Pokoloruj Podlasie z DrTuszem - odkryjmy skarby naszego regionu - Blog firmowy DrTusz

Pokoloruj Podlasie z DrTuszem – odkryjmy skarby naszego regionu

W związku z sezonem wakacyjnym, wyjazdami i wielogodzinnymi podróżami różnymi środkami transportu, zastanawialiśmy się, jak umilić dzieciom i rodzicom czas spędzany w drodze. Po wielu tropikalnych naradach postanowiliśmy poszukać skarbów na naszym podwórku. Stworzyliśmy serię kolorowanek dla dzieci i dorosłych o tematyce: pokoloruj Podlasie.

DrTusz z plecakiem w podróży pokoloruj Podlasie

W działaniach firmy DrTusz szczególną sympatią traktujemy te skierowane do najmłodszych. Oprócz wielu eventów, odwiedzin w przedszkolach i akcji charytatywnych od lat tworzymy treści edukacyjne i rozrywkowe dla dzieci przeznaczone do druku na domowej drukarce. Regularnie dodajemy je na naszą stronę SalaGier.pl i publikujemy na naszych mediach społecznościowych.

Wakacje? Czas na nowy projekt!

Szukaliśmy czegoś co umiliłoby czas pociechom, a zarazem nauczyło je czegoś wartościowego podczas letnich podróży. W trakcie jednej sesji zdjęciowej wpadliśmy na pewien pomysł. Obecnie, gdy egzotyczne klimaty wydają się być głównym celem wakacyjnych marzeń, bardzo łatwo zapomnieć, że skarby do odkrycia mogą kryć się tuż obok nas. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej naszemu własnemu podwórku – bo czasem najpiękniejsze przygody kryją się w najmniej spodziewanych miejscach.

Pracownicy DrTusz na wycieczce

Kolorowa podróż po Podlasiu

Stworzyliśmy serię kolorowanek o tematyce: „Pokoloruj Podlasie”. Nawiązują one do znanych zabytków i miejsc w województwie podlaskim. Odwiedziliśmy m.in. Zamek w Tykocinie, Pałac Branickich w Białymstoku, Kładkę Widokową nad rzeką Narew oraz wiele innych. Do każdego z tych miejsc pojechaliśmy osobiście, tworząc niepowtarzalne zdjęcia z naszą maskotką. Nasza graficzka, korzystając z tych fotografii, stworzyła cyfrowo monochromatyczne rysunki, z których powstały kolorowanki. Każda z nich zawiera również zagadkę, której odpowiedź to nazwa danego miejsca; należy ją ułożyć z rozsypanych liter.

Pokoloruj Podlasie - kolorowanki na salagier.pl

Nie tylko dla najmłodszych

W ramach projektu co tydzień udostępnialiśmy nową kolorowankę na stronie SalaGier.pl oraz na naszych profilach na mediach społecznościowych. Dzięki temu zachęcaliśmy użytkowników do regularnego odwiedzania strony i uczestniczenia w zabawie. Reakcje odbiorców, zarówno tych najmłodszych, jak i dorosłych, były niezwykle pozytywne. Z zaskoczeniem odkryliśmy, że te szczegółowe kolorowanki to nie tylko rozrywka dla dzieci. Dorośli z przyjemnością sięgali po kredki czy pisaki, by wypełnić barwami magiczne zakątki naszego regionu. Bo czy jest coś bardziej relaksującego niż moment skupienia nad dokładnym odwzorowaniem uroku podlaskiego krajobrazu?

DrTusz z aparatem pod Pałacem Branickich

Drukujemy i rozdajemy!

W związku z tak entuzjastycznym odbiorem naszego projektu zdecydowaliśmy się na stworzenie wersji fizycznej całego cyklu kolorowanek! Tak powstałą wydrukowana książeczka, zatytułowana „Pokoloruj Podlasie z DrTuszem”. Ten pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Kolorowanki rozdawaliśmy dzieciom podczas białostockich eventów, z którymi współpracujemy, a które są skierowane specjalnie do najmłodszych, takich jak: cykle filmowe dla dzieci podczas Festiwalu Filmowego Zubroffka i Festiwal Filmowy Młode Horyzonty. Dzieciaki były zachwycone!

Maskotka DrTusz na festiwalu Zubroffka

Pokoloruj Podlasie – co dalej?

Nasz projekt okazał się nie tylko skutecznym narzędziem promocji regionu, ale również formą edukacji i rozrywki dla najmłodszych, a także, jak się okazało, dla dorosłych. Z zadowoleniem patrzymy na entuzjazm dzieci i ich rodziców. Przyznamy też w tajemnicy, że sami doskonale bawiliśmy się podczas wymyślania i tworzenia materiałów do tego projektu. Nie będzie więc zaskoczeniem, że planujemy kolejne cykle kolorowanek i łamigłówek tematycznych! Na pewno pozwolą kontynuować tę fascynującą podróż po skarbach naszego pięknego Podlasia. W oczekiwaniu możecie zajrzeć na salę gier i sprawdzić inne kolorowanki oraz zagadki, które umilą Wam podróże: >TUTAJ<.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze