Drukarka przenośna - zawsze pod ręką - Blog firmowy DrTusz

Drukarka przenośna – drukuj tam, gdzie masz ochotę

Wyobraź sobie, że wybierasz się na spotkanie z Klientem, podczas którego okazuje się, że potrzebujesz nanieść poprawki na umowę i wydrukować ją jeszcze raz. Musisz zatem wrócić do biura, przygotować dokument i umówić się na kolejne spotkanie – cały proces się przeciąga, a Klient musi czekać. A co jeśli powiem Ci, że mam sprzęt, który znacząco ułatwi Ci całą procedurę? Drukarka przenośna – poznaj urządzenia, które możesz zabrać ze sobą wszędzie!

Rudy i drukarka przenośna

Czym wyróżnia się kompaktowa przenośna drukarka?

Zacznijmy od tego, że przenośne drukarki znacząco nie różnią się od tych, które posiadamy w swoich domach czy biurach. Różnicą jest jednak źródło zasilania. Urządzenia biurowe w większości przypadków są podłączone do stałego źródła zasilania, a więc posiadają uciążliwe kable i przewody. 

Drukarki mobilne wyposażone są przeważnie w akumulator, co pozwala użytkownikom przenoszenie ich w dowolne miejsce poza firmą. Przy zakupie takiego urządzenia warto więc zwrócić uwagę na pojemność i wytrzymałość baterii.

Kompaktowe drukarki przenośne pozwalają na drukowanie głównie w formacie A4, jednak znacząca część modeli zapewnia możliwość drukowania także mniejszych dokumentów. Na rynku spotkamy również kieszonkowe drukarki fotograficzne, których wielkość wydruku to 10×15 cm.

Wybierając drukarkę do pracy w terenie, koniecznie weź pod uwagę obecność dodatkowych funkcji. W urządzeniach mobilnych szczególnie istotna jest dostępność Wi-Fi lub modułu Bluetooth, które pozwolą użytkownikowi na swobodne drukowanie z telefonu, tabletu czy laptopa.

Rodzaje przenośnych urządzeń drukujących

Wybierając drukarkę mobilną należy odpowiednio dobrać rodzaj urządzenia do Twoich potrzeb. Obecnie na rynku znajdziemy trzy główne typy urządzeń przenośnych: atramentowe, laserowe i termiczne. Najpopularniejsze w tej kategorii są atramentówki, których znajdziemy bogaty wybór i najkorzystniejsze ceny. Droższe są drukarki laserowe i termiczne, jednak wszystko zależy od Twoich wymagań.

Mobilna drukarka atramentowa

Do tworzenia wydruków atramentówka wykorzystuje tusz – czarny lub kolorowy. Wyposażone są w głowicę, która może być wbudowana w drukarkę lub jako część kartridża. Jak wspomniałem cieszą się one największą popularnością ze względu na swoją niską cenę i bogaty wybór samych urządzeń.

Przenośne urządzenie laserowe

Podczas drukowania wykorzystuje promieniowanie lasera lub diod LED. Urządzenie zamiast tuszu wykorzystuje toner, którego cząsteczki są przyciągane do powierzchni światłoczułego bębna. Sam zakup drukarki laserowej niesie za sobą zazwyczaj wyższy koszt niż w przypadku urządzenia atramentowego, jednak późniejsze koszty eksploatacji wydają się dla użytkownika korzystniejsze.

Kompaktowa drukarka termiczna

Do prawidłowej pracy potrzebuje specjalnego papieru termicznego, który pod wpływem temperatury zaczernia się w odpowiednich miejscach tworząc Twój wydruk. Technologia ta najczęściej wykorzystywana jest do drukowania etykiet, ale także zdjęć.

Mobilne urządzenie termiczno-atramentowe

Jest to hybrydowe połączenie drukarki termicznej i atramentowej. Taka kombinacja daje to, co w obu z nich najlepsze: wyższą jakość wydruków oraz większą wytrzymałość urządzenia.

Szerzej o wymienionych rodzajach drukarek, a także innych dostępnych na rynku urządzeniach drukujących przeczytasz w moim artykule: Rodzaje drukarek – poznaj podstawowe różnice.

Drukarka mobilna – dla kogo?

Przenośne drukarki sprawdzą się przede wszystkim osobom, które często wyjeżdżają w podróże służbowe, a także odwiedzają Klientów w różnych miejscach i potrzebują tworzyć dokumenty w dowolnym czasie. 

Znajdą więc one zastosowanie u przedsiębiorców, przedstawicieli handlowych, architektów, pracowników budowlanych, a także dla osób pracujących zdalnie w różnych miejscach bez konieczności powrotu do biura.

Mobilna drukarka to niezastąpiony gadżet podczas ślubów i innych imprez np. do natychmiastowego wydruku zdjęć. Właściciele małych firm, szczególnie tych mobilnych np. konsultanci czy rzemieślnicy mogą wykorzystać przenośne urządzenia drukujące do generowania faktur lub innych dokumentów na targach czy wystawach.

Wady i zalety mobilnego drukowania

Bezprzewodowe drukowanie z pewnością jest zaletą samą w sobie – dzięki niemu pozbywamy się niewygodnych kabli i poszukiwania źródła zasilania, a urządzenie możemy ustawić w dowolnym miejscu i przenosić kiedy tylko tego potrzebujemy. Jednak jak każdy drukujący gadżet ma ona także swoje wady.

Zalety przenośnej drukarki

  • Drukowanie w dowolnym miejscu i czasie.
  • Wygodne i poręczne urządzenie o niewielkiej wadze i wielkości.
  • Część modeli wyposażona w moduł Bluetooth oraz Wi-Fi.
  • Zasilanie akumulatorowe umożliwiające długą pracę.
  • Wysoka jakość wydruków nieodbiegająca od jakości urządzeń stacjonarnych.

Wady przenośnej drukarki

  • Wysoka cena początkowa urządzenia.
  • Wysokie ceny wkładów do drukarek zwłaszcza papieru termicznego oraz wkładów do drukarki do zdjęć.

Polecane urządzenia przenośne do drukowania

W internetowym sklepie DrTusza znajdziesz wiele sprawdzonych kompaktowych urządzeń drukujących. Pozwól, że przedstawię Ci kilka z nich!

Drukarki etykiet Niimbot

Ofertę mojego sklepu poszerzyłem o sprawdzone mini urządzenia termiczne marki Niimbot. Znajdą one zastosowanie w branży logistycznej, na magazynach, w handlu detalicznym oraz produkcji. W naszej ofercie znajdziesz między innymi drukarki monochromatyczne do etykiet Niimbot B21 Red, Niimbot B21 Green czy Niimbot D11 White.

drukarka etykiet Niimbot B21

Znajdziesz je w atrakcyjnych cenach wraz z dostępnymi wkładami do drukarek Niimbot, dzięki czemu Twoje wydruki będą wyraziste i trwałe.

Drukarka HP OfficeJet 202

Urządzenie atramentowe HP OfficeJet 202 to przenośna drukarka, która pozwala drukować z prędkością do 10 stron A4/min oraz 7 stron A4/min w kolorze. Wyposażona jest w podajnik na dokumenty i umożliwia drukowanie zarówno na zwykłym arkuszu, papierze fotograficznym, a nawet papierze makulaturowym. Drukarka posiada wbudowany moduł łączności bezprzewodowej Wi-Fi. Jej zaletą jest niska waga 2,1kg oraz kompaktowe wymiary, które pozwolą zabrać ją ze sobą wszędzie gdzie potrzebujesz.

drukarka HP OfficeJet 202

Drukarka Epson WorkForce WF-100W

Kolorowa drukarka atramentowa Epson WorkForce WF-100W pozwala na mobilne drukowanie do 7 stron A4/min oraz do 4 stron A4/min w kolorze. Podobnie do wyżej opisanego urządzenia wyposażona jest w moduł Wi-Fi, co ułatwia pracę w terenie chociażby przy użyciu hotspota z Twojego smartfona. Jest jeszcze mniejsza i bardziej poręczna, ponieważ jej waga to zaledwie 1,6kg!

Epson WorkForce WF 100W

Drukarka Canon Pixma iP110

Mobilne urządzenie drukujące Canon Pixma iP110, ważące 2 kg, pozwala na drukowanie w terenie dokumentów w czerni – do 9 stron A4/min oraz kolorowych – do 6 stron A4/min. Drukarka wyposażona jest w baterię oraz posiada funkcję łączności bezprzewodowej. Ponadto, pozwala na drukowanie na różnych nośnikach np. zwykłym papierze, papierze fotograficznym zwykłym, błyszczącym czy matowym.

 drukarka Canon Pixma iP110

Drukarka przenośna – innowacyjne urządzenie czy zbędny gadżet?

Drukowanie poza domem wydawać by się mogło niemożliwe, jednak w wielu przypadkach mobilna drukarka może uratować sytuację. Cechuje się ona przede wszystkim kompaktowym rozmiarem i niewielką wagą, co pozwala zabrać Ci ją w absolutnie dowolne miejsce. Jeśli zatem jesteś handlowcem lub często pracujesz poza biurem – przemyśl zainwestowanie w przenośną drukarkę!

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze