Które drukarki laserowe są najtańsze w eksploatacji?

Pod koniec listopada 2018 przedstawiłem 3 propozycje drukarek atramentowych, do których bez problemu znajdziesz tanie tusze. Aby miłośnicy laserowej technologii druku nie czuli się pokrzywdzeni, wracam z propozycjami tanich w eksploatacji laserówek. Tworząc zestawienie najtańszych drukarek laserowych, brałem pod uwagę modele kompatybilne z zamiennikami tonerów laserowych. Zobacz, jak wybrać drukarkę laserową, aby nie żałować zakupów.

EDIT 16.04.2020

Zobacz też Ranking drukarek laserowych – kwiecień 2020. Znajdziesz w nim zestawienie drukarek laserowych, które są dostępne na dzień 16 kwietnia 2020 roku.

Zobacz Ranking drukarek laserowych – kwiecień 2020.

Które drukarki laserowe są najtańsze w eksploatacji. Historia

Pracę nad laserową technologią druku rozpoczęły się w latach 30. XX wieku. Wszystkiemu „winny” Chester Carlson, niezwykle pracowity i ambitny naukowiec, który niemal całe życie poświęcił badaniom nad kserografią. Upór się opłacił, a życiorys biednego chłopaka z Seattle mógłby posłużyć za scenariusz na dobry film biograficzny. Dzisiejszy gigant w kwestii rozwiązań druku – Xerox Corporation to firma powołana do życia właśnie przez Carlsona.

Drukarki laserowe są obecne na rynku już od lat 60. XX wieku i nic nie wskazuje na to, aby ta technologia miała powody do obaw. Tyle z historycznych ciekawostek. Przejdźmy do konkretów.

Które drukarki laserowe są najtańsze w eksploatacji. Fakty

Tania drukarka laserowa często bywa tania tylko w momencie zakupu. Wszystko za sprawą tonerów. Sam koszt nabycia sprzętu to zaledwie 20% całościowych kosztów eksploatacji drukarki.

Pozostałe koszty wiążą się m.in. z zakupem tonerów. Najczęstszy błąd popełniany przez kupujących drukarki to skupienie się na cenie zakupu urządzenia. Przyszli użytkownicy często nie zwracają uwagi na koszty, które będą musieli ponieść w przyszłości. Niestety, stosowana przez producentów taktyka nie zmienia się od lat – tania drukarka to często zwiastun drogich tonerów.

Poniżej przedstawiam trzy propozycję drukarek laserowych, które pozwolą Ci na tanie drukowanie.

Każdy z prezentowanych modeli jest kompatybilny z zamiennikami tonerów. Zarówno drukarki, jak i wkłady laserowe znajdziesz na DrTusz.pl. Pamiętaj, że wydajność poszczególnych tonerów dotyczy wydruków o zaczernieniu 5%.

Które drukarki laserowe są najtańsze w eksploatacji – drukarki laserowe

Drukarka HP LaserJet Pro M402dne

Przy pierwszym spotkaniu wydaje się niepozorna. Nie daj się zwieść pozorom. Drukarka HP LaserJet Pro M402dne jest bardzo szybka i wydajna. Ten model drukuje w formacie A4 z prędkością 38 str./min. Kalifornijski producent wyposażył swoją „maszynkę” w funkcję automatycznego druku dwustronnego (duplex). Musisz wydrukować dokumenty „na szybko”? Żaden problem. Ta drukarka laserowa HP osiąga gotowość do pracy w zaledwie 5,7 sekundy.

drukarki laserowe


HP M402dne jest kompatybilna z dwoma modelami tonerów. Toner HP 26A umożliwia wydrukowanie ok. 3100 stron. Toner HP 26X charakteryzuje się zwiększoną pojemnością. Jego wydajność sięga 9000 stron. W moim sklepie znajdziesz zamienniki tonerów HP 26A oraz HP 26X, które zapewniają uzyskanie znakomitych wydruków w niskiej cenie. Co dość istotne w przypadku większych grup roboczych, ten model drukarki HP szybko podłączysz do sieci LAN. Drukowanie z telefonu również przebiega intuicyjnie.

HP LaserJet Pro M402dne to rozwiązanie dla miłośników minimalistycznego designu. Kompaktowe wymiary drukarki sprawiają, że będzie ona dobrym wypełnieniem wnętrza niezależnie od jego wystroju.

Drukarka Brother HL-L5000 D

Monochromatyczna drukarka Brother może nie grzeszy mnogością funkcji, ale rekompensuje sobie wszelkie braki osiągami i niskimi kosztami utrzymania. Brother HL-L5000 D jest kompatybilny z dwoma modelami wkładów laserowych.

Wydajność wkładu laserowego Brother TN-3430 jest szacowana na 3000 wydruków. Toner TN-3480 o zwiększonej pojemności powinien wystarczyć aż na 8 000 wydruków.

drukarki laserowe

Ten model cechuje wyjątkowa wydajność, gdyż drukuje z prędkością 40 stron na minutę. Ponadto japońscy inżynierowie wyposażyli swoje dzieło w funkcję druku dwustronnego (duplex) i dwa podajniki papieru. Technologiczną kompozycję ubarwia jednowierszowy wyświetlacz LCD.

Wszystkie drukarki Brother są wyposażone w system oddzielnego bębna i tonera. Zarówno oryginalne wkłady laserowe i bębny do drukarki Brother HL-L5000 D, jak również zamienniki Brother są dostępne na DrTusz.pl.

Wielofunkcyjna drukarka HP Color LaserJet Pro M477fdw

HP M477fdw to jedyne kolorowe urządzenie wielofunkcyjne w moim zestawieniu. Propozycja wielofunkcyjnej drukarki HP zapewnia fenomenalną jakość drukowania, skanowania oraz kopiowania. Urządzenie może również spełniać rolę faksu.

Na pokład wielofunkcyjnej drukarki HP Color LaserJet Pro M477fdw trafiły rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo danych, jak np. uwierzytelnianie LDAP czy drukowanie z wykorzystaniem kodów PIN.

drukarki laserowe

Drukowanie z telefonu czy tabletu wspiera dedykowana aplikacja HP ePrint. Na wygodne zarządzanie zadaniami druku pozwala ekran dotykowy o przekątnej 10,9 cm. Urządzenie zostało wyposażone również w napęd USB.

Drukowanie niezależnie od koloru odbywa się z prędkością 27 str./min. HP Color LaserJet Pro M477fdw drukuje w oparciu kolorowe tonery HP 410A oraz tonery 410X o zwiększonej wydajności.

Na DrTusz.pl znajdziesz zamienniki tonerów HP 410A oraz tonerów HP 410X. Samą drukarkę również możesz u mnie zakupić.

Jeśli potrzebujesz drukarkowych porad, nie bój się pytać. Zawsze służę pomocą.
Pozdrawiam. Rudy z DrTusz.pl0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze