Drukowanie przez Wi-Fi – poradnik i propozycje DrTusza

Drukowanie przez Wi-Fi – poradnik i propozycje DrTusza

grafika drukowanie przez Wi-FiJaką drukarkę bezprzewodową wybrać? Prośby o rady w zakupie drukarki z Wi-Fi często trafiają na skrzynkę Doktorka. Drukowanie przez Wi-Fi jest komfortowe i stało się swego rodzaju standardem. #Rudy przygotował krótki poradnik z przydatnymi informacjami dla przyszłych użytkowników, a także zestawienie kilku sprawdzonych drukarek bezprzewodowych.

Standard Wi-Fi stał się swego rodzaju stylem życia i dotknął również segment drukarek laserowych oraz atramentowych. Możliwość bezprzewodowego przesyłania danych i sterowania funkcjami drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego za pomocą smartfona, laptopu czy tradycyjnego komputera to oczywisty standard.

DrTusz postanowił zatem w telegraficznym skrócie wyjaśnić w jaki sposób skonfigurować drukarkę tak, aby mogło z niej korzystać kilku użytkowników. W drugiej części poradnika drukowania przez Wi-Fi #Rudy wytypował kilka sprawdzonych drukarek z Wi-Fi, które gwarantują tanie drukowanie dzięki dostępności zamienników tonerów oraz tuszów.

Jak udostępnić drukarkę w sieci lokalnej

1. Jeśli dysponujesz najprostszym modelem drukarki, i nie jest to drukarka Wi-Fi ani drukarka LAN, musisz podłączyć ją do swojego komputera lub laptopa za pomocą kabla USB.

Kiedy już zainstalujesz sterowniki na swoim sprzęcie, udostępnij urządzenie innym użytkownikom podłączonym do tej samej sieci.

Możesz to zrobić wchodząc w „Panel sterowania”, a następnie włączając udostępnianie w ustawieniach „Sieć i Internet”. Aby inni użytkownicy Twojej sieci mogli bez przeszkód drukować, komputer, do którego podłączana jest drukarka musi być uruchomiony.

2. Gdy posiadasz drukarkę LAN (z kartą sieciową), konfiguracja wygląda o wiele prościej. Wystarczy, że połączysz ją z routerem kablem poprzez port Ethernet.

Kolejnym krokiem jest dodanie drukarki i instalacja sterowników na każdym komputerze podłączonym do sieci.

Dzięki temu praktycznie każdy użytkownik Twojej sieci będzie mógł wygodnie drukować. Ponadto, po dodaniu drukarki do usługi Google Cloud Print wydrukujesz pliki bezpośrednio z poziomu swojego smartfona czy tabletu.

W przypadku tego rozwiązania jedyny dyskomfort może stwarzać kabel Ethernet.

3. Wybór drukarki z Wi-Fi jest najlepszym rozwiązaniem. Drukarka Wi-Fi nie potrzebuje kabla USB czy podłączenia do portu Ethernet. Drukarka bezprzewodowa po podłączeniu do Wi-Fi przeprowadza konfigurację automatycznie.

Wystarczy ją jedynie dodać na każdym komputerze wykonując kilka prostych czynności w „Panelu sterowania”.

Samo podłączenie drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego Wi-Fi do routera może być jeszcze prostsze, jeśli wybierzesz model z wbudowanym wyświetlaczem, za pomocą którego przeprowadzisz konfigurację.

Drukarki bezprzewodowe oraz również wyposażone w moduł Wi-Fi urządzenia wielofunkcyjne można obsługiwać z poziomu smartfona i tabletu.
Praktycznie każdy producent oferuje odpowiednie aplikacje do drukowania przez WI-Fi. Są one dostępne na systemy Android, iOS oraz Windows Phone.

Drukarki Wi-Fi warte uwagi
#Rudy przygotował również zestawienie kilku drukarek bezprzewodowych. Do każdej z prezentowanych drukarek Wi-Fi możesz zamówić tusze zamienniki lub tonery zamienniki. Dzięki alternatywnym materiałom eksploatacyjny drukowanie przez Wi-Fi będzie nie tylko przyjemne, ale również tanie.

1. Brother DCP-J105

drukarka Brother DCP-J105Wielofunkcyjna, atramentowa drukarka Wi-Fi od Brother to propozycja dla tych, którzy potrzebują narzędzia do taniego drukowania w kolorze.

Tusze zamienniki Brother LC-529/525 XL od DrTusza pozwalają na uzyskanie doskonałych wydruków w niskiej cenie. Poza możliwością drukowania przez Wi-Fi, Brother DCP-J105 ma również szereg innych zalet.

Wielofunkcyjna drukarka atramentowa z Kraju Kwitnącej Wiśni posiada wbudowany skaner. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest funkcja automatycznego czyszczenia głowicy, która zapobiega zasychaniu tuszu.

Ponadto, dzięki aplikacji Brother iPrint&Scan obsługa drukarki z poziomu urządzeń mobilnych jest szybka i intuicyjna.

2. HP LaserJet Pro M12w

drukarka HP LaserJet Pro M12wTen model jest uznany za najmniejszą monochromatyczną drukarkę laserową HP z całej kolekcji kalifornijskiego giganta.

Pomimo niewielkich rozmiarów drukowanie przez Wi-Fi to dla LaserJet Pro M12 kaszka z mleczkiem.

Hewlett-Packard przygotował również aplikację do drukowania ze smartfonów i tabletów – HP ePrint.

Druk czarno-białych stron formatu A4 odbywa się z prędkością 18 str./min. Otrzymane dokumenty charakteryzują się wysoką jakością oraz odpornością na działanie czynników zewnętrznych.

Dzięki zamiennikom tonera HP 79A koszty doskonałych wydruków są naprawdę niskie.

3. Canon I-SENSYS MF724Cdw

drukarka Canon I-SENSYS MF724CdwPrawdziwym kombajn zostawiamy na koniec. Kolorowe urządzenie wielofunkcyjne Canon wykorzystuje technologię laserową.

Drukowanie przez Wi-Fi jest właściwie tylko jednym z wielu udogodnień zastosowanych w tym modelu. Canon I-SENSYS MF724Cdw posiada m.in.: możliwość drukowania i kopiowania dwustronnego (duplex), wbudowany wyświetlacz dotykowy czy kartę sieciową.

Drukuje i kopiuje z prędkością 20 str./min. i nie boi się ciężkiej harówki w biurze. Dzięki tonerom zamiennikom Canon CRG-718 CMYK koszty eksploatacyj urządzenia są o wiele niższe, a jakość wydruków taka sama, jak przy stosowaniu oryginalnych tonerów Canon CRG-718.

Drukarki bezprzewodowe cieszą się ogromną popularnością. Jeśli żadne z opisanych modeli nie spełnia Twoich oczekiwań, zapytaj o poradę DrTusza. Jak zawsze, pomoże Ci dobrać drukarkę bezprzewodową na miarę Twoich potrzeb. 🙂

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze