Mini drukarka termiczna - czy to ma sens? - Blog firmowy DrTusz

Mini drukarka termiczna – czy to ma sens?

Świat cyfrowy, który ewoluował wraz z postępem technologicznym, stał się nie tylko nieodłączną częścią naszego życia, ale także płodnym terenem do odkrywania i rozwijania nowych wynalazków. Co rusz możemy natknąć się na nowe urządzenia, które mogą ułatwiać nasze codzienne funkcjonowanie lub służyć rozrywce i zabawie. Jednym z nich jest Drukuś – mała, przenośna drukarka termiczna, która zafascynowała cały internetowy świat. Sprawdź razem ze mną do czego służy i czy sprawdzi się u Ciebie!

grafika mini drukarka termiczna

Czym jest kieszonkowa mini drukarka – specyfikacja

Drukowanie w technologii termicznej

Drukarka termiczna w wersji mini zyskała popularność w 2023 roku. Ze względu na swój wygląd nazywana jest często również “kocią drukarką” i pozwala drukować w technologii termicznej. 

Druk termiczny polega na wykorzystywaniu ciepła do tworzenia wybranych tekstów lub obrazów na powierzchni papieru. Do prawidłowego działania drukarek wykorzystuje się specjalny papier termiczny, który ciemnieje właśnie pod wpływem temperatury. Nie musimy się zatem obawiać o rozmazany atrament czy dokupowanie dodatkowych materiałów eksploatacyjnych – urządzenie do pracy nie potrzebuje ani tuszu, ani tonera.

Dostępne modele mini drukarek termicznych pozwalają jedynie na drukowanie w czerni. Nie możemy jednak wykluczyć, że zmieni się to wraz z biegiem czasu i będziemy mogli tworzyć kolorowe wydruki.

Działanie drukarki termicznej w wersji mini

Przenośne urządzenie termiczne Drukuś lub miniaturowa drukarka termiczna Extralink współpracuje zarówno z systemem iOS jak i Android, pozwalając na szybkie, łatwe drukowanie bezpośrednio z Twojego smartfona. Dodatkowo, wyposażone jest w port USB-C oraz obsługuje bezprzewodowe połączenie Bluetooth, dzięki czemu istnieje wiele opcji na przekazanie do drukarki wybranych przez Ciebie tekstów lub grafik.

Dodatkowo, mini drukarki posiadają dedykowane aplikacje, które możesz pobrać zarówno w Google Play Store, jak i App Store. Zdecydowanie ułatwią Ci one pracę z urządzeniem oferując wiele funkcji, między innymi: edytor tekstów, etykiet i banerów, kreator rysunków, skanowanie tekstu czy zbiór gotowych szablonów. 

Na moim blogu przeczytasz Jak drukować z telefonu? oraz poznasz tajniki Drukowania z telefonu przez USB

Wymiary urządzenia

Standardowe wymiary takiego urządzenia to 11 cm x 8.5 cm x 4 cm. Jej wielkość oraz niewielka waga sprawiają, że zmieści się w każdej dłoni. Dodatkowo, wygodnie przetransportujesz ją w dowolne miejsce w torbie, plecaku czy walizce i będziesz mógł użyć w dowolnym czasie oraz miejscu.

Mini drukarka przenośna – dla kogo i do jakich zadań?

Mini drukarka termiczna to kompaktowe urządzenie drukujące, które znajdzie zastosowanie w wielu dziedzinach i może być używane przez różne grupy użytkowników. 

Z jej pomocą możesz stworzyć:

 • Czarno-białe zdjęcia i dowolne grafiki, albumy;
 • Różnorakie etykiety, przydatne w branży farmaceutycznej, logistycznej, do opisywania przypraw, produktów oraz wielu innych rzeczy;
 • Listy zakupów;
 • Fiszki do nauki, notatki, a nawet ściągi; 🙂 
 • Pomoce szkolne do kart pracy oraz zabaw z dziećmi;
 • Wizytówki z logo firmy

oraz wiele innych.

Zwykły papier termiczny możesz zastąpić również specjalnym papierem klejącym, który dodatkowo umożliwi Ci projektowanie “nalepek”. Możesz je wykorzystać w formie personalizowanych etykiet na ślubie, podpisanie prezentu urodzinowego czy szkolnych zeszytów. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia. 🙂

Mini drukarka termiczna znajdzie zatem zastosowanie u osób, które:

 • Są uczniami lub studentami;
 • Pasjonują się organizacją, planowaniem czy scrapbookingiem;
 • Pracują w branży ślubnej, logistycznej, farmaceutycznej oraz handlowej;
 • Zajmują się obsługą Klienta i gastronomią;
 • Wykonują pracę w terenie, bez dostępu do stacjonarnej drukarki.

Jeśli chcesz wiedzieć jak drukować etykiety w domu, koniecznie zajrzyj do moich innych artykułów.

Czy mobilna mini drukarka ma sens?

Zakup mini drukarki termicznej posiada naprawdę wiele plusów, jednak jak każde urządzenie ma również pewne wady – wszystko zależy od potrzeb konkretnego użytkownika i jego priorytetów.

Mobilna drukarka termiczna – zalety

 • Poręczność i wygoda – kompaktowość i lekkość urządzenia sprawia, że są łatwe do przenoszenia i używania w terenie.
 • Cicha praca – stosunkowo cicha praca drukarki termicznej umożliwia korzystanie z niej w miejscach, gdzie ważne jest zachowanie ciszy np. w bibliotece.
 • Łatwość obsługi – mini drukarki są zazwyczaj proste w obsłudze, wystarczy umiejętność użytkowania aplikacji oraz wymiana papieru termicznego.
 • Stosunkowo niskie koszty eksploatacji – urządzenie nie wymaga tuszu, tonera oraz wymiany materiałów eksploatacyjnych takich jak bęben czy pojemnik na odpady.
 • Zasilanie akumulatorem – mini drukarka termiczna nie potrzebuje stałego zasilania kablem, wystarczy naładowanie urządzenia za pomocą zwykłej ładowarki do telefonu. Użytkownicy sugerują, że na jednym naładowaniu bateria działa przez 4-7 dni, w zależności od poziomu eksploatacji.

Wady kompaktowej drukarki termicznej

 • Koszt zakupu papieru termicznego – mini drukarka pozwala na wydrukowanie z jednej rolki około 50-70 zdjęć lub notatek. W dłuższej perspektywie może okazać się stosunkowo drogi w porównaniu do standardowego papieru drukarskiego.
 • Rozmiar druku – przenośne drukarki pozwalają na tworzenie jedynie niewielkich wydruków o szerokości 57 mm.
 • Druk monochromatyczny – obecne mini urządzenia termiczne mają możliwość drukowania jedynie w czerni, co znacznie ogranicza ich funkcjonalność.

Ciekawostki o mobilnej mini drukarce termicznej

Popularny w ostatnim czasie Drukuś znalazł wiele różnorodnych zastosowań, którymi użytkownicy dzielą się na portalach społecznościowych. Czy wiedziałeś, że…

Czy wiedziałeś, że…

z pomocą mini drukarki termicznej możesz sprawnie wydrukować zakupione bilety do kina, teatru czy na koncert. Nawet jeśli zapomniałeś zrobić tego wcześniej – mini drukarka umożliwia Ci ich szybkie wydrukowanie w każdym miejscu, a nawet zachowanie biletu w formie pamiątki.

urządzenie nie posiada ograniczeń w długości drukowanego tekstu – jeśli planujesz duże zakupy lub długi list do świętego Mikołaja, mini przenośna drukarka termiczna pozwoli Ci na stworzenie tak długiego tekstu, na ile pozwala na to rolka papieru termicznego.

pracując z dziećmi musimy wykazać się kreatywnością i szybko zmienić lub dostosować ćwiczenie, które aktualnie wykonujemy. Z pomocą mini drukarki szybko stworzysz pomoce naukowe dla swoich podopiecznych i urozmaicisz ich pracę.

Mini drukarki termiczne są zatem praktycznym rozwiązaniem dla osób i firm potrzebujących przenośnego urządzenia do drukowania tekstów czy zdjęć. Jest to również przydatny gadżet dla dzieci, uczniów czy studentów oferując zarówno ułatwienie codziennej pracy, jak i niezapomnianą rozrywkę. 

Mam nadzieję, że pomogłem Ci rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące tego fascynującego urządzenia. Zapraszam Cię do śledzenia moich social mediów: Facebooka, Instagrama czy TikToka, aby nie przegapić innych nowinek technologicznych! 🙂

5 2 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze