Projektowanie i drukowanie winietek - Blog firmowy DrTusz

Projektowanie i drukowanie winietek

Winietki to niewielkie karteczki lub etykiety, które dodają elegancji i personalizacji do różnych okazji, takich jak przyjęcia, uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Projektowanie i druk winietek w domu za pomocą programu do grafiki, takiego jak Canva, jest łatwe i pozwala zaoszczędzić pieniądze. W tym artykule omówimy krok po kroku, jak wygląda projektowanie i drukowanie winietek

DrTusz z winietkami

Krok 1: Wybór szablonu i projektowanie w Canvie

Zarejestruj się na stronie Canva.com. Jest to platforma do tworzenia grafik. Następnie wpisz „winietki” lub „place cards” w pasku wyszukiwania szablonów. Wybierz odpowiedni szablon, który pasuje do okazji, na której planujesz użyć winietek, np. ślub, przyjęcie chrzciny, wigilia czy komunia. Możesz też wybrać pusty szablon i stworzyć go od początku wedle swoich upodobań. Dostosuj wybrany szablon, dodając imiona gości lub datę wydarzenia, grafiki, kolorystykę i inne elementy, aby idealnie wpasowywał się w Twoją estetykę. Projektuj wszystkie winietki w jednym pliku. Zrób to klikając w ikonkę powiel projekt, zmieniaj tylko imiona. Patrz zdjęcie nr 2.

Canva- projektowanie winietek
projekt winietki Canva

Krok 2: Przygotowanie winietek do druku

Po ukończeniu projektu kliknij przycisk „Udostępnij” w prawym górnym rogu. W typie pliku wybierz opcję „PDF do druku”. Pobierz plik na swój komputer. W ten sposób drukowanie winietek na jednej kartce A4 będzie prostsze.

panel drukowania

Krok 3: Wybór odpowiedniego papieru

Przed wydrukiem upewnij się, że masz odpowiedni papier do druku. Zalecana jest gramatura papieru od 160do 300 g/m², aby winietki były wystarczająco sztywne. Sprawdź instrukcje obsługi swojej drukarki, aby upewnić się, że akceptuje ona papier o większej gramaturze. Niektóre drukarki mogą mieć ograniczenia co do rodzaju papieru, który można użyć. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem drukarki, która przyjmuje dużą gramaturę papieru przeczytaj nasz artykuł<kliknij tu>.

Krok 4: Drukowanie winietek

Otwórz zapisany wcześniej plik PDF zawierający winietki. Wybierz opcję drukowania w przeglądarce plików PDF (ikonka drukarki u góry po prawej stronie). Sprawdź, czy ustawienia drukarki są zgodne z używanym papierem pod względem gramatury i formatu. W Opcjach „stron na arkusz” wybierz 2 przez 3. Pozwoli to umieścić 6 winietek na jednej stronie A4, dzięki czemu zaoszczędzisz papier. Kliknij Drukuj w panelu ustawień drukowania.

panel drukowania

Krok 5: Złożenie winietek

Po wydrukowaniu winietek wytnij je korzystając z nożyczek lub gilotyny, złóż na pół i gotowe! Rozmieść winietki na stole, zgodnie z planem stołów lub według własnego uznania, aby dodać elegancji i personalizacji do wydarzenia.

Gotowa winietka

W ten sposób projektujesz i wydrukujesz winietki na różne okazje, oszczędzając pieniądze i dając swoim wydarzeniom osobisty i elegancki wygląd. Pamiętaj o dobraniu odpowiedniego papieru, sprawdzeniu kompatybilności z drukarką oraz o możliwości drukowania wielu winietek na jednej stronie A4, aby jeszcze bardziej zoptymalizować proces drukowania.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze