Drukarki laserowe najtańsze w eksploatacji - Blog firmowy DrTusz

Które drukarki laserowe są najtańsze w eksploatacji? – ranking

drukarki laserowe tanie w eksploatacji - ranking

Drukarki laserowe wciąż mogą pochwalić się niesłabnącą popularnością. Zakup odpowiedniego urządzenia, które będzie spełniało nasze oczekiwania, a jednocześnie w dłuższej perspektywie nie obciąży naszego portfela, może okazać się prawdziwym wyzwaniem. W dzisiejszym artykule spojrzymy na laserówki nie tylko z perspektywy tego jak drukują, ale skupimy się przede wszystkim na tym jak wybrać dobry i niedrogi sprzęt do Twojego domu lub firmy. Zapraszam!

Drukarka laserowa czy atramentowa – co powinieneś wybrać?

To pytanie zadaje sobie niemal każdy użytkownik, który staje przed zakupem nowej drukarki. Laserówki mają nad urządzeniami atramentowymi jedną zasadniczą przewagę – toner. 

Wkłady laserowe są z zasady mniej problematyczne niż atramentowe. Przede wszystkim używanie tonera eliminuje kłopoty z zasychaniem tuszu w głowicy, co może powodować awarie sprzętu i generować dodatkowe koszta. A tego przecież nie chcemy.

O różnicach pomiędzy opisywanymi urządzeniami pisałem w artykule: Drukarka laserowa czy atramentowa – co wybrać? Jeśli nie wiesz, który sprzęt jest dla Ciebie, koniecznie klikaj w link!

Czynniki, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze drukarki laserowej

Zakup nowej drukarki zawsze powinno poprzedzać zapoznanie się z jej podstawowymi parametrami, które są dla nas istotne w procesie drukowania. Pierwsze pytanie jakie powinieneś sobie zadać dotyczy tego, co zamierzasz drukować.

Jeśli zależy Ci na drukowaniu kolorowych tabel i zestawień, które będą się odznaczały wyraźnymi i precyzyjnymi liniami, lepszym wyborem będzie drukarka laserowa kolorowa, a gdy chcesz przenosić na papier głównie czarno-białe dokumenty, wystarczy laserowe urządzenie monochromatyczne.

To oczywiście tylko wstęp do określenia swoich potrzeb związanych z drukiem. Zachęcam do skorzystania z Poradnika dla Klienta, w którym po kolei będziesz mógł sobie odpowiedzieć na pytania dotyczące między innymi cech druku i dodatkowych funkcji, na których zależy Ci w wyborze przyszłego sprzętu drukującego.

Przejdźmy zatem do tematu, którego szerzej nie omawialiśmy jeszcze na moim blogu. Jak znaleźć drukarkę, której cena nie przyprawia o zawrót głowy, a jednocześnie dobrze spełnia wszystkie swoje zadania? Oto moja rada!

Koszty eksploatacji – jak je oszacować?

Wielu osobom może wydawać się, że znalezienie taniej drukarki laserowej rozwiązuje wszystkie problemy związane z jej zakupem. Nic bardziej mylnego! Jak się okazuje, cena zakupu urządzenia drukującego stanowi zaledwie 20% jej całkowitego kosztu eksploatacji.

Na co należy zwrócić uwagę kupując drukarkę laserową do domu lub biura? Pozostałą część wydatków stanowią:

  • materiały eksploatacyjne, czyli przede wszystkim ceny tonerów i bębna,
  • odpowiedni papier do drukowania,
  • naprawy i serwisowanie sprzętu,
  • wykorzystywana energia elektryczna.

Wymienione wyżej czynniki stanowią podstawę w modelu TCO (ang. Total Cost of Ownership), czyli całkowity koszt posiadania. W obliczaniu należy jednak uwzględnić jeszcze jedną rzecz, mianowicie okres użytkowania. 

Mając do wyboru drukarkę, której deklarowana przez producenta żywotność to 5 lat oraz drugą z okresem użytkowania do 10 lat, znacznie korzystniejszą opcją może się okazać urządzenie z dłuższą “datą ważności”.

koszt posiadania drukarki laserowej

Obliczenie całkowitego kosztu posiadania drukarki laserowej może być skomplikowane, jednak technologia może zrobić to za nas. W Internecie można znaleźć specjalnie przygotowane kalkulatory, które po podaniu modelu drukarki oraz miesięcznego obciążenia z uwzględnieniem druku w kolorze i mono, obliczą te koszta za Ciebie. Możesz też zajrzeć do mojego artykułu Jakie są koszty eksploatacji drukarki? aby dokładniej zapoznać się z tematem.

Cena zakupu

Raz jeszcze chcę podkreślić fakt, iż na zakupie najtańszej drukarki laserowej, możemy wyjść jak Zabłocki na mydle, czyli będziemy zwyczajnie stratni. Wybranie pierwszej lepszej, taniej laserówki w popularnej sieciówce nie jest zatem najlepszym rozwiązaniem. Pisałem o tym niejednokrotnie, jeśli jednak przegapiłeś mój wpis, kliknij TUTAJ.

Kupując droższe urządzenie możemy się upewnić, że drukarka będzie posiadała wszystkie parametry, na których nam zależy, toner nie przekroczy wartości urządzenia (co nie zdarza się wcale tak rzadko), a do tego będziemy mogli korzystać z niezastąpionych zamienników do drukarek.

Koszt materiałów eksploatacyjnych – toner, bęben, papier

Jak zaoszczędzić na materiałach eksploatacyjnych? Wystarczy zapamiętać kilka ważnych wskazówek!

Po pierwsze – toner. Bez niego drukowanie w drukarce laserowej jest niemożliwe, zatem wybierając drukarkę warto sprawdzić czy nasze urządzenie posiada łatwo dostępne na rynku zamienniki dobrej jakości. Zamiennik tonera pozwala drukować w tak samo dobrej jakości jak oryginał, jednak kosztuje przy tym znacznie mniej.

Innym podzespołem drukarki laserowej, którego wymiana może być konieczna jest bęben światłoczuły. W laserówkach możemy spotkać dwa rodzaje bębnów – zintegrowany z kasetą laserową lub występujący oddzielnie. Przydatne jest więc wcześniejsze sprawdzenie, jaki rodzaj bębna występuje w wybranej drukarce, ponieważ wydajność bębna zakupionego oddzielnie jest często znacznie wyższa niż samego tonera.

W końcu papier. Ryzy papieru co prawda nie należą do najdroższych, jednak aby jeszcze bardziej ograniczyć koszta eksploatacji pomocna okazać się może funkcja duplex, która pozwala na automatyczny druk dwustronny. Opcja ta jest nie tylko oszczędna, ale i niezwykle ekologiczna.

Ranking najlepszych (i najtańszych) drukarek laserowych

Każdy Klient ma inne potrzeby, dlatego poniżej stworzyłem ranking drukarek laserowych, które są tanie w dłuższym użytkowaniu, zarówno w domu, jak i biurze.

Wszystkie prezentowane modele drukarek znajdziesz na stronie DrTusz.pl, razem z kompatybilnymi wkładami laserowymi oraz ich niezastąpionymi zamiennikami! Kliknij w zdjęcie aby przejść na stronę urządzenia.

Sprawdzone drukarki laserowe do domu

Xerox Phaser 3020

Xerox Phaser 3020 to monochromatyczna drukarka laserowa, która idealnie sprawdzi się do drukowania dokumentów w warunkach domowych. Koszt wydruku w czerni przy użyciu zamiennika to zaledwie 5,47 gr/stronę A4!

drukarka Xerox Phaser 3020

Urządzenie laserowe Xerox pozwala na druk mono w rozdzielczości 1200 x 1200 dpi do 20 stron A4/min. Wyposażone jest również w Wi-Fi Direct, co pozwala na bezpośrednie drukowanie ze smartfonów, tabletów czy laptopów bez dostępu sieci, a do tego cena początkowa laserówki jest niezwykle kusząca.

Oki B412 DN

Oki B412 DN to druga propozycja czarno-białej laserówki do Twojego domu, której cena jednego wydruku wkładem zamiennikiem wynosi jedynie 1,67 gr! Pozwala ona na drukowanie w rozdzielczości 1200 x 1200 dpi do aż 33 stron A4/min.

drukarka Oki B412 DN

Drukarka laserowa firmy Oki posiada w standardzie możliwość druku dwustronnego, a także wiele przydatnych opcji jak tryb EKO, który redukuje zużycie energii, a także funkcję automatycznego wyłączania.

Brother DCP-L2512D

Brother DCP-L2512D to wielofunkcyjna drukarka laserowa, dzięki której wydrukujesz do 30 stron A4/min. w mono. Urządzenie pozwala na druk w rozdzielczości 1200 x 1200 dpi, a używając zamienników za jeden wydruk zapłacisz 4,34 gr.

drukarka Brother DCP-L2512D

Monochromatyczna drukarka Brother posiada wbudowany skaner i kopiarkę o naprawdę zadowalających parametrach, a także możliwość automatycznego druku dwustronnego. Urządzenie poradzi sobie z domowymi wydrukami, ale równie dobrze możesz jej używać w małym biurze.

Top 4 laserówki do biura

Oki B512dn

Oki B512dn to czarno-białe urządzenie laserowe dla wszystkich tych, którzy cenią sobie tanie drukowanie. Korzystając z zamienników wydrukujesz jedną stronę A4 za zaledwie 0,94 gr!

drukarka Oki B512dn

Drukarka oferuje rozdzielczość druku 1200 x 1200 dpi oraz szybkość drukowania w mono do 45 stron A4/min, co jest szczególnie ważne w przypadku firm i większych biur, gdzie drukuje się naprawdę dużo. Ponadto, laserówka Oki daje możliwość drukowania z urządzeń moblinych oraz wielu innych rozwiązań.

HP Color LaserJet Pro M452dn

HP Color LaserJet Pro M452dn to propozycja kolorowej drukarki laserowej do biura lub filmy o rozdzielczości druku 600 x 600 dpi. Używając sprawdzonych zamienników za stronę druku w kolorze zapłacisz 1,74 gr, a za kolor 8,55 gr!

drukarka HP Color LaserJet Pro M452

Urządzenie wyposażone jest w duplex, dzięki czemu możesz drukować wielostronicowe dokumenty, a maksymalna pojemność podajnika to aż 850 arkuszy.

Canon i-SENSYS LBP673Cdw

Canon i-SENSYS LBP673Cdw to niewielka kolorowa laserówka do firm, która wytrzyma naprawdę spore miesięczne obciążenia. To co najbardziej nas interesuje, czyli koszt wydruku w mono to jedynie 3,29 gr/stronę A4 oraz 16,94 gr/stronę A4 w kolorze przy użyciu zamienników.

drukarka Canon i-SENSYS LBP673Cdw

Drukarka pozwala na druk w rozdzielczości 1200 x 1200 dpi w czerni i kolorze, z szybkością do 33 stron A4/min. Ponadto, oferuje łączność z chmurą, dzięki czemu masz możliwość drukowania dokumentów bezpośrednio z usług pamięci masowej.

Tanie drukowanie i drukarki laserowe w roli głównej

Drukowanie to złożony proces, na który składa się wiele elementów. Tworzenie wydruków tanio bez strat na jakości dokumentów może wydawać się skomplikowane, jednak wystarczy poznać kilka tajników DrTusza!

Pamiętaj, że najtańsze drukarki są takie tylko w nazwie. Ważna jest dbałość o materiały eksploatacyjne, których używamy na co dzień – papier, sprawdzone zamienniki tonerów i niezawodne bębny. W moim internetowym sklepie znajdziesz wszystko czego potrzebujesz, aby drukować świetne teksty czy obrazy bez bólu portfela.

Jeśli nie znalazłeś w moim rankingu drukarek laserowych urządzenia dla siebie, napisz lub zadzwoń, a mój zespół postara się dopasować sprzęt do Twoich potrzeb. Zapisz się również na Newslettera, gdzie zawsze będziesz dostawał informacje o rabatach na Twoje zamienniki! 🙂

FAQ

Jaka drukarka laserowa do domu?

Wybierając drukarkę laserową do domu warto zwrócić uwagę na urządzenia takie jak: Xerox Phaser 3020, Oki B412 DN, Brother DCP-L2512D. Upewnij się jednak, że są one dopasowane do Twoich potrzeb.

Jak dobrać odpowiednią drukarkę laserową do domu?

Przy wyborze drukarki laserowej do domu, warto wziąć pod uwagę takie czynniki jak format druku (np. A4 czy A3), parametry jak rozdzielczość czy szybkość drukowania, a także funkcje dodatkowe jak skaner czy automatyczny druk dwustronny.

Czy drukarka laserowa HP lepiej sprawdzi się w biurze niż innych marek?

Drukarki laserowe HP cieszą się popularnością w biurach ze względu na swoją niezawodność, wysoką jakość wydruków oraz szeroki wybór modeli, w tym HP LaserJet Pro czy HP Color LaserJet. Jednak ostateczny wybór drukarki zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze