Nowe statystyki Instagrama dla twórców Reels - Blog firmowy DrTusz

Nowe statystyki Instagrama dla twórców Reels

Od początku lutego 2024 roku Instagram, gigant społecznościowy znany przez miliony użytkowników na całym świecie, wprowadził nową opcję w statystykach Instagrama, a konkretnie Reels. Od teraz twórcy mogą śledzić, ile osób zdecydowało się zaobserwować ich profil po obejrzeniu konkretnej rolki. To cenna informacja, szczególnie dla kont, które kładą nacisk na liczbę wyświetleń oraz nowych obserwujących. Przeczytaj ten artykuł jeśli chcesz zobaczyć, jak sprawdzić ilu obserwujących przybyło z konkretnej rolki.

DrTusz z telefonem

Statystyki Instagrama

Do tej pory dostępne statystyki na Instagramie ograniczały się głównie do tradycyjnych metryk, takich jak liczba wyświetleń, komentarzy czy udostępnień. Teraz dzięki tej przełomowej aktualizacji, twórcy mogą sprawdzić reakcje użytkowników, oglądając jak ich treści przekładają się na zwiększoną liczbę obserwujących.

Jak to sprawdzić?

To nic trudnego! Wystarczy zajrzeć w statystyki pod konkretną rolkę. Na wybranej rolce klikając w 3 kropki u góry filmu rozwijamy menu, z którego wybieramy „Wyświetl statystyki”. Liczba obserwujących, która zdecydowała się zaobserwować Twój profil po obejrzeniu tej konkretnej rolki znajduje się pod „Aktywność w profilu” . To wiedza dla twórców, umożliwiająca im dokładne zrozumienie, które treści naprawdę przyciągają nowych obserwujących.

telefon ze statystykami

Co daje nowa aktualizacja statystyk Instagrama?


Ta nowa możliwość statystyk otwiera przed twórcami zupełnie nowe horyzonty. Teraz mogą oni precyzyjniej analizować skuteczność swoich treści i podejmować bardziej przemyślane decyzje dotyczące tworzenia contentu. Dzięki tej funkcji mogą skupić się na produkcji filmików, które naprawdę przyciągają uwagę. Co w dłuższej perspektywie może przyczynić się do wzrostu ich obecności i zaangażowania na platformie. A jeśli chcesz wiedzieć, jak ustawić parametry aparatu w smartfonie, aby jeszcze lepiej nagrywać reels <Kliknij tutaj>.

Nie zapominajmy, że te nowe statystyki są dostępne jedynie dla kont profesjonalnych na Instagramie, co podkreśla zaangażowanie platformy w wsparcie dla twórców i osób prowadzących działalność biznesową. Zobacz nasze konto na Instagramie <kliknij tutaj>.

Podsumowując, wprowadzenie nowej opcji statystyk przez Instagram to prawdziwy przełom w oferowaniu bardziej zaawansowanych narzędzi analitycznych dla twórców. Dzięki temu mogą oni lepiej zrozumieć zachowania użytkowników i dostosować treści do ich oczekiwań. Dla osób prowadzących konta na Instagramie, ta aktualizacja może być kluczowym elementem w budowaniu silnej obecności na tej popularnej platformie społecznościowej.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze