Które drukarki są najtańsze w eksploatacji? Atramentówki

Które drukarki są najtańsze w eksploatacji

Praktycznie codziennie otrzymuję pytania o to, które drukarki są najtańsze w eksploatacji. Czasy się zmieniają, technologie drukowania również, dlatego na rynku ciągle pojawiają się kolejne modele drukarek. Tym razem skupię się na atramentówkach. Sprawdź moje typy drukarek atramentowych, zapewniających tanie drukowanie.

Które drukarki są najtańsze w eksploatacji – wstęp

Modele w poniższym zestawieniu mogą być obecnie dostępne jedynie na rynku wtórnym.

Zapraszam do sprawdzenia aktualnego artykułu „Drukarka na lato? 3 gorące propozycje„. Możesz przeczytać go >TUTAJ<.

Chcesz drukować tanio i kolorowo? Dobra drukarka atramentowa lub wielofunkcyjne urządzenie atramentowe będzie do tego idealne. Zanim wybierzesz odpowiednią atramentówkę, pamiętaj o jednej istotnej kwestii – musisz z niej korzystać regularnie. Zbyt długie przestoje mogą powodować zaschnięcie tuszu w głowicy, co w efekcie może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia sprzętu.

Przy zakupie drukarki atramentowej uważaj na cenę. Światem drukarek rządzi prosta reguła. Tania drukarka to drogi tusz. Zaufaj mi. Jestem w tej branży już tak długo, że wiem, co mówię. Tworząc moje zestawienie opierałem się na długoletnich doświadczeniach. Pamiętaj, że sam koszt zakupu drukarki to jedynie 20% całościowych kosztów jej eksploatacji. Pozostałe 80% to m.in. koszty tuszu.

Poniżej prezentuję trzy modele sprawdzonych drukarek atramentowych. To moja zbiorcza odpowiedź na pytanie, które drukarki są najtańsze w eksploatacji. Temat tanich w użytkowaniu drukarek laserowych poruszę w oddzielnym tekście.

Które drukarki są najtańsze w eksploatacji – drukarki atramentowe

Epson L310

Kolorowa drukarka została wyposażona w systemem stałego zasilania atramentem CISS. Wspominane rozwiązanie charakteryzuje się zastosowaniem zintegrowanego pojemnika na tusz – a co za tym idzie – tusze są uzupełniane poprzez dolewanie ich bezpośrednio do pojemnika.

Epson L310 drukuje w czerni z szybkością 9,2 str./min i 4,5 str./min w kolorze. Za świetny poziom wydruków i poprawne nasycenie barw odpowiada technologia druku atramentowego Micro Piezo.

tusze, tonery, drukarki

System CISS sprawia, że koszty drukowania w kolorze prezentują się bardzo korzystnie. Możesz je dodatkowo obniżyć wybierając moje tusze zamienniki do drukarki Epson L310.

Zintegrowany zbiornik na atrament w drukarce Epson L310 jest podzielony na cztery komory. Drukarka Epson L310 jest zasilana poprzez: tusz Epson T6641 (czarny), tusz Epson T6642 (błękitny), tusz Epson T6643 (purpurowy) oraz tusz Epson T6644 (żółty). Na DrTusz.pl znajdziesz oryginalne butelki z tuszem Epson oraz odpowiadające im jakością zamienniki.

Szacunkowe koszty druku jednej strony formatu A4 w kolorze to 0,27 grosza! Koszty dotyczą wydruków o pokryciu nie przekraczającym 5%.

Brother DCP J-105

To zdecydowanie jedna z moich ulubionych drukarek atramentowych. Wielofunkcyjna atramentówka, podobnie jak Epson pochodzi z Japonii. Chociaż ten model nie posiada systemu CISS, rekompensuje to systemem automatycznego czyszczenia głowicy.

Wystarczy, że drukarka Brother DCP J-105 będzie podłączona do gniazdka. Wówczas poradzi sobie z konserwacją samodzielnie i automatycznie pozbędzie się z dysz resztek tuszu. Ten model wyposażono w zintegrowany skaner i osiągi, którymi może konkurować z drukarkami laserowym. Drukowanie z prędkością 11 str./min w mono i 6 str./min w kolorze jest dobrym wynikiem.

drukarki tanie w eksploatacji

Brother DCP J-105 otrzymał również moduł Wi-Fi. Kompaktowe wymiary sprawiają, że bez problemu zmieścisz ją na każdym biurku.

Przejdźmy do kosztów ten model drukuje w oparciu o cztery kartridże: tusz Brother LC-529 XL BK (czarny), tusz Brother LC-525 XL C (błękitny), tusz Brother LC-525 XL M (purpurowy) oraz tusz Brother LC-525 XL Y (żółty).

Tusze możesz zamówić również w komplecie LC-529/525 XL. Wówczas koszt wydruku jednej kolorowej strony przy pokryciu nieprzekraczającym 5% wyniesie 1,03 grosza.

Canon Pixma MG5750

Japończycy nie mają sobie równych w sposobach na tanie drukowanie. Moje zestawienie zamyka propozycja ze stajni drukarek Canon, a mówiąc konkretniej Canon Pixma MG5750. W miarę tanie urządzenie wielofunkcyjne oferuje całkiem szeroki wachlarz możliwości.

Canon Pixma MG5750 skanuje i kopiuje dokumenty. Druku czarno-białych treści odbywa się z prędkością 12,6 str./min. W przypadku kolorowych dokumentów drukowanie przebiega z prędkością 9 str./min. Do mocnych atutów wielofunkcyjnego Canona należy zaliczyć funkcję druku dwustronnego. Ten model producent wyposażył również w Wi-Fi – a co za tym idzie – drukarka może pracować w sieci bezprzewodowej.

tanie drukarki

Przejdźmy do kosztów eksploatacji. W kasecie na tusze zmieści się 5 kartridżów. Do drukarki Canon Pixma MG5750 polecamy zestaw tusze zamienniki PGI-570/CLI-571 CMYK.

W skład zestawu wchodzi: tusz zamiennik Canon PGI-570 XL BK (czarny), tusz zamiennik Canon CLI-571 XL M (purpurowy), tusz zamiennik Canon CLI-571 XL G (szary), tusz zamiennik CLI-571 XL BK (czarny), tusz zamiennik Canon CLI-571 XL C (błękitny), a także tusz zamiennik Canon CLI-571 XL Y (żółty).

Koszt drukowania dla przy pokryciu na poziomie 5% to ok. 3.00 groszy za każdą stronę A4.

Które drukarki są najtańsze w eksploatacji – możesz na mnie liczyć

W razie dodatkowych pytań w kwestii drukarek, śmiało się ze mną kontaktuj. Chętnie doradzę lub coś podpowiem. Znajdziesz mnie na Facebooku, Instagramie oraz Twitterze. Na LinkedIn też się chętnie udzielam!

5 1 Zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze