Nuwa Pen - pióro, które widzi co piszesz - Blog firmowy DrTusz

Nuwa Pen – pióro, które widzi co piszesz

Rok 2024 od samego początku zaskakuje nas coraz to nowymi urządzeniami, które jeszcze do niedawna wydawały się jedynie odległymi wymysłami. W dzisiejszym artykule przygotowałem dla Ciebie kolejną sensację – oto inteligentny długopis Nuwa Pen. Pierwsze nieśmiałe koncepcje smart penów zaczęły powstawać już w latach 90. ubiegłego wieku, jednak świat technologicznych innowacji wciąż nie zwalnia. Sprawdź, co potrafi ten niepozorny gadżet!

Nuwa Pen

Nuwa Pen – co to takiego?

Nuwa Pen to najnowszy projekt holenderskiego startupu. Jest to zaawansowany długopis, który, jak zapowiadają twórcy, ma łączyć miłośników odręcznego pisania i cyfrowej wygody.

Urządzenie posiada rozbudowany system miniaturowych kamer i czujników odczytujących ruch i nacisk. Dzięki tym funkcjom inteligentny długopis będzie mógł “zczytywać” odręczne zapiski i magazynować je w swojej pamięci. Następnie Nuwa Pen zmieni Twoje notatki na cyfrowy tekst, który możesz dowolnie modyfikować, zmieniać czcionkę, powiększać czy pogrubiać w wielu popularnych aplikacjach. Niesamowite, prawda?

Smart długopis od Nuwa posiada wbudowane specjalne oprogramowanie OCR, służące do zamiany obrazów na tekst maszynowy, w czasie rzeczywistym. Porównuje się go do zaproponowanego wiele lat temu Apple Pencil, jednak propozycja startupu Nuwa dodaje to tego używanie futurystycznego pena zawsze i wszędzie, bez konieczności posiadania dotykowego ekranu.

Jak działa inteligentny długopis?

Urządzenie Nuwa Pen jak większość obecnych wynalazków do działania wykorzystuje oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji. Przy pomocy zintegrowanego procesora Arm Cortex M4 długopis analizuje, co zostało zapisane.

Następnie odręczne notatki zostają przesłane przez Bluetooth wprost na dowolnie wybrane urządzenie z systemem iOS lub Android. Użytkownik sam wybiera aplikację mobilną, w której notatki mają być przechowywane. Przy okazji warto zaznaczyć, że smart pen ma wbudowane 2 GB pamięci.

Wyobraź sobie, że siedzisz na spotkaniu i wpada Ci do głowy znakomity pomysł. Nie możesz nagle odejść od stołu, włączać komputera, a następnie programu do robienia notatek – nie dość, że będzie to bardzo nieprofesjonalne to stracisz również mnóstwo czasu, a pomysł może szybko ulecieć z głowy.

Wystarczy, ze masz przy sobie dowolny rodzaj papieru i Nuwa Pen – na bieżąco zapisujesz swoje spostrzeżenia, a długopis dokonuje digitalizacji Twoich notatek! Dodatkowo, urządzenie sprawnie rozpoznaje zapisane ręcznie daty, nazwiska oraz numery telefonów, które bez problemu umieścisz w swoim cyfrowym kalendarzu.

Smart pen – kompatybilne aplikacje

Na obecną chwilę pióro Nuwa ma być dostosowane do pracy z takimi aplikacjami do notatek jak Evernote, wykorzystywane w biurach Trello czy popularne Google Drive. Twórcy zapowiadają jednak, że docelowo aplikacji ma być ponad 50, więc każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie.

Wykonane odręcznie notatki będą automatycznie przenoszone do wspieranych aplikacji, co ułatwi codzienną pracę i naukę – studentom, pracownikom biurowym, autorom oraz wielu innym użytkownikom, którzy czerpią radość z pisania.

Nuwa Pen – poznaj długopis przyszłości!

Nuwa Pen – czy warto? Zalety i wady

Zalety:

  • możliwość ręcznego pisania na dowolnym papierze gdzie chcesz i kiedy chcesz oraz automatyczna digitalizacja notatek w czasie rzeczywistym;
  • kompatybilność z popularnymi aplikacjami m.in. Dysk Google, Trello, Evernote i wiele innych;
  • około 2-godzinna praca urządzenia przy jedynie 15-minutowym ładowaniu baterii.

Wady:

  • wysoka cena urządzenia (regularna cena będzie wynosić nieco ponad 1400 zł);
  • waga długopisu, która nie wszystkim może przypaść do gustu (28 gram, przy standardowym długopisie o wadze 8-9 gram).

Inteligentne pióro Nuwa Pen jest niezwykle ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy cenią sobie połączenie tradycyjnych rozwiązań z cyfrowymi dobrodziejstwami naszych czasów. Z niecierpliwością czekamy na jego premierę, a Ty jeśli nie chcesz przegapić innych nowinek ze świata technologii – koniecznie zapisz się do mojego Newslettera i obserwuj mnie na mediach społecznościowych (znajdziesz je kilkając w odnośniki poniżej).

Skorzystaj z okazji i sprawdź też inne tegoroczne nowości technologiczne, o których pisałem na moim blogu, m.in. Inteligentne kolczyki, surrealistyczny implant od Neuralink czy Futurystyczne gogle – Apple Vision Pro.

Kolejna porcja wiedzy i ciekawostek już jutro na moim blogu. Do zobaczenia! 🙂

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze