Inteligentny pierścień Samsung Galaxy Ring - Blog firmowy DrTusz

Samsung Galaxy Ring – alternatywa dla inteligentnych opasek?

Smartfony, smartwatche, smartbandy, a teraz… smart ring! Najnowsza propozycja Samsunga to genialna alternatywa dla wszystkich tych, którzy cenią prostotę, wygodę i innowacyjność. Specjalnie dla Ciebie zebrałem wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tego fascynującego sprzętu w jednym artykule. Zaczynajmy!

Rudy i Samsung Galaxy Ring

Inteligentny pierścień – najnowszy gadżet od Samsunga

Podczas tegorocznych targów Mobile World Congress (MWC) 2024 w Barcelonie zaprezentowano najnowszy projekt firmy Samsung – Galaxy Ring. Inteligentny pierścionek to innowacyjny sprzęt zakładany na palec, który ma działać podobnie do popularnych smartwatchów czy inteligentnych opasek.

Gadżet wyglądem przypomina typową obrączkę, a do wyboru mamy kilka kolorów i rozmiarów Galaxy Ring. Obecnie zaprezentowano go w trzech wersjach kolorystycznych: złotej, platynowej i czerni ceramicznej (po zewnętrznej stronie urządzenia). Wewnętrzna część pierścienia pozostaje czarna.

Wagę prototypów smart ringów oszacowano na 2,3 g do 2,9 g, a różnica wynika z rozmiaru pierścienia. Według producenta będziemy mieli możliwość zakupić sprzęt w rozmiarze pomiędzy US 5 a US 13 (inaczej od S do XL). Na ten parametr wpływ będzie miała również pojemność wbudowanej baterii, mieszczącej się w zakresie od 14,5 mAh do 21,5 mAh.

Jak działa pierścień Galaxy?

Aby używać Samsung Galaxy Ring, potrzebne będzie pobranie dedykowanej aplikacji ze Sklepu Google. W związku z tym, współpraca inteligentnego pierścienia będzie ograniczona do modeli telefonów z systemem Android. 

Smart ring wyposażony będzie w funkcję Bluetooth, dzięki której sparujemy nasze urządzenia, a zainstalowana aplikacja pozwoli na konfigurację i odczytywanie danych przesyłanych z pierścienia.

Na ten moment firma nie planuje współpracy z systemem iOS. Samsung kładzie nacisk na wysoką jakość swojego nowego projektu, która ma przekonać potencjalnych użytkowników do korzystania z kompatybilnych smartfonów.

Dodatkowo, gadżet ma być wyposażony w czujniki najnowszej generacji, które w czasie rzeczywistym będą przesyłały dane wprost do Twojego telefonu. Dzięki temu, na bieżąco będzie można monitorować stan swojego organizmu i jeszcze bardziej zadbać o zdrowie w różnych sferach.

Ostatnie miesiące to z pewnością czas wielkich premier. Na moim blogu pisałem już o inteligentnym piórze Nuwa Pen, futurystycznych goglach Apple Vision Pro czy niesamowitym implancie Neuralink. Sprawdź koniecznie, co oferują najnowsze wynalazki z 2024 roku!

Dodatkowe funkcje Galaxy Ring

Innowacyjny projekt pierścienia od Samsunga ma posiadać wszystkie funkcje inteligentnych opasek czy smartbandów, opakowane w niewielki, wygodny pierścień. Podczas premiery Galaxy Ring, twórcy zwracali uwagę na jego różnorodne możliwości zastosowań. Oto najciekawsze z nich:

  • monitorowanie snu – kontrola jakości snu, śledzenie cykli, faz i głębokości snu, oraz wykonywanych w tym czasie ruchów ciała, możliwość budzenia właściciela pierścienia w optymalnym momencie;
  • nadzorowanie stanu zdrowia – pomiar tętna, ciśnienia oraz poziomu natlenowania krwi, dokonywanie oceny stanu zdrowia, wykrywanie oznak chorobowych, funkcja “My Vitality Score”, sprawdzająca gotowość psychiczną i fizyczną użytkownika do działania, a nawet śledzenie cyklu menstruacyjnego ;
  • monitorowanie aktywności fizycznej funkcja krokomierza, mierzenia pulsu, liczenie spalonych kalorii, analizowanie stylu i jakości wykonywanej aktywności oraz wiele innych;
  • dokonywanie płatności bezdotykowych – możliwość płatności zbliżeniowych w nowszej, wygodniejszej formie, gdziekolwiek jesteś;
  • zdalne sterowanie urządzeniami – szybkie i łatwe, zarządzenie sparowanymi urządzeniami takimi jak oświetlenie, odtwarzacze muzyki czy obsługa telewizora;
  • wymiana danych – przesyłanie zdjęć, dokumentów, plików czy linków za pomocą funkcji NFC.

Samsung Galaxy Ring – czy warto?

Emocje po premierze prototypu inteligentnego pierścienia Samsung nie opadają. Gigant technologiczny nie zdradził na razie żadnej konkretnej daty wprowadzenia urządzenia na rynek, jednak spekuluje się, że ma to nastąpić w drugiej połowie 2024 roku.

Na ten moment firma skupia się na maksymalnym wydłużeniu żywotności baterii, a pierwsze komentarze wskazują, że smart ring na jednym naładowaniu będzie mógł działać nawet przez kilka dni!

A Ty, czekasz na premierę najnowszego gadżetu Samsunga? Podziel się swoimi wrażeniami w komentarzu! Zachęcam Cię również do odwiedzenia moich mediów społecznościowych – Facebook, Instagram, X (Twitter), gdzie na bieżąco dyskutujemy o najnowszych nowinkach ze świata technologii i drukarek. Do zobaczenia! 🙂

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze