Inteligentne Kolczyki - nowa era technologii noszonej - Blog firmowy DrTusz

Inteligentne Kolczyki – nowa era technologii noszonej

Technologia noszona, znana również jako wearables, to kategoria urządzeń elektronicznych, które nosimy na sobie, w formie ubrania lub akcesoriów. Celem jest monitorowanie różnych parametrów zdrowotnych, aktywności fizycznej oraz ułatwienie codziennych zadań. W tej kategorii znajdują się inteligentne zegarki, opaski fitness, słuchawki, a teraz także inteligentne kolczyki. Naukowcy z University of Washington opracowali „Thermal Earring”, prototyp smartkolczyków  – najnowszy przykład technologii ubieralnej, umożliwiający monitorowanie stanu zdrowia poprzez wykorzystanie płatka ucha.

rudy wskazujący na inteligentne kolczyki

Inteligentne Kolczyki otwierają nowe horyzonty w monitorowaniu zdrowia

Ostatnią innowacją w dziedzinie biżuterii smart są inteligentne kolczyki, opracowane przez naukowców z University of Washington. Jest to prototyp urządzenia, które monitoruje temperaturę płatka ucha użytkownika, w celu dostarczania dokładnych informacji o jego stanie zdrowia.
Te smart-akcesoria, dzięki swojej lokalizacji, oferują wyższą precyzję pomiarów temperatury ciała niż tradycyjne smartwatche. Potwierdzają to badania, wskazujące na średni wzrost temperatury płatka ucha o 6°C u pacjentów z gorączką, w porównaniu do osób zdrowych.

Wyposażony w oszczędny moduł Bluetooth kolczyk zapewnia długotrwałą żywotność baterii, oferując użytkownikom do 28 dni pracy na jednym ładowaniu. Stanowi to istotną wartość dodaną dla użytkowników poszukujących skutecznych metod monitorowania zdrowia w codziennym życiu.

inteligentrny kolczyk w uchu
Inteligentny kolczyk (fot. UW)

Wygląd i personalizacja inteligentnych kolczyków

Najwyższej jakości kolczyki wyposażone w czujniki temperatury łączą w sobie elegancję z najnowszą technologią. Ich niewielkie rozmiary i waga, porównywalne do małego spinacza, czynią ten prototyp dyskretnym i komfortowym w noszeniu. Kolczyki te, dzięki magnetycznemu klipsowi, łatwo przyczepiają się do ucha, umożliwiając ciągłe i niezawodne monitorowanie temperatury ciała oraz otoczenia. Jest to idealne rozwiązanie dla osób bez przekłutych uszu! Dodatkowy czujnik, umieszczony nieco niżej, zapewnia wyjątkową precyzję pomiarów.
Wygląd kolczyków może być dostosowany do indywidualnych preferencji, co czyni je unikatowym dodatkiem modowym, będącym zarówno funkcjonalnym, jak i atrakcyjnym wizualnie.

Thermal Earring zbliżenie (fot. Raymond Smith z University of Washington)

Przyszłość inteligentnych kolczyków

Istnieją plany rozszerzenia potencjalnych zastosowań inteligentnych kolczyków, dążące do włączenia monitorowania tętna oraz aktywności fizycznej. W celu zwiększenia niezależności energetycznej urządzenia, badany jest również potencjał wykorzystania odnawialnych źródeł energii, takich jak solarne i kinetyczne. Wizja obejmuje też stworzenie kompleksowego zestawu biżuterii do monitorowania zdrowia.

To fascynujące tempo postępu otwiera nowe możliwości dla przyszłości, w której biżuteria nie tylko dodaje uroku, ale także dba o nasze zdrowie. Innowacje takie jak Thermal Earring, czy Futurystyczne Apple Vision Pro i projekt Neuralink, pokazują dynamiczny rozwój technologii, który zmienia nasze codzienne doświadczenia.

Czy jesteś gotowy na przyszłość, w której biżuteria nie tylko dodaje uroku, ale również dba o Twoje zdrowie?

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze