Reklamacje i zwroty w DrTuszu

Reklamacje i zwroty w DrTuszu

Reklamacje i zwroty w DrTuszu traktujemy priorytetowo! Chyba każdy, kto chociaż raz zamawiał coś przez internet, spotkał się z koniecznością zwrotu lub reklamacji zamówionego produktu. Obowiązujące prawo daje Klientom ochronę w przypadku, gdy zakupy nie do końca zakończyły się happy endem. Z drugiej strony wzorowy przebieg rozwiązania problemu kupującego, pozwala sklepowi na zbudowanie wizerunku firmy, na której można polegać.

W moim sklepie DrTusz.pl takie sytuacje także się zdarzają i nie da się ich zupełnie uniknąć. Na szczęście moja Obsługa Klienta jest zawsze w gotowości by pomóc i rozwiązać nawet najbardziej skomplikowany problem w sposób jak najbardziej przyjazny dla użytkownika drukarki.

Reklamacje i zwroty w DrTuszu – jak zgłosić zwrot lub reklamację?

Zamienniki wkładów do drukarek – tusze i tonery bywają przedmiotem zwrotów i reklamacji, jak każdy inny produkt. Najczęściej Klienci zgłaszają się do nas gdy:

  • drukarka nie widzi nowego wkładu;
  • po rozpakowaniu okazuje się, że zamiennik uległ zniszczeniu w transporcie: wylał się bądź opakowanie zostało naruszone;
  • zaszła pomyłka przy składaniu zamówienia i tusz lub toner nie jest przeznaczony do konkretnego modelu drukarki.

Reklamacje i zwroty w DrTuszu. Oto, co powinieneś zrobić:

  1. Poinformuj nas o tym. Im szybciej – tym lepiej! Możesz do nas zadzwonić lub wysłać maila (sklep@drtusz.pl), opisać sytuację i postępować zgodnie z instrukcjami pomocnego pracownika Działu Obsługi Klienta. Niezwłoczne poinformowanie nas o problemie przyspieszy całą procedurę zwrotu czy reklamacji – znając problem, będziemy w stanie niemal od ręki ustalić sposób rozwiązania sprawy.

2. Wypełnij formularz zwrotu/ reklamacji, który dołączam do każdej przesyłki. Dane wpisuj drukowanymi literami, by były czytelne i nie doszło do żadnej pomyłki. W formularzu potrzebuję danych takich jak:

Typ zgłoszenia – reklamacja lub zwrot. Jeśli rozmawiałeś już z Działem Obsługi Klienta, na pewno ustaliliście, co zrobić z problematycznym produktem. W innym wypadku zaznacz opcję, która Cię interesuje. 

Numer zamówienia – znajdziesz go na fakturze pod kodem kreskowym oraz w mailu, który dostałeś zaraz po złożeniu zamówienia.

Powód zwrotu/ reklamacji – opisz w kilku zdaniach, jaki problem wystąpił z moim zamiennikiem. Dzięki temu łatwiej będzie ustalić satysfakcjonujące rozwiązanie sprawy (wymiana produktu na nowy czy zwrot pieniędzy).

Ilość produktów do zwrotu/ reklamacji – jeśli zamówiłeś więcej niż jeden tusz czy toner, ale reklamujesz lub zwracasz tylko jeden z nich, wpisz w okienko “01”. 

Imię nazwisko/ nazwa firmy – wpisz dane, które podałeś przy składaniu zamówienia Numer telefonu i adres e-mail – pozwolą na szybszy kontakt.

Numer konta – podaj numer konta, na który będziemy mogli zwrócić Ci pieniądze, jeśli taki jest cel Twojego zwrotu lub reklamacji.

Jeśli zgubiłeś formularz, możesz go pobrać, klikając w obrazek:

formularz zwrotu
Reklamacje i zwroty w DrTuszu

3. Dokładnie spakuj zwracane lub reklamowane produkty i nie zapomnij wrzucić do przesyłki formularza zwrotu. Od sposobu zabezpieczenia przez Ciebie przesyłki zależy to, czy dotrze do nas cała, bez uszkodzeń. Namawiam Cię, by odesłać tusz lub toner w kartonowym pudełku, w którym go dostałeś.

To ekologiczne i bezpieczne rozwiązanie. Nie zaklejaj tuszu żadną taśmą. Wystarczy, że umieścisz go w foliowym woreczku.

Pamiętaj, aby zabezpieczyć produktu wewnątrz – zgnieciony kartka lub folia bąbelkowa wystarczą, żeby odpowiednio asekurować produkt w transporcie.

Przesyłkę wyślij na adres sklepu: DrTusz Sp. z o.o., ul. Wyszyńskiego 2 lok. 75, 15-888 Białystok. 

Dla porównania: po lewej stronie paczka zapakowana prawidłowo, po prawej – antyprzykład.

Reklamacje i zwroty w DrTuszu

A teraz pytania z serii „Reklamacje i zwroty w DrTuszu” , które pojawiają się najczęściej. Odpowiedzi na nie udzielają moi przyjaciele z Działu Obsługi Klienta.

Jaki jest maksymalny czas na złożenie reklamacji lub zwrotu?

Marcin: Chociaż zamienniki DrTusza objęte są Złotą Gwarancją, aż do ostatniej zadrukowanej kartki, nie radzę zwlekać ze zgłoszeniem problemu. Zidentyfikowanie go od razu po kupnie oszczędzi czas i pozwoli na natychmiastową reakcję z naszej strony. Jeśli problem zgłaszany jest po upływie kilku miesięcy od kupna, musimy dokładnie zweryfikować jego źródło.

Pomyliłem zamówienia, czy muszę jeszcze raz złożyć zamówienie, a poprzedni produkt zgłosić jako zwrot? To trochę trwa…

Emanuela: Niestety tak właśnie to się musi odbyć. Procedura zwrotu i zamówienie innego produktu to dwie różne historie. Naszym priorytetem jest jednak to, by Klienci nie musieli czekać długo na nowe zamówienie. Robimy wszystko, by wszystkie procedury trwały zaledwie parę chwil.

Zamówiłem oryginalny tusz, ale nie działa, jak wygląda procedura reklamacji?

Przemek: Standardowo, tak jak w przypadku moich zamienników. Różnica polega na tym, że oryginalne produkty objęte są gwarancją producenta i to od jego polityki zależy wynik reklamacji. Poza tym procedura ta jest też dłuższa niż przy naszych tuszach czy tonerach.

Zamówiłem komplet kolorowych tuszów do mojej drukarki. Okazało się, że drukarka nie widzi magenty. Czy muszę odsyłać cały komplet? Co wpisać w formularz zwrotu przy podaniu ilości zwracanych produktów?

Krzysiek: Jeśli z wszystkich 4 kolorów (czarny, magenta, cyjan i żółty), niedziałający jest tylko jeden, nie ma potrzeby zwracać całego kompletu. Poinformuj nas mailowo o problemie, a my wyślemy Ci nowy tusz w danym kolorze i odbierzemy ten, który nie działa.

Od dłuższego czasu drukuję na tonerze zamienniku, jednak jakość wydruku gwałtownie spadła. Zauważyłem, że stan zużycia tonera to zaledwie 40%. Czy mogę go zareklamować?

Kasia: Tak, jeśli toner do tej pory działał poprawnie, a nagle przestał, zgłoś nam ten problem. Będziemy potrzebować informacji, jak długo użytkowany jest toner i jaki jest jego procent zużycia. Poprosimy także o skan ostatniego wydruku, na którym widoczny jest spadek jakości. Wspólnymi siłami na pewno uporamy się z problemem.

Kto pyta, nie błądzi

Gdybyście mieli jeszcze jakieś pytania, piszcie. Moja załoga czeka na Was na czacie, pod mailem sklep@drtusz.pl i w social mediach.


0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze