Drukarka cukiernicza na tusze jadalne. DrTusz poleca

grafika maskotka DrTusz w czepku kucharskim trzyma drukarkę. Obok są pączki.

Kto nie lubi słodyczy, niech pierwszy podniesie rękę! Tak myślałem. Każdy z nas od czasu do czasu ma ochotę na coś słodkiego. W moim biurze taka ochota dopada nas codziennie, ale to temat na inną historię. Dziś przedstawię Wam drukarkę dla cukiernika. To znany sprzęt, który chętnie współpracuje z tuszami jadalnymi. Dzięki jego wsparciu cukiernicze smakołyki nie tylko świetnie smakują, ale też ciekawie się prezentują. Aż ślinka cieknie.

Drukarka cukiernicza na tusze jadalne. O co chodzi?

Nie, to nie żart. Drukarki są wykorzystywane w kuchni. Ich rola nie ogranicza się wcale do drukowania przepisów. Nawet drukarka Canon z niższej półki cenowej w rękach cukiernika może czynić cuda. Zacznijmy jednak od początku, a mianowicie od wyjaśnienia co to tusz jadalny.

Tusze jadalne są określane również tuszami spożywczymi. Każdy z takich tuszów zawiera: wodę demineralizowaną, glicerynę, regulator kwasowości, substancje konserwujące oraz odpowiedni barwnik. Określenie „jadalne” wzięło się stąd, iż tusze te faktycznie możemy konsumować.

Tusze spożywcze (bo pod taką nazwą występują) umożliwiają drukowanie na papierze jadalnym. Ten specyficzny rodzaj nośnika składa się ze: skrobi ziemniaczanej, wody, oleju roślinnego i kilku innych stabilizatorów smaku czy regulatorów kwasowości. Receptura może się zmieniać w zależności od rodzaju medium. Cukiernicy sięgają zazwyczaj po papier okładkowy lub cukrowy.

W sprzedaży dostępna jest również folia transferowa, która służy do przenoszenia wydruków na białą czekoladę. Wybór papieru zależy od tego, co ma zostać za jego pomocą udekorowane. Wszystkie słodycze mają określony termin ważności. W przypadku papierów jadalnych okres przydatności wynosi 12 miesięcy od daty produkcji. Trwałości po zadrukowaniu tuszem jadalnym ciężko nie sposób określić, gdyż papier jadalny znika razem z wyrobem cukierniczym, na którym się został umieszczony. Zazwyczaj następuje to dość szybko.

Drukarka cukiernicza na tusze jadalne. Przeczytaj uważnie

Jeśli planujesz rozpocząć drukowanie za pomocą tuszów jadalnych, musisz pamiętać o najważniejszej kwestii. Drukarka, której chcesz użyć, musi być nowiutka i nigdy nieużywana! Nie możesz wykonywać nadruków na papierze jadanym drukarką używaną do tradycyjnego drukowania dokumentów czy zdjęć.

Przed rozpoczęciem pracy wybierz właściwe parametry drukowania. Ustaw najwyższą jakość wydruków. W polu „Rodzaj nośnika” zaznacz „Koperta”. W polu „Format” wybierz „A4”. Z doświadczenia zaprzyjaźnionej cukierni wiemy, że poziom wydruków będzie wówczas najlepszy – zarówno w przypadku opłatków, jak i papieru cukrowego.

Drukarka dla cukiernika na tusze jadalne – Canon Pixma iP7250

Spodziewałeś się futurystycznej drukarki cukierniczej, dostępnej jedynie dla „licencjonowanych” rzemieślników? Nic bardziej mylnego. Do drukowania za pomocą jadalnych wkładów atramentowych wystarczy Canon Pixma iP7250.

Ta kolorowa drukarka atramentowa cieszy się powszechnym uznaniem różnych grup – od księgowych, przez fotografów po cukierników. Tak. Canon Pixma iP7250 może pełnić funkcję drukarki spożywczej. Opinie mówią same za siebie. Ten model drukuje nie tylko na płytach Blu-ray, CD i DVD. Dobrze radzi sobie również z papierem jadalnym.

drukarka Canon Pixma iP7250

Urządzenie jest zasilane przez 5 pojemników z tuszem PGI-550 CLI-551. Wkłady atramentowe z tej serii są dostępne również w wersji spożywczej. Znajdziesz je w specjalistycznych sklepach.

Canon Pixma iP7250 wyróżnia się pod względem technologicznym. Japończycy wyposażyli ten model w wyjątkową głowicę, wykorzystującą technologię kropli 1 pl, drukującą w rozdzielczości 9600 dpi.
Standardowa szybkość druku dla monochromatycznych treści przenoszonych na format A4 wynosi 15 obr./min.

W przypadku kolorowych wydruków wynik ten to 10 obr./min. Z fajnych dodatków warto wymienić wbudowane Wi-Fi i możliwość drukowania ze smartfona. Czego chcieć więcej? 😉

Chociaż nie oferujemy tuszów jadalnych, drukarkę Canon Pixma iP7250 bez problemu zamówisz na DrTusz.pl.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze