Jak nagrywać filmy telefonem? - ustawienia Samsung Galaxy S23 Ultra pod video - Blog firmowy DrTusz

Jak nagrywać filmy telefonem? – ustawienia Samsung Galaxy S23 Ultra pod video

Obecnie media społecznościowe stały się integralną częścią naszego codziennego życia, a jedną z najpopularniejszych form dzięki, którym dzielimy się swoim życiem, są krótkie formaty video. Filmy z podróży, z ważnych wydarzeń, filmy produktowe – wszystko opiera się na krótkiej formie przekazu video. Telefony z systemem android, mogą mieć różne ustawienia. Każda marka może mieć inne ikonki ustawień, umiejscowienie i nazwy. W tym artykule pokażę, jak ustawić kamerę na przykładzie telefonu, z którego korzystam- mowa o Samsungu Galaxy S23 Ultra. Sprawdź, jak zoptymalizować ustawienia swojego urządzenia, aby nagrywanie telefonem krótkich form video dało najlepsze rezultaty!

DrTusz i ustawienia wideo do nagrywania telefonem

Nagrywanie telefonem – najważniejsze ustawienia!

Reelsy, TikToki, Shortsy – krótkie, dynamiczne filmy, które pozwalają nam wyrazić swoją kreatywność. W życiu prywatnym i w pracy, otaczamy się taką formą przekazu. Aby filmy przyciągnęły odbiorców, muszą być kreatywne, ale także muszą mieć dobrą jakość. Wszyscy posiadacze telefonu z aparatem mogą tworzyć krótkie filmy, ważne jest, aby odpowiednio przygotować się do nagrywania Reelsów, TikToków i Shortsów.

Zacznijmy od najłatwiejszego ustawienia z pozycji aplikacji, tak na dobry początek! Klikamy ikonkę aparatu i przełączamy się na video 🙂 Od teraz to będzie nasza ulubiona funkcja!

Włącz ustawienia linii siatki

Zacznijmy od ustawienia, które pozwoli nam kadrować film i lepiej umiejscawiać produkt, lub obiekt, który nagrywamy telefonem. Dzięki temu wiemy, co jest w centrum filmu. Aby ustawić linie siatki, należy wejść w ustawienia video, klikając na symbol zębatki w lewym górnym rogu. Następnie musimy zjechać w dół i zaznaczyć ,,linia siatki”.

Ustawienia siatki

Ustaw format video

Aby nagrywać krótkie filmy filmy dostosowane do Instagrama, Facebooka, Youtube i TikToka ważny jest rozmiar video. Filmy te muszą mieć ustawiony format 9:16, jak to zrobić? U góry klikamy na ikonkę pokazaną na zdjęciu poniżej, następnie wybieramy 9:16.

Ustawienia zmiany formatu

Zadbaj o dobrą rozdzielczość

Kolejnym krokiem jest zmiana rozdzielczości. Ustawiamy FHP (60 kl/s). Nagrywanie w 60 klatkach na sekundę będzie idealne do Reels, TikToków i Shortsów.

Ustawienia zmiany rozdzielczości

Nagrywanie telefonem – sprawdź dodatkowe ustawienia

Wszystko zależy od tego, co chcemy nagrać. Telefon z systemem android w tym przypadku Samsung Galaxy S23 Ultra proponuje nam więcej opcji nagrywania video. Wszystko kryje się w zakładce więcej.
Przydatne funkcje, np. Hyperlapse– sprawdza się przy nagrywaniu czegoś w przyśpieszeniu lub opcja zwolnionego tempa. Istnieje także specjalna funkcja np. do nagrywania żywności – łapie ostrość na produkt, a rozmywa tło. Opcji jest wiele, wszystko zależy od tego, co chcemy nagrać.

Nagrywanie telefonem - dodatkowe ustawienia w Samsung Galaxy S23 Ultra

Kamera, światło – akcja!

Poza najważniejszą funkcją w aparacie przy nagrywaniu telefonem ważne jest oświetlenie i dźwięk. Należy zadbać o przestrzeń oraz przede wszystkim przed każdym nagraniem wyczyścić aparat. Częstym błędem jest zabrudzona kamera, np. kurzem, paprochami lub odciskami palców.

Jak widać ustawienie kamery w telefonie, do nagrywania Reelsów, Tiktoków i Shortsów nie jest trudne. Odpowiednie konfiguracje mogą znacząco poprawić jakość twoich filmów.
Wystarczy poświęcić trochę czasu na dostosowanie ustawień kamery i dźwięku, eksperymentuj z różnymi efektami, a efekty Twojej pracy z pewnością będą imponujące. Teraz, gdy masz ustawione wszystko zgodnie z instrukcją powyżej, czas rozpocząć tworzenie niezapomnianych filmów!
Koniecznie podziel się swoimi doświadczeniami z nagrywania telefonem krótkich formatów video!

Jeśli spodobał Ci się mój wpis, sprawdź również ostatniego newsa o nowości w mediach społecznościowych – aplikacji Threads!

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze