany ustawień, a więc stosowanie tańszych zamienników staje się całkowicie niemożliwe.

Co zrobić, gdy drukarka HP nie widzi tuszu? Oto moje sposoby!

„Drukarka nie widzi zamiennika” to jedno z częściej pojawiających się haseł wyszukiwania, jeśli mowa o Hewlett-Packard. Firma HP z wytrwałością utrudnia swoim Klientom korzystanie z tańszych alternatyw wkładów, jednak mam na to swoje sposoby.

Drukarka nie drukuje z zamiennikami – modele HP+

Jak wspomniałem wyżej, posiadanie drukarki z domyślnie wgraną usługą HP+ jest jednoznaczne z tym, iż urządzenie nie przyjmie zamienników. 

Niektórzy użytkownicy podają, że podczas pierwszego uruchomienia nowego urządzenia można to zrobić bez dostępu do Internetu, wówczas drukarka nie będzie mogła się połączyć z HP+ i zaakceptuje wkłady zamienne. Nie jest to jednak sugerowane rozwiązanie i warto pamiętać, że nie dotyczy wszystkich modeli z literą „e” w nazwie.

Wyłączenie automatycznej aktualizacji drukarki

Dlaczego drukarka HP nie widzi tuszu? Prawdopodobnie zakupione wkłady są sprawne i gotowe do pracy, a sam problem dotyczy automatycznej aktualizacji Twojej drukarki. Na początku zakupu sprzętu drukującego może wydawać się, że wszystko działa poprawnie, jednak z biegiem czasu okazuje się, że aktualizacja uniemożliwia Ci drukowanie przy pomocy zamienników. Jak temu zaradzić?

Automatyczną aktualizację drukarki HP możesz wyłączyć korzystając z dwóch sposobów. Opiszę Ci jak to zrobić krok po kroku:

Panel sterowania

 1. Otwórz menu Konfiguracja na wyświetlaczu panelu sterowania drukarki.
 2. Przewiń ekran i otwórz menu Usługi, a następnie wybierz Aktualizacja.
 3. Kliknij Zarządzaj aktualizacjami i odznacz opcję automatycznego aktualizowania oprogramowania.

Drugi sposób dotyczy urządzeń z wyświetlaczem. Wygląd menu jest zależy od modelu drukarki, jednak kroki postępowania wyglądają zazwyczaj tak samo.

Ekran dotykowy

 1. Kliknij Konfiguracja (znak koła zębatego), a następnie wybierz zakładkę Narzędzia.
 2. Dalej kolejno znajdź opcję Zaktualizuj drukarkę i Opcje aktualizacji drukarki.
 3. Na nowym ekranie zaznacz pole Nie sprawdzaj oraz Nie, jeśli otrzymasz komunikat, iż firma HP zaleca pozostawienie włączonych automatycznych aktualizacji.

W niektórych modelach HP wyświetlić może się opcja Umożliwiaj aktualizacje. Wówczas należy ustawić wartość NIE, a następnie Wyłącz dla automatycznego sprawdzania aktualizacji.

Wyłączenie aktualizacji oprogramowania

Jeśli posiadasz na swoim komputerze dołączone do urządzenia drukującego oprogramowanie, pokażę Ci teraz jak usunąć błąd tuszu w drukarce HP bez wstawania od biurka. 

Aplikacja HP Smart

 1. Wejdź w menu Start i otwórz aplikację HP Smart.
 2. Jeśli masz więcej niż jedną drukarkę, zaznacz interesujące Cię urządzenie.
 3. Otwórz Ustawienia drukarki, a następnie z menu po lewej stronie Ustawienia zaawansowane.
 4. Wybierz w głównym menu zakładkę Narzędzia, a następnie wróć do zakładek znajdujących się z lewej strony ekranu i kliknij Aktualizacje drukarki.
 5. W nowym oknie zaznacz Nie sprawdzaj aktualizacji i wciśnij Zastosuj.

Aktualizacja oprogramowania HP Update

 1. Wejdź w menu Start i otwórz HP Update.
 2. Wybierz Ustawienia.
 3. W nowo otwartym oknie wybierz opcję Nigdy i zatwierdź.

Wykonując te proste czynności unikniesz w przyszłości automatycznych aktualizacji, przez które zamiennik tuszu HP może nie działać poprawnie.

Lista drukarek, których może dotyczyć problem

Poniżej przedstawiam listę urządzeń firmy Hewlett-Packard, które mogą mieć problem z używaniem wkładów zamienników. Jeśli nie znajdujesz na liście swojej drukarki, a obawiasz się, że zamiennik tuszu HP może w niej nie działać – skontaktuj się ze mną.

Drukarki z „e” w nazwie modelowej, wersje HP+Drukarki z serii OfficeJetInne modele drukarek, których może dotyczyć problem
HP DesignJet 110plus nr – C7796E
HP DeskJet 2050 J510e
HP DeskJet 2810e
HP Envy 6420e
HP Envy Inspire 7920e
HP OfficeJet 8012e
HP OfficeJet Pro 6230e
HP Officejet Pro 8122e All-in-One
HP OfficeJet Pro 8138e All-in-One
HP OfficeJet Pro 9120e
HP OfficeJet Pro 9132e
HP Photosmart 5512 B111e
HP DeskJet 2720e
HP DeskJet 2820e
HP DeskJet 3050 J610e
HP DeskJet 4220e
HP Envy 6020e
HP OfficeJet Pro 8132e
HP OfficeJet Pro 9010e
HP OfficeJet Pro 9125e
HP OfficeJet Pro 9720e
HP Photosmart B110e
HP DeskJet 2710e
HP DeskJet 2822e
HP DeskJet 3052A J611e
HP DeskJet 4222e
HP Envy Inspire 7221e
HP OfficeJet 8014e
HP OfficeJet Pro 8022e
HP OfficeJet Pro 8122e
HP OfficeJet Pro 9012e
HP OfficeJet Pro 9022e
HP OfficeJet Pro 9730e
HP OfficeJet Pro 6860
HP Officejet Pro 6960
HP Officejet Pro 6950
HP Officejet Pro 6970 
HP Officejet 6100 H611
HP Officejet 6700 Premium e-All-in-One H711
HP Officejet 7612 
HP Officejet 6100 H611a
HP Officejet 6700 Premium e-All-in-One H711a
HP Officejet Pro 7510
HP Officejet 6600 e-All-in-One H711
HP Officejet 7110
HP Officejet 6600 e-All-in-One H711a
HP Officejet 7610 H912a
HP OfficeJet 6800
HP OfficeJet Pro 6230
HP OfficeJet 6820 e-All-in-One
HP OfficeJet Pro 6830
HP Officejet Pro 251 DW
HP Officejet Pro 8600 N911a
HP Officejet Pro 8616
HP Officejet Pro 276 DW MFP
HP Officejet Pro 8600 N911g
HP Officejet Pro 8620 e-All-in-One Printer
HP Officejet Pro 8100 N811a
HP Officejet Pro 8610 e-All-in-One
HP OfficeJet Pro 7720
HP OfficeJet Pro 8710
HP OfficeJet Pro 8725
HP OfficeJet Pro 7730
HP OfficeJet Pro 8715
HP OfficeJet Pro 8730
HP OfficeJet Pro 7740
HP OfficeJet Pro 8718
HP OfficeJet Pro 8740
HP OfficeJet Pro 8210
HP OfficeJet Pro 8719
HP OfficeJet Pro 8218
HP OfficeJet Pro 8720
HP LaserJet M406 Enterprise
HP LaserJet MFP M430 Enterprise
HP LaserJet Pro M304a
HP LaserJet Pro M404
HP LaserJet pro MFP M428
HP Color LaserJet M454 Pro
HP Color LaserJet M455 Enterprise
HP Color LaserJet M479 Pro MFP
HP Color LaserJet M480 Enterprise MFP

Przyszłość zamienników w drukarkach – co dalej?

Przy zakupie nowej drukarki oraz pierwszej instalacji, przede wszystkim pamiętaj o kilku cennych wskazówkach. Zwracaj uwagę na literę literę „e” w nazwie modelowej. Jeśli urządzenie wyposażone jest w pakiet HP+, nie będziesz mógł używać zamienników!

Dokładnie sprawdzaj wszystkie komunikaty wysyłane przez Twoją drukarkę. Jedno nierozważne kliknięcie może spowodować nieodwracalne problemy, przez które zamiennik tuszu HP nie będzie działać.

Choć pojawiają się donosy na temat problemów z zamiennikami w drukarkach innych firm, HP jest tutaj czołowym prowadyrem całego zamieszania. Firma wciąż wprowadza nowe aktualizacje blokujące nieoryginalne wkłady. Cała nadzieja w producentach zamienników, którzy odpowiednio dostosują chipy zainstalowane w tuszach.

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące tego tematu, opisz swój problem w komentarzu lub skontaktuj się ze mną telefonicznie lub mailowo! 🙂

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
58 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze