Które drukarki są najtańsze w eksploatacji? Atramentówki

Praktycznie codziennie otrzymuję pytania o to, które drukarki są najtańsze w eksploatacji. Czasy się zmieniają, technologie drukowania również, dlatego na rynku ciągle pojawiają się kolejne modele drukarek. Tym razem skupię się na atramentówkach. Sprawdź moje typy drukarek atramentowych, zapewniających tanie drukowanie.

grafika drukarki najtańsze w eksploatacji

Które drukarki są najtańsze w eksploatacji – wstęp

Chcesz drukować tanio i kolorowo? Dobra drukarka atramentowa lub wielofunkcyjne urządzenie atramentowe będzie do tego idealne. Zanim wybierzesz odpowiednią atramentówkę, pamiętaj o jednej istotnej kwestii – musisz z niej korzystać regularnie.

Zbyt długie przestoje mogą powodować zaschnięcie tuszu w głowicy, co w efekcie może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia sprzętu.

Przy zakupie drukarki atramentowej uważaj na cenę. Światem drukarek rządzi prosta reguła. Tania drukarka to drogi tusz. Zaufaj mi. Jestem w tej branży już tak długo, że wiem, co mówię. Tworząc moje zestawienie opierałem się na długoletnich doświadczeniach.

Pamiętaj, że sam koszt zakupu drukarki to jedynie 20% całościowych kosztów jej eksploatacji. Pozostałe 80% to m.in. koszty tuszu.

Poniżej prezentuję trzy modele sprawdzonych drukarek atramentowych z systemem stałego zasilania atramentem (tzw. CISS).

To moja zbiorcza odpowiedź na pytanie, które drukarki są najtańsze w eksploatacji. Temat tanich w użytkowaniu drukarek laserowych poruszam >TUTAJ<.

Które drukarki są najtańsze w eksploatacji – drukarki atramentowe

Epson L3251

Kolorowa drukarka wielofunkcyjna została wyposażona w systemem stałego zasilania atramentem CISS. Wspominane rozwiązanie charakteryzuje się zastosowaniem zintegrowanego pojemnika na tusz – a co za tym idzie – tusze są uzupełniane poprzez dolewanie ich bezpośrednio do pojemnika.

Epson L3251 drukuje w czerni z szybkością 10 str./min i 5 str./min w kolorze. Za świetny poziom wydruków i poprawne nasycenie barw odpowiada japońska technologia druku atramentowego.

System CISS sprawia, że koszty drukowania w kolorze prezentują się bardzo korzystnie. Możesz je dodatkowo obniżyć wybierając moje tusze zamienniki do drukarki Epson L3251.

drukarka Epson EcoTank L3251

Zintegrowany zbiornik na atrament w drukarce Epson L3251 jest podzielony na cztery komory. Drukarka Epson L3251 jest zasilana poprzez: tusz Epson 103 w butelkach. Na DrTusz.pl znajdziesz oryginalne butelki z tuszem Epson oraz odpowiadające im jakością zamienniki.

Szacunkowe koszty druku jednej strony formatu A4 w kolorze to kilkanaście groszy! Koszty dotyczą wydruków o pokryciu nie przekraczającym 5%.

Brother DCP-T420W

Wielofunkcyjne urządzenie Brother, podobnie jak Epson pochodzi z Japonii. Ten model również posiada system CISS.

Brother DCP-T420W wyposażono w zintegrowany skaner i osiągi, którymi może konkurować z drukarkami laserowym. Drukowanie z prędkością 16 str./min w mono i 9 str./min w kolorze jest dobrym wynikiem.

drukarka Brother DCP-T420W

Brother DCP-T420W otrzymał również moduł Wi-Fi. Kompaktowe wymiary sprawiają, że bez problemu zmieścisz ją na każdym biurku.

Przejdźmy do kosztów ten model drukuje w oparciu o cztery butelki z kolorowym tuszem: tusz BT-5000 C (błękitny), tusz BT-5000 M (magenta), tusz BT-5000 Y (żółty) oraz tusz BT-6000 (czarny).

Tusze możesz zamówić również w komplecie BT-6000/5000.

Epson L1250

Japończycy nie mają sobie równych w sposobach na tanie drukowanie. Moje zestawienie zamyka kolejna propozycja ze stajni drukarek Epson, a mówiąc konkretniej Epson L1250. W miarę tania drukarka jednofunkcyjna z systemem CISS oferuje wydruki w świetnej jakości.

Druku czarno-białych treści odbywa się z prędkością 10 str./min. W przypadku kolorowych dokumentów drukowanie przebiega z prędkością 5 str./min. Ten model producent wyposażył również w Wi-Fi Direct – a co za tym idzie – z drukarką można połączyć się bezpośrednio z laptopa czy telefonu. Nie potrzeba łączyć się z nią przez router.

drukarka Epson EcoTank L1250

Przejdźmy do kosztów eksploatacji. Drukarka Epson L1250 posiada system CISS. Zasilają ją cztery butelki z tuszem Epson 103 CMYK.

Koszt drukowania dla przy pokryciu na poziomie 5% to ok. kilkanaście groszy za każdą stronę A4.

Które drukarki są najtańsze w eksploatacji – możesz na mnie liczyć

W razie dodatkowych pytań w kwestii drukarek, śmiało się ze mną kontaktuj. Chętnie doradzę lub coś podpowiem. Znajdziesz mnie na Facebooku, Instagramie oraz Twitterze. Na LinkedIn też się chętnie udzielam!

A jeśli chciałbyś poznać metody, które pomogą Ci obniżyć koszty drukowania jeszcze bardziej, to zapraszam do zapoznania się z artykułem: 8 sposobów na tanie drukowanie.

4.7 3 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze