Wydrukuj swoje zdjęcie na kawie - Blog firmowy DrTusz

Wydrukuj swoje zdjęcie na kawie

Czym jest drukarka do kawy? W dobie nieustannego postępu technologicznego, świat tradycyjnej sztuki kawowej zatacza nowe nowe kręgi. Wprowadzenie drukarek do kawy stało się pewnym etapem rewolucji, łącząc tradycję z nowoczesnością. Teraz każda kawa może być dosłownie płótnem dla maszyny, której zadaniem jest nie tylko serwowanie aromatycznych napojów, ale także tworzenie na nich unikalnych dzieł sztuki.

Rudy wydrukowany na kawie.

Czym jest drukarka do kawy?

Drukarki do kawy to inteligentne urządzenia cyfrowe, które otworzyły drzwi do latte art dla każdego. Dzięki nim, nie potrzeba już wyjątkowych umiejętności projektowych, aby stworzyć skomplikowane wzory na kawowej pianie. Oczywiście, zdolności projektowania mogą wzbogacić twoje dzieła. Co więcej, masz możliwość drukowania w czasie rzeczywistym, dzięki wbudowanym aparatom do selfie czy dedykowanym aplikacjom.

Tak naprawdę już w 2009 roku świat kawy zaskoczyła nowa technologia. RITI Coffee Printer, o której mowa, była pierwszą drukarką do kawy. Prezentacja maszyny wywołała znaczne zainteresowanie, a rynek oczekiwał na masową produkcję tego fascynującego ekspresu. Historia narodzin tego pomysłu jest również jest interesująca. W tamtym czasie koszty, jakie ponosiło się za wkłady do drukarek były zbliżone ceną do samej drukarki. Twórcy RITI Coffee Printer szukali rozwiązania, jak wyprodukować tańszy tusz. Wpadli na ciekawy pomysł, czyli na użycie ziaren kawy.

Drukarka do kawy polskich twórców – MaKawa

Studenci z Politechniki Gdańskiej w 2015 roku również stworzyli urządzenie pozwalające na drukowanie na pianie kawy, a nawet piwa. Zaprogramowali również specjalną aplikację mobilną dzięki której można było personalizować napoje poprzez przesłanie wzroku lub własnoręcznie namalowanie go na ekranie urządzenia.

Twórcy udokumentowali swój proces tworzenia wzoru na kawie na YouTube. Zobacz sam:

Warto również wiedzieć, że takie urządzenie jest całkowicie bezpieczne. Studenci nie użyli tuszów atramentowych, tylko dokładnie opróżnili i umyli głowicę, którą napełnili jadalnym tuszem. Jeśli chcesz więcej przeczytać o takich tuszach i drukarkach do nadruków spożywczych, sprawdź mój artykuł o drukarce cukierniczej na tusze jadalne.

Jak stworzyć dowolny obraz na kawie?

Jest to naprawdę proste! Obsługa zależy od typu drukarki, producenta oraz rodzaju aparatu, czy aplikacji. Cały proces jest jednak podobny i nie powinien sprawiać problemów. Potrzebne będą tak naprawdę trzy proste kroki:

  • Przesłanie zdjęcia do drukarki – Aby to zrobić możesz użyć najczęściej albo swojego telefonu albo zrobić selfie za pomocą aparatu z drukarki.
  • Dopasowanie rozmiaru i jasności zdjęcia – Wybór rozmiaru powinien zależeć od średnicy kubka czy szklanki, na której chcesz umieścić swój obraz. Dopasuj również jakość, kontrast tak, aby zdjęcie na kawie wyglądało jak najlepiej
  • Drukowanie – Wystarczy wcisnąć przycisk i po chwili podziwiać swój spersonalizowany napój

Pomysły na ciekawy druk na piance kawowej

Możliwości drukowania na kawowej pianie otwierają szerokie pole do kreatywności. Oprócz klasycznych rysowanych wzorów na kawie – latte art, takich jak serca czy liście, możesz stworzyć teraz naprawdę niesamowite dzieło sztuki na kawie.

Ciekawym pomysłem na pewno jest wydruk swojego selfie lub zwykłego zdjęcia na spienionym mleku. Jeśli masz firmę, możesz również stworzyć personalizowane logo i zachwycić klientów na spotkaniu. Stworzenie rysunków tematycznych z okazji różnych wydarzeń, na przykład: święta, urodziny czy śluby również sprawi, że te wydarzenia będą jeszcze bardziej niezwykłe.

Druk na kawie – przekonaj się sam!

W świecie, gdzie kawa to nie tylko napój, lecz prawdziwe doświadczenie, możliwość personalizacji poprzez wydruk na pianie staje się nowym obszarem kreacji i zaskoczenia. Od drukowania zdjęć z podróży, po umieszczanie logo na kawie, nowoczesne urządzenia stają się narzędziem nie tylko dla baristów, ale także dla klientów, pragnących uczynić swoje kawowe chwile wyjątkowymi. Jeśli będziesz miał możliwość skorzystania z takiej drukarki, to na pewno warto spróbować z niej skorzystać. To z pewnością zaskakujące smakowo i wizualnie doświadczenie.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze