Drukarka z Wi-Fi - jaki sprzęt wybrać? - Blog firmowy DrTusz

Drukarka z Wi-Fi. Jaki sprzęt wybrać i jak drukować przez Wi-Fi?

Drukarka z Wi-Fi to dziś praktycznie standard w domu czy w biurze. Jeśli szukasz urządzenia wielofunkcyjnego lub jednofunkcyjnej drukarki, zwróć uwagę na tę funkcję. Niezależnie od tego, ilu użytkowników będzie korzystało z urządzenia i jak często będzie drukowało, drukowanie bezprzewodowe bardzo ułatwia życie. Zwłaszcza, że ten standard się rozwija.

grafika Rudy i drukowanie przez Wi-Fi

Drukarka z Wi-Fi – dlaczego warto ją kupić?

Obecnie większość oferowanych przez nas drukarek czy urządzeń wielofunkcyjnych posiada Wi-Fi. Dzięki temu użytkownik potrzebuje jedynie kabla do zasilania!
Główną zaletą jest to, że nie musisz jej podłączać do komputera kablem, możesz ją ustawić w dowolnym miejscu, bez względu na to, gdzie znajduje się Twój komputer. 

Funkcja Wi-Fi pozwala również na drukowanie z dowolnego urządzenia mobilnego, takiego jak smartfon czy tablet. To idealne rozwiązanie, jeśli chcesz wydrukować coś, co otrzymałeś na e-maila lub w mediach społecznościowych.

Jak połączyć drukarkę z Wi-Fi?

Drukarka Wi-Fi nie potrzebuje kabla USB czy podłączenia do portu Ethernet. Drukarka bezprzewodowa po podłączeniu do Wi-Fi przeprowadza konfigurację automatycznie. Wystarczy ją jedynie dodać na każdym komputerze wykonując kilka prostych czynności w „Panelu sterowania”.

  1. Przejdź do ustawień sieciowych drukarki, co można zrobić poprzez ekran dotykowy lub przyciski kontrolne w menu ustawień drukarki.
  2. Poszukaj sekcji związanej z połączeniem sieciowym lub ustawieniami bezprzewodowymi.
  3. Następnie wybierz opcję ,,Konfiguruj sieć” lub ,,Połącz z siecią„. Drukarka rozpocznie proces wyszukiwania dostępnych sieci Wi-Fi w swoim otoczeniu.
  4. Spośród wyświetlanych sieci wybierz swoją sieć Wi-Fi. Jeśli nie widzisz jej na liście, spróbuj zaktualizować listę lub wprowadź nazwę sieci (SSID) ręcznie.
  5. Jeśli wprowadzałeś ją ręcznie, sprawdź, czy jest ona poprawna, a następnie próbuj podłączyć drukarkę. W przypadku zabezpieczenia hasłem, drukarka poprosi o jego wprowadzenie. Po nawiązaniu połączenia, drukarka powinna wyświetlić komunikat o sukcesie lub o połączeniu z siecią Wi-Fi.

Drukowanie z telefonu – to proste!

Praktycznie każdy producent dołącza aplikację do swojej drukarki. Zazwyczaj są dostępne w Google Play lub AppStore. Na moim blogu jest artykuł na temat polecanych aplikacji do drukowania z telefonu, znajdziesz go >TUTAJ<.

Apki pozwalają na obsługę większości funkcji drukarki poprzez nasze urządzenie mobilne. Bez problemu wydrukujesz pliki z maila czy zdjęcia. Na przykład, możesz wydrukować zdjęcia, które zrobiłeś aparatem w swoim telefonie. Albo możesz wydrukować mapę, którą znalazłeś w aplikacji nawigacyjnej.

Aby jednak korzystać z tego udogodnienia, drukarka musi być podłączona do tej samej sieci co smartfon. Musi być to zatem drukarka z Wi-Fi lub drukarka z możliwością drukowania w sieci LAN. Przy tej drugiej opcji wymagane jest jednak zastosowanie kabla ethernet.

Obecność Wi-Fi Direct jeszcze bardziej upraszcza sprawę, gdyż żaden pośrednik sygnału nie będzie potrzebny i drukowanie bezprzewodowe będzie jeszcze bardziej wygodne.

Polecane drukarki z Wi-Fi

Drukarka Epson L1250 – atramentowa monochromatyczna drukarka

drukarka Epson EcoTank L12502

Epson L1250 to drukarka atramentowa mono, która jest przeznaczona do użytku domowego i biurowego. Drukarka działa w oparciu o system CISS z wkładami w postaci buteleczek z atramentem, które są bardziej ekonomiczne niż tradycyjne kartridże.

Drukarka jest wyposażona w łączność Wi-Fi, dzięki czemu można z niej korzystać bezprzewodowo z komputerów lub urządzeń mobilnych. Proste i ekonomiczne urządzenie, które zadowoli każdego, regularnie drukującego użytkownika. Jej największym atutem jest większa niż standardowo rozdzielczość druku – 5760 x 1440 dpi.

Drukarka Brother HL-B2080DW – laserowa monochromatyczna drukarka

drukarka Brother HL-B2080DW

Brother HL-B2080DW to drukarka laserowa mono, polecana głównie do użytku domowego lub małego biura, dla osób które planują głównie dokumenty w trybie mono. 

Drukarka zapewnia szybki i wydajny druk w trybie mono. Szybkość druku wynosi 30 stron na minutę, a rozdzielczość druku to 600 x 600 dpi. Drukarka posiada podajnik papieru na 250 arkuszy oraz wyrzutnik papieru na 150 arkuszy.

Brother DCP-L2532DW – urządzenie wielofunkcyjne laserowe monochromatyczne

drukarka Brother DCP-L2532DW

Brother DCP-L2532DW to dobra opcja dla użytkowników biurowych, którzy potrzebują drukarki, skanera i kopiarki. Urządzenie zapewnia szybki i wydajny druk.

Rozdzielczość druku 600 x 600 dpi zapewnia wystarczającą jakość wydruków dla większości zastosowań. Rozdzielczość skanowania 1200 x 1200 dpi pozwala na uzyskanie wysokiej jakości skanów. Podajnik papieru o pojemności 250 arkuszy pozwala na wydrukowanie dużej ilości dokumentów bez konieczności częstego uzupełniania papieru.

Canon MAXIFY MB2150 – urządzenie wielofunkcyjne atramentowe kolorowe

drukarka Canon MAXIFY MB2150

Canon MAXIFY MB2150 to atramentowe urządzenie wielofunkcyjne, stworzone z myślą o użytkownikach domowych i małych biurach. To kompleksowe rozwiązanie łączy w sobie funkcje drukarki, kopiarki, skanera i faksu, zapewniając wszechstronność w jednym urządzeniu.

Funkcja Wi-Fi ułatwia obsługę drukarki z urządzeń przenośnych. Duży pojemnik na papier sprawia, że drukarka jest gotowa do obsługi większych ilości dokumentów, minimalizując konieczność częstego uzupełniania papieru. Obsługuje drukowanie dwustronne, co przyczynia się do efektywnego wykorzystania papieru. 

Brother DCP-T420W – urządzenie wielofunkcyjne atramentowe kolorowe

drukarka Brother DCP-T420W

Brother DCP-T420W to kolejne urządzenie z ekonomicznym systemem CISS. Sprzęt wyposażony w zintegrowany skaner i osiągi, zapewniające wydajne drukowanie, którymi może konkurować z drukarkami laserowym. Szybkość drukowania dokumentów, obsługa różnych mediów oraz wbudowana funkcja drukowania dwustronnego to dodatkowe cechy, które mogą przemawiać na korzyść tego modelu. 

Kompaktowe wymiary i wbudowany moduł Wi-Fi sprawiają, że jest to drukarka, którą można śmiało polecić zarówno do domu, jak i biura.

Drukarka nie drukuje przez Wi-Fi? Co zrobić?!

Masz drukarkę bezprzewodową z Wi-Fi, ale jest ona niewidoczna w sieci? Spokojnie, to nie oznacza, że jest z nią jakiś problem! Napisałem już poradnik o tym co zrobić, gdy drukarka nie drukuje przez Wi-Fi. Podpowiadam co należy sprawdzić, jakie kroki wykonać, aby przywrócić połączenie i sprawić, że drukarki domowe lub drukarki biurowe wrócą do pracy! Zachęcam do przeczytania oraz zapisania linku na później – tak na wszelki wypadek!

Dobra drukarka Wi-Fi – potrzebujesz pomocy? Napisz do mnie!

Przy wyborze nowej drukarki warto wybrać sprzęt, który będzie służył nam lata. Jeśli więc przekonałem Cię do wyboru sprzętu z funkcją Wi-Fi, zwróć również uwagę na bardzo ważny temat kosztów eksploatacji! Wielokrotnie przypominam, że cena zakupu to tylko około 20% całkowitego kosztu eksploatacji drukarki. Na ten temat więcej można przeczytać >TUTAJ<.

Jeśli żadne z wybranych rozwiązań Ci nie odpowiada lub masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami przez Facebooka lub maila. Postaramy się pomóc w wyborze sprzętu, który sprawi, że codzienne drukowanie będzie tanie, łatwe i kolorowe! 😉

5 1 Zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze