Najtańsze drukarki laserowe. TOP 3 DrTusza – styczeń 2022

grafika najtańsze drukarki laserowe

Jakie są najtańsze drukarki laserowe? Takie zapytanie przejawia się w wielu Waszych wiadomościach właściwie codziennie. Postanowiłem zatem przedstawić Wam propozycje 3 najtańszych drukarek laserowych, do których bez problemu znajdziecie zamienniki tonerów.

3 najtańsze drukarki laserowe

Za co kocham drukarki laserowe? A no za to, że tusz w nich nigdy nie zasycha. Chociaż wydruki z laserówek są zazwyczaj czarno-białe (kolorowe drukarki laserowe nie są tanie), to cieszą swoją trwałością.

Drukarka laserowa nie pyta. Drukarka laserowa rozumie, że jedziesz w delegację albo zostawiasz ją na wakacje. Bez względu na wszystko będzie drukowała. Oby miała aktywny toner.

Brother HL-1223 WE

Zestawienie pod tytułem „3 najtańsze drukarki laserowe – styczeń 2022” otwiera Brother HL-1223 WE. Kompaktowa drukarka laserowa Brother spełnia tylko jedną funkcję – drukuje mono w formacie A4.

Zastosowanie laserowej technologii sprawia, że zaschnięcie tuszu jej nie grozi. Przejdźmy do parametrów.

Szybkość druku sięgająca 20 stron A4 na minutę to świetny wynik! Rozdzielczość 1200×1200 dpi w zupełności wystarczy do druku dokumentów.

drukarka Brother HL-1223WE

Wkład laserowy TN-1090 do Brothera HL-1223 WE ma wydajność na poziomie 1500 stron przy zaczernieniu na poziomie 5%. Na DrTusz.pl jest dostępny zamiennik tego tonera.

Laserówka Brother posiada system oddzielnego bębna i tonera. Bęben DR-1090 wystarczy na ok. 10 000 stron.

Brak rozbudowanych funkcji rekompensuje niska cena zakupu i niezawodność. Brother HL-1223 WE będzie dobrym wyborem do domu lub małego biura.

HP Laser 107a

Potrzebujesz czegoś o lepszej wydajności? HP Laser 107a to również typowe urządzenie jednofunkcyjne. Drukuje mono do formatu A4. Nie posiada żadnych dodatkowych funkcji.

Drukuje za to z szybkością 20 stron na minutę. Producenty deklaruje, że potrafi wydrukować nawet do 10 000 stron.

Ma rozdzielczość 1200×1200 dpi i może drukować na nośnikach papieru o grubszej gramaturze (do 163 g/m² ).

Toner 106A do HP Laser 107a ma wydajność ok. 1000 stron przy zaczernieniu na poziomie 5%. Oczywiście mamy też w ofercie zamiennik tego wkładu laserowego.

drukarka HP Laser 107a

HP Laser 107a to propozycja dla użytkowników, którzy nie potrzebują miliona dodatkowych funkcji czy kolorowych wydruków.

W sprzedaży dostępny jest również nieco droższy model HP Laser 107 W. Wyższa cena wynika z zastosowania komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi.

HP LaserJet Pro M130a

Czasem jedna funkcja nie wystarczy. Postanowiłem więc wzbogacić moje TOP3 i wrzucić do niego tanie urządzenie wielofunkcyjne laserowe.

HP LaserJet Pro M130a nosi miano najmniejszej wielofunkcyjnej drukarki laserowej Hewlett-Packard. W niepozornej bryle sprzęt łączy w sobie 3 funkcje – drukuje, skanuje oraz kopiuje.

Jest zdecydowanie najszybsze, gdyż drukuje z szybkością 22 str./min. Wbudowany wyświetlacz i zintegrowany skaner sprawiają, że HP LaserJet Pro M130a może posłużyć również jako kompaktowe ksero.

drukarka HP LaserJet Pro M130a

HP LaserJet Pro M130 cechuje łatwość obsługi. Z racji laserowej technologii druku, ten model nie wymaga właściwie żadnych czynności konserwacyjnych czy konieczności regularnego drukowania. Drukarka posiada system oddzielnego bębna i tonera.

Wkład laserowy HP 17A ma wydajność 1600 stron. HP 17X to powiększony toner, który wystarczy na ok. 6000 wydruków. Wydajność jest mierzona dla zaczernienia wydruków na poziomie 5%.

Bęben wystarczy z kolei na 12 000 wydruków. Czy model ma jakieś wady? Do doskonałości brakuje mu Wi-Fi.
Dla tych, którzy poszukują wielofunkcyjnej drukarki Wi-Fi, polecam lepiej wyposażony (ale też droższy) model HP LaserJet Pro M130 NW.

3 najtańsze drukarki laserowe – zapytaj Rudego

Wymienione drukarki nie są najtańsze z najtańszych, ale bez problemu znajdziesz do nich działające zamienniki wkładów laserowych. Najtańsze drukarki dość często mają z tym problem.

Pisałem o tym wielokrotnie. Problematykę tanich drukarek omawiam m.in. w tekście „Drukarka za 99 zł? Najlepszy chwyt marketingowy„.

Jeśli proponowane urządzenie nie spełniają Twoich oczekiwań, skontaktuj się ze mną. Na Twoje pytanie czekam na moich kanałach w mediach społecznościowych.

Aktywnie udzielam się na Facebooku, Twitterze czy Instagramie. Pisz śmiało. Zapytanie możesz też wysłać na blog@drtusz.pl.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze