Wi-Fi Direct - co to jest? 3 drukarki z Wi-Fi Direct

Wi-Fi Direct – co to jest? 3 drukarki z Wi-Fi Direct

Najnowsze urządzenia tworzone są z myślą o naszym komforcie i funkcjonalności działania na kilku sprzętach jednocześnie. Przerwy w połączeniu internetowym mogą być frustrujące i znacząco obniżać jakość pracy. Wykorzystując drukarki wyposażone w funkcję Wi-Fi Direct możesz drukować wybrane dokumenty bez obaw o stabilność łącza i bezpieczeństwo Twoich danych!

drukarki z Wi-Fi Direct

Czym jest technologia Wi-Fi Direct?

Wi-Fi Direct pełni funkcję bezpośredniej i bezprzewodowej komunikacji pomiędzy urządzeniami, np. drukarką a laptopem, smartfonem czy tabletem. Dzięki niej nie potrzebujesz kabli, routera czy Internetu!

Technologia Wi-Fi Direct pozwala na bezprzewodowe przesyłanie plików, bez konieczności podłączania urządzeń do sieci lokalnej. Jest więc idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy na co dzień mają kłopot z niestabilnym łączem internetowym. 

Dzięki wykorzystaniu w technologii Wi-Fi Direct szyfrowania WPA2 do ochrony danych, sprawdzi się ono także dla firm, które potrzebują chronić swoje wrażliwe dane przed dostępem osób postronnych. 

Niewątpliwym plusem takiego rozwiązania jest naprawdę szeroki zasięg działania. Porównując Wi-Fi Direct do funkcji Bluetooth, ta pierwsza oferuje szybkie i stabilne połączenie w odległości do nawet 100 metrów.

Jakie urządzenia posiadają Wi-Fi Direct?

Z funkcji Wi-Fi Direct zasadniczo możesz korzystać na niemal każdym nowszym urządzeniu. Do połączenia z drukarką możesz użyć laptopa, tabletu, smartfonu lub innego przenośnego urządzenia, które posiada możliwość bezprzewodowego łączenia.

Jeśli Twoja drukarka posiada funkcję Wi-Fi Direct, do połączenia możesz wykorzystać dowolne urządzenie z systemem Windows, Android, iOS, iPadOS, macOS oraz Chromebook.

Żeby połączyć się z drukarką należy włączyć w telefonie czy tablecie obsługę WI-Fi Direct. Należy wejść w ustawienia sieci Wi-Fi i zaznaczyć aktywowanie funkcji. Następnie wybierz urządzenie znajdujące się w pobliżu na liście i sparuj. Gotowe! Możesz już bezpiecznie drukować.

Wi-Fi Direct w drukarce – jak to działa?

Przygotowałem Ci przykładową instrukcję drukowania z pomocą funkcji Wi-Fi Direct na popularnych urządzeniach HP z wykorzystaniem laptopa z systemem Windows oraz iOS. W przypadku innych sprzętów postępowanie będzie podobne, może się jednak różnić drobnymi szczegółami.

Windows 10 i 11

Chcąc wydrukować dokument z komputera bez dostępu do Internetu lub gdy chcesz udostępnić taką opcję gościom, wykorzystaj poniższe kroki:

  1. Włącz drukarkę wyposażoną w Wi-Fi Direct.
  2. Na laptopie wybierz Start i wyszukaj zakładkę Drukarki i skanery.
  3. Jeśli wykonujesz operację pierwszy raz, kliknij Dodaj drukarkę lub skaner, a następnie Pokaż drukarki Wi-Fi Direct.
  4. Z listy dostępnych urządzeń wybierz te, którego chcesz użyć i wciśnij Dodaj urządzenie.
  5. We wskazanym polu wpisz kod PIN WPS, który znajdziesz na wyświetlaczu drukarki i kliknij Dalej.
  6. Pozostało już tylko wybrać dowolny plik, z listy wskazać drukarkę HP Wi-Fi Direct i wcisnąć opcję Drukuj.

System iOS

Do skorzystania z drukarki możesz także użyć iPhona lub iPada z systemem iOS lub iPadOS, wykonując wskazane niżej czynności:

  1. Włącz drukarkę, a następnie na wyświetlaczu wciśnij ikonę Wi-Fi Direct lub menu ustawień Wi-Fi Direct i sprawdź nazwę oraz hasło urządzenia.
  2. Na smartfonie lub tablecie wybierz Ustawienia, dalej Wi-Fi.
  3. Kliknij nazwę swojej drukarki na liście dostępnych w pobliżu urządzeń i wpisz hasło WI-Fi Direct.
  4. Wybierz dowolne zdjęcie lub dokument, który chcesz wydrukować i wciśnij opcję Drukuj.

Pamiętaj, że po połączeniu z drukarką za pomocą Wi-Fi Direct, Twoje urządzenie iOS chwilowo nie będzie posiadać dostępu do Internetu. Drukarkę po zakończeniu procesu należy ponowanie podłączyć do sieci domowej lub firmowej.

Polecane drukarki z Wi-Fi Direct od DrTusza

Urządzenie wielofunkcyjne Epson EcoTank L3251

Ta kolorowa drukarka atramentowa jest przeznaczona do domu i małego biura, obsługując drukowanie, skanowanie i kopiowanie dokumentów. Umożliwia drukowanie w prędkości do 5 stron A4/min w kolorze oraz do 10 stron A4/min w mono w rozdzielczości 5760 x 1440 dpi.

Epson EcoTank L3251

Urządzenie Epson EcoTank L3251 wyposażone jest w funkcję Wi-Fi oraz Wi-Fi Direct umożliwiając bezprzewodowe drukowanie z telefonu. Wedle producenta drukarka oferuje niezwykle niskie koszty druku, a dzięki zamiennikom od DrTusza jest to jeszcze bardziej opłacalne!

Funkcję Wi-Fi Direct znajdziesz także w innych urządzeniach z serii EcoTank, w tym atramentowa, kolorowa drukarka wielofunkcyjna Epson EcoTank L3256 oraz Epson EcoTank L3260.

Urządzenie wielofunkcyjne HP Smart Tank 725

Atramentowa drukarka kolorowa z dodatkową funkcją kopiowania i skanowania, która sprawdzi się w Twojej firmie. Wyposażona jest w funkcję Wi-Fi Direct, która pozwoli zaszyfrować drukowanie ważnych plików.

HP Smart Tank 725

Drukowanie dokumentów w rozdzielczości 1200 x 1200 dpi wynosi 15 stron A4/min w czerni oraz 9 stron A4/min w kolorze. Posiada również funkcję automatycznego druku dwustronnego oraz drukowanie bez marginesów.

Urządzenie wielofunkcyjne HP LaserJet M234dw MFP

Monochromatyczne urządzenie laserowe, które dzięki Wi-Fi Direct pozwoli Ci na bezpieczne i bezprzewodowe drukowanie w domu i małym biurze. Przeznaczona jest do druku w czerni do 29 stron A4/min. w rozdzielczości 600 x 600 dpi.

HP LaserJet M234dw MFP

Umożliwia automatyczny druk dwustronny, skan i kopiowanie dokumentów. Dzięki tej drukarce stworzysz do 20 tysięcy stron miesięcznie, a dzięki automatycznemu podajnikowi papieru praca będzie czystą przyjemnością.

Funkcja Wi-Fi Direct jest niezwykłym udogodnieniem, jeśli nie chcesz znaleźć się w sytuacji, gdy potrzebujesz coś wydrukować, a Internet szwankuje. 

W doborze odpowiedniego sprzętu zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami DrTusza lub wizyty w naszym sklepie stacjonarnym w Białymstoku, przy ulicy Wyszyńskiego 2 lok. 75. Przed wizytą możesz zajrzeć także do naszego poradnika: Jak wybrać drukarkę? Do zobaczenia! 🙂

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze