Które drukarki atramentowe są najtańsze w eksploatacji?

Które drukarki są najtańsze w eksploatacji? Atramentówki

Często otrzymuję pytania o to, które drukarki są najtańsze w eksploatacji. Czasy się zmieniają, technologie drukowania również, dlatego na rynku ciągle pojawiają się kolejne modele drukarek. Tym razem skupię się na atramentówkach. Sprawdź moje typy drukarek atramentowych, zapewniających tanie drukowanie.

grafika drukarki najtańsze w eksploatacji

Drukarka atramentowa tania w eksploatacji – o czym warto pamiętać?

Chcesz drukować tanio i kolorowo? Dobra drukarka atramentowa lub wielofunkcyjne urządzenie atramentowe będzie do tego idealne. Zanim wybierzesz odpowiednią atramentówkę, pamiętaj o jednej istotnej kwestii – musisz z niej korzystać regularnie. Zbyt długie przestoje mogą powodować zaschnięcie tuszu w głowicy, co w efekcie może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia sprzętu.

Oto kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze nowej drukarki atramentowej:

  • Funkcje – czy drukarka ma wszystkie funkcje, których potrzebujesz? Funkcje dodatkowe, takie jak druk dwustronny, obsługa różnych rodzajów papieru czy możliwość bezprzewodowego drukowania, mogą znacznie ułatwić codzienną pracę.
  • Rozdzielczość druku – jakość druku zależy od rozdzielczości drukarki. Drukarki o wyższej rozdzielczości oferują precyzyjne i ostre wydruki, zwłaszcza jeśli planujesz wykorzystywać urządzenie do druku fotografii czy grafiki.
  • Szybkość druku – jeśli drukujesz dużo, warto wybrać drukarkę o dużej prędkości druku.

Należy pamiętać, że sam koszt zakupu drukarki to jedynie 20% całościowych kosztów jej eksploatacji. Pozostałe 80% to wydatki na materiały eksploatacyjne, papier używany do drukowania, naprawy serwisowe oraz energia elektryczna, czyli Całkowity Koszt Posiadania Drukarki (TCO). Przeczytasz na ten temat więcej w moim artykule: Jakie są koszty eksploatacji drukarki?

Przy zakupie drukarki atramentowej uważaj także na cenę. Światem drukarek rządzi prosta reguła. Tania drukarka to drogi tusz. Zaufaj mi. Jestem w tej branży już tak długo, że wiem, co mówię. Tworząc moje zestawienie opierałem się na długoletnich doświadczeniach.

Drukarki wyposażone w system CISS (Continuous Ink Supply System) charakteryzują się niższym kosztem eksploatacji w stosunku do sprzętów działających na tradycyjnych kartridżach. Wspominane rozwiązanie charakteryzuje się zastosowaniem zintegrowanego pojemnika na tusz – a co za tym idzie – tusze są uzupełniane poprzez dolewanie ich bezpośrednio do pojemnika. Atrament jest dostarczany w butelkach.

Przede wszystkim jest to znacznie bardziej wygodne w użyciu niż tradycyjne kartridże, a wkłady w buteleczkach mają większą pojemność. Co więcej są łatwiejsze w uzupełnianiu. Wystarczy odkręcić nakrętkę i wlać atrament do zbiornika, nie ma ryzyka rozlania tuszu, jak to może się zdarzyć w przypadku kartridży.

Więcej na temat tego systemu możesz przeczytać w tym artykule > TUTAJ <.

Polecane drukarki atramentowe

Epson L1250

Japończycy nie mają sobie równych w sposobach na tanie drukowanie. Zestawienie rozpoczynamy od drukarki firmy Epson, a mówiąc konkretniej Epson L1250, który kładzie większy nacisk przede wszystkim na większą rozdzielczość druku 5760 x 1440 dpi. W miarę tania drukarka jednofunkcyjna z systemem CISS oferuje wydruki w świetnej jakości.

Druku czarno-białych treści odbywa się z prędkością 10 str./min. W przypadku kolorowych dokumentów drukowanie przebiega z prędkością 5 str./min. Ten model producent wyposażył również w Wi-Fi Direct – a co za tym idzie – z drukarką można połączyć się bezpośrednio z laptopa czy telefonu. Nie potrzeba łączyć się z nią przez router.

drukarka Epson EcoTank L1250

Przejdźmy do kosztów eksploatacji. Zasilają ją cztery butelki z tuszem Epson 103 CMYK. Koszt drukowania dla przy pokryciu na poziomie 5% to ok. kilkanaście groszy za każdą stronę A4.

Epson L3251

Pozostańmy jeszcze przy marce Epson, choć tym razem spójrzmy na kolorowe urządzenie wielofunkcyjne wyposażona w systemem stałego zasilania atramentem CISS.

Epson L3251 drukuje w czerni z szybkością 10 str./min i 5 str./min w kolorze. Za świetny poziom wydruków i poprawne nasycenie barw odpowiada japońska technologia druku atramentowego.

System CISS sprawia, że koszty drukowania w kolorze prezentują się bardzo korzystnie. Możesz je dodatkowo obniżyć wybierając moje tusze zamienniki do drukarki Epson L3251.

drukarka Epson EcoTank L3251

Zintegrowany zbiornik na atrament w drukarce Epson L3251 jest podzielony na cztery komory. Drukarka Epson L3251 jest zasilana poprzez: tusz Epson 103 w butelkach. Na DrTusz.pl znajdziesz oryginalne butelki z tuszem Epson oraz odpowiadające im jakością zamienniki.

Szacunkowe koszty druku jednej strony formatu A4 w kolorze to kilkanaście groszy! Koszty dotyczą wydruków o pokryciu nie przekraczającym 5%.

HP Ink Tank 415 All-in-One

Urządzenie wielofunkcyjne HP Ink Tank 415 All-in-One to dobra propozycja dla użytkowników domowych, którzy potrzebują drukarki wielofunkcyjnej z niskimi kosztami eksploatacji. Drukarka umożliwia wydrukowanie dużych ilości dokumentów i zdjęć w niskich kosztach dzięki systemowi zbiornikowemu na atrament (CISS), do 8000 stron w kolorze lub 15 000 stron w czerni.

Urządzenie jest wyposażone w łączność Wi-Fi, dzięki czemu można z niego wygodnie korzystać bezprzewodowo z urządzeń mobilnych.

Urządzenie wielofunkcyjne HP Ink Tank 415 All-in-One wyróżnia się na pewno niewielkimi rozmiarami i przystępną ceną, ale charakteryzuje się również średnią prędkość drukowania oraz niską rozdzielczość.

Urzadzenie wielofunkcyjne HP Ink Tank 415

Aby obniżyć koszt eksploatacji warto zaopatrzyć się w komplet pasujących zamieników wkładów: Tusze Zamienniki GT51/52 CMYK do HP (GT51/52).

Brother DCP-T420W

Wielofunkcyjne urządzenie Brother, podobnie jak Epson pochodzi z Japonii. Ten model również posiada system CISS, który jest obecnie najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o drukarki atramentowe.

Brother DCP-T420W wyposażono w zintegrowany skaner i osiągi, którymi może konkurować z drukarkami laserowym. Drukowanie z prędkością 16 str./min w mono i 9 str./min w kolorze jest dobrym wynikiem.

drukarka Brother DCP-T420W

Brother DCP-T420W otrzymał również moduł Wi-Fi. Kompaktowe wymiary sprawiają, że bez problemu zmieścisz ją na każdym biurku, czy regale.

Przejdźmy do kosztów ten model drukuje w oparciu o cztery butelki z kolorowym tuszem: tusz BT-5000 C (błękitny), tusz BT-5000 M (magenta), tusz BT-5000 Y (żółty) oraz tusz BT-6000 (czarny).

Tusze możesz zamówić również w komplecie BT-6000/5000.

Szukasz sprzętu? Możesz na mnie liczyć

W razie dodatkowych pytań w kwestii drukarek, śmiało się ze mną kontaktuj. Chętnie doradzę lub coś podpowiem. Znajdziesz mnie na Facebooku, Instagramie oraz LinkedIn. Jeśli potrzebujesz możesz też zadać pytanie w serwisie Wykop.pl.

4.8 4 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze