Zamiennik tuszu HP nie działa? Mam metodę

grafika zamiennik tuszu HP nie działa

Zamiennik tuszu HP nie działa? Twoja drukarka HP nagle przestała drukować na zamiennikach? Nie wiesz, jaka jest tego przyczyna? To niestety powszechny problem, który spotyka ostatnio wielu użytkowników sprzętu Hewlett-Packard. Odkryłem, co stanowi powód problemów z zamiennikami. Zobacz, jak ich uniknąć. Wystarczy kilka kliknięć w ustawieniach.

Zamiennik tuszu HP nie działa. Dlaczego?

Wszystko drukowało się elegancko i kolorowo, aż pewnego dnia drukarka HP powiedziała dość?

Na monitorze wyskakuje lakoniczny komunikat o treści „Problem z tuszem” lub „Wymień kartridż”? Wymiana pojemników z atramentem nie pomaga? Urządzenie żąda od Ciebie instalacji oryginalnych tuszów?

Jeśli na większość z powyższych pytań odpowiadasz twierdząco, to prawdopodobnie masz włączoną automatyczną aktualizację sterowników HP. Kalifornijski producent regularnie wypuszcza na rynek oprogramowanie, które skutecznie utrudnia stosowanie tuszów zamienników.

Problem dotyczy głównie drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych z serii HP OfficeJet. Pełną listę urządzeń zamieszczam na końcu tego wpisu.

Już w 2017 roku informowałem o kłopotliwych aktualizacjach drukarek HP. Nie była to pierwsza tak szeroko zakrojona akcja. Gigant z Doliny Krzemowej stosował podobne praktyki już wcześniej.

Co na to sprawcy zamieszania? Hewlett-Packard oczywiście odwraca kota ogonem i twierdzi, że robi to z troski o dobro klientów, a także jakość wydruków. Takie tłumaczenia do nikogo wówczas nie przemówiły. Pod negatywnych opinii HP udostępniło uaktualniony firmware z wyłączoną weryfikacją zgodności tonera z funkcją Dynamic Security.

Nie wiem, czy którykolwiek świadomy klient nabiera się jeszcze na marketingowe slogany Kalifornijczyków. Jak mówi stare porzekadło: „Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze”. Tak też jest w tym przypadku.

Hewlett-Packard to gigant, którego bardzo irytuje fakt, iż w ich drukarkach są stosowane tusze zamienniki czy tonery zamienniki. Firma traci z tego tytułu całkiem sporo milionów dolarów. Stara się więc maksymalnie utrudnić życie producentom zamienników do drukarek.

W 2017 roku klienci wygrali bitwę, ale nie wojnę. Ta wciąż trwa i wkracza w kolejną fazę. Obecnie spływa do nas wiele informacji na temat problemów z zamiennikami HP o symbolach: 903 XL, 932 XL/933 XL, 934XL/935XL, 950 XL/951 XL oraz 953.

Drukarki HP po aktualizacji nie wykrywają tuszu. Mamy jednak na to swój sposób.

Co zrobić?

Komunikat o niewykryciu kartridżów nie oznacza, że są one fizycznie wadliwe. Prawdopodobnie są w pełni sprawne i gotowe do pracy. Celowo zawiniły automatyczne aktualizacje drukarek HP. Zazwyczaj nieświadomy użytkownik wyraża na nie zgodę już przy instalacji drukarki. Wszystko wygląda niewinnie, aż pewnego dnia tusze zamienniki przestają działać.

Dziś drukarki to samodzielne urządzenia peryferyjne, które w ustawieniach fabrycznych mają zapisane automatyczne pobieranie najnowszych sterowników. Oczywiście, jeśli są podłączone do Internetu, co jest dość powszechne.

Jeśli na swoim komputerze nie posiadasz tzw. asystenta drukarki, spróbuj wyłączyć upgrade softu w jej ustawieniach.

Zamiennik tuszu HP nie działa. Wyłącz aktualizacje

Przygotowałem instrukcje dezaktywacji kłopotliwych aktualizacji.
Możliwości są dwie.

Dezaktywacja aktualizacji drukarki HP – I metoda

Korzystając z wyświetlacza głównego panelu sterowania drukarki, otwórz menu „Konfiguracja”.

W przypadku standardowych drukarek znajdziesz go naciskając przycisk strzałki w lewo lub w prawo.

Przewiń ekran i otwórz menu „Usługi”. Kliknij menu „Aktualizacja”, a następnie wybierz menu „Zarządzaj aktualizacjami”.
Teraz możesz wyłączyć w drukarce opcję automatycznego aktualizowania oprogramowania.

W standardowych modelach może wyświetlić się opcja „Umożliwiaj aktualizacje”. Koniecznie ustaw wartość „NIE”, a następnie ustaw „WYŁĄCZ” dla opcji „Automatyczne sprawdzanie aktualizacji”.

To powinno uchronić Cię przed problemami.

Dezaktywacja aktualizacji drukarki HP – II metoda

Jeśli posiadasz na swoim komputerze dołączone do drukarki HP oprogramowanie, możesz wyłączyć aktualizacje bez wstawania od biurka. W najprostszych drukarkach bez panelu sterowania wyłączenie z poziomu asystenta to najlepsza opcja. Posłużę się tutaj przykładem mojej firmowej drukarki HP 6230 :

W pierwszej kolejności uruchom program.
Kliknij „Podłącz drukarkę do sieci”.

okno drukowania HP 6230  z wybraną opcją

W tym momencie w Twojej przeglądarce automatycznie uruchomi się strona z suportem HP.

Przejdź do „Aktualizacji drukarki”.

strona suportu HP z zaznaczoną opcją

I zapamiętaj, aby ODZNACZYĆ zakreślone pole.

strona suportu HP z odznaczoną opcją

To powinno wystarczyć, aby uchronić Cię przed problemami w przyszłości. Niestety, jeśli już pobrałeś oprogramowanie, nie mamy dobrych wieści.

Musisz uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż producenci zamienników dostosują czipy w swoich wkładach do nowego softu 🙁

Nie zalecamy przywracania poprzednich sterowników na własną rękę.

Lista drukarek, których dotyczy problem

HP OfficeJet Pro 6860, HP Officejet Pro 6960, HP Officejet Pro 6950, HP Officejet Pro 6970 HP Officejet 6100 H611, HP Officejet 6700 Premium e-All-in-One H711, HP Officejet 7612 HP Officejet 6100 H611a, HP Officejet 6700 Premium e-All-in-One H711a, HP Officejet Pro 7510, HP Officejet 6600 e-All-in-One H711, HP Officejet 7110, HP Officejet 6600 e-All-in-One H711a,

HP Officejet 7610 H912a, HP OfficeJet 6800, HP OfficeJet Pro 6230, HP OfficeJet 6820 e-All-in-One, HP OfficeJet Pro 6830, HP Officejet Pro 251 DW, HP Officejet Pro 8600 N911a, HP Officejet Pro 8616, HP Officejet Pro 276 DW MFP, HP Officejet Pro 8600 N911g, HP Officejet Pro 8620 e-All-in-One Printer, HP Officejet Pro 8100 N811a, HP Officejet Pro 8610 e-All-in-One, HP OfficeJet Pro 7720, HP OfficeJet Pro 8710, HP OfficeJet Pro 8725,

HP OfficeJet Pro 7730, HP OfficeJet Pro 8715, HP OfficeJet Pro 8730, HP OfficeJet Pro 7740, HP OfficeJet Pro 8718, HP OfficeJet Pro 8740, HP OfficeJet Pro 8210, HP OfficeJet Pro 8719, HP OfficeJet Pro 8218, HP OfficeJet Pro 8720.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
49 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze