Aplikacja Threads, nowość wśród mediów społecznościowych - Blog firmowy DrTusz

Aplikacja Threads, nowość wśród mediów społecznościowych

Rok 2023 przyniósł ze sobą wiele zmian w świecie mediów społecznościowych. Jednym z najgorętszych nowych trendów był debiut aplikacji Threads autorstwa Meta. Od światowej premiery aplikacji (6 lipca 2023 roku) aż do połowy grudnia, kiedy to Threads zadebiutowało w Polsce, platforma ta zdobyła serca użytkowników na całym świecie. Jednak wciąż jest nieodkrytym polem do działalności marketerów.

DrTusz i aplikacja Threads

Czym jest i co wyróżnia Threads spośród innych mediów społecznościowych?

Czym jest Threads? To aplikacja, przygotowana przez zespół Instagrama, następna, która dołączyła do portfolio koncernu Meta. Na pierwszy rzut oka, przypomina swojego konkurenta -X (wcześniej Twitter). Obydwie platformy bazują na publikowaniu krótkich postów. Jednak różnice są widoczne w użytkowaniu.
Po pierwsze prostota obsługi aplikacji Threads, a po drugie, intuicyjne funkcje i większe szanse na bezpośredni kontakt ze społecznością. To główne aspekty, które przyczyniły się do tego, że szybko zyskała na popularności.

Na platformie Threads użytkownicy mają możliwość tworzenia treści o długości do 500 znaków. Dodatkowo mają możliwość dodawania zdjęć i filmów do wątków, a także używania hashtagów, aby wyróżnić swoje posty. Warto również zauważyć, że aplikacja umożliwia prowadzenie ankiet, co dodatkowo zwiększa interaktywność społeczności. Ta nowa aplikacja nie ma funkcji  prywatnych rozmów między użytkownikami. Ważnym elementem jest to, że na razie reklamy nie pojawiają się na tej platformie, co w dobie reklam, które atakują nas wszędzie może być korzyścią.

Użytkownicy Threads mają dostęp do pięciu zakładek, które obejmują:

  1. Feed, miejsce, gdzie wyświetlają się posty innych użytkowników, umożliwiając interakcję z treściami społeczności.
  2. Wyszukiwanie, umożliwia skorzystanie z funkcji wyszukiwania, aby odnaleźć profile lub posty zgodne z zainteresowaniami.
  3. Opcja dodawania postu, tutaj można dodać nowy post i rozpocząć dyskusję.
  4. Aktywność, w tym miejscu można sprawdzić zaproszenia do obserwowania, odpowiedzi na nasze wątki, polubienia, wzmianki, czy udostępnienia.
  5. Profil, tutaj są wyświetlane najważniejsze dane o naszym koncie, bio, informacje i nasze posty.

Każda z tych zakładek umożliwia użytkownikom skoncentrowanie się na różnych aspektach korzystania z platformy. Począwszy od przeglądania postów innych użytkowników po sprawdzanie swojej aktywności na platformie.

Dostępne opcje przycisków w aplikacji Threads

Aplikacja Threads, jako szansa na zaistnienie w mediach społecznościowych

Wciąż Threads to nowa platforma, na której nie każdy aktywnie działa, przez co nie jest jeszcze zalana treściami, jak inne media.
Dla marek Threads otwiera nowe perspektywy w dziedzinie komunikacji marketingowej. Koncentracja na celowanych grupach odbiorców pozwala na budowanie silniejszych relacji z klientami i kreowanie bardziej angażujących kampanii. To szczególnie ważne dla firm, które poszukują bardziej osobistego i autentycznego sposobu komunikacji z odbiorcami.

Chociaż dokładne dane demograficzne użytkowników Threads nie są jeszcze znane, można przypuszczać, że aplikacja przyciągnie młodsze pokolenia, które cenią prywatność i bezpośredni kontakt. Powiązania z Instagramem mogą także zachęcić obecnych użytkowników tej platformy do korzystania z Threads.

Porównując Threads do innych platform komunikacyjnych, widać, że skupia się ona na bezpośredniej i osobistej komunikacji. Może być postrzegana jako konkurencja dla Twittera ze względu na podobne funkcje tekstowe i możliwości publikowania krótkich aktualizacji.

Widok profilu w aplikacji Threads

Czy warto pobrać aplikację Threads?

Podsumowując, Threads to obiecująca platforma, która ma potencjał zrewolucjonizować sposób, w jaki marki komunikują się z odbiorcami. Jej unikalne funkcje i powiązania z Instagramem czynią ją wartościowym narzędziem zarówno dla użytkowników prywatnych, jak i dla marketerów. Monitorowanie rozwoju i dostosowywanie strategii marketingowych do tej nowej platformy mogą przynieść znaczące korzyści w kontekście budowania relacji i zaangażowania odbiorców. 

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze