Kalkulator z drukarką - czy warto go mieć? - Blog firmowy DrTusz

Kalkulator z drukarką – czy warto go mieć?

Kalkulator z pewnością kojarzy się wszystkim z małym, płaskim urządzeniem, które pozwala na błyskawiczne wykonywanie nawet tych najbardziej skomplikowanych obliczeń. W slangu częstą reakcją na niewyraźne zdjęcie jest zapytanie  Czym robiłeś to zdjęcie?! Kalkulatorem? 😛 Co prawda, nie dożyliśmy jeszcze czasów, w których wykonujemy fotografie przy pomocy kalkulatora, ale czy wiedziałeś, że kalkulator może posiadać również funkcję drukowania? Niesamowite! Sprawdź razem ze mną, co potrafi ten niepozorny sprzęt – kalkulator z drukarką.

kalkulator z drukarką

Czym jest kalkulator drukujący?

Kalkulator z drukarką to kompaktowe urządzenie, które daje możliwość wykonywania precyzyjnych obliczeń matematycznych. Posiada on elektroniczny 12-pozycyjny wyświetlacz oraz dodatkową funkcję drukowania, do czego niezbędna jest specjalna rolka papierowa i rolka barwiąca.

Na pierwszy rzut oka kalkulator z funkcją druku może przypominać kasę fiskalną, jednak posiada on zdecydowanie więcej funkcji i jest o wiele lżejszy, bo waży już od około 300 do 800 gram. W zależności od modelu, który wybierzesz, masz możliwość drukowania w czerni lub kolorze.

Zakres obliczeń matematycznych wykonywany przez kalkulator z rolką, bez względu na model urządzenia, jest zazwyczaj bardzo podobny i obejmuje przeliczanie walut, obliczanie podatku TAX, obliczanie marży MU i MII, a także porządkowanie działań, zaokrąglanie wyników, podwójne zero, dzielenie przez czynnik stały, obliczanie przyrostu oraz wiele innych.

Kalkulator finansowy umożliwia natychmiastowy wydruk wykonanych obliczeń, oznaczonych datą i godziną, a w razie potrzeby można wrócić do wcześniej przeprowadzonych działań i wydrukować ich kopię.

Rodzaje kalkulatorów z funkcją drukowania

Na rynku dostępnych jest całkiem sporo kalkulatorów drukujących, jednak najczęściej wymieniane marki to Casio, Citizen oraz Vector. Znajdziesz wśród nich modele, które umożliwiają drukowanie w czerni oraz dwukolorowe, pozwalające na druk czarno-czerwony.

Kalkulatory z drukarką dwukolorową pozwalają na zaznaczanie najważniejszych dla użytkowanika wartości w kolorze czerwonym, dzięki czemu wykonywane obliczenia są bardziej przejrzyste dla odbiorcy.

Modele kalkulatorów biurowych mogą różnić się od siebie również rodzajem zasilania. W tego typu urządzeniach mamy do wyboru opcję z zasilaniem sieciowym lub sieciowo-bateryjnym. Należy jednak pamiętać o tym, że kalkulator z połączeniem sieciowym, będzie wymagał stałego podłączenia do prądu, co znacząco ogranicza jego funkcjonalność. Urządzenie sieciowo-bateryjne posiada zdecydowanie więcej zalet, gdyż możemy zabrać je ze sobą praktycznie wszędzie, bez konieczności używania nieporęcznych kabli.

Jeśli potrzebujesz dodatkowo mini urządzenia drukującego, które zmieści się w każdej kieszeni przeczytaj o Drukusiu – mini drukarce termicznej.

Kalkulator z funkcją drukowania – dla kogo?

Kalkulator wyposażony w drukarkę będzie szczególnie przydatny osobom, które dużo i często liczą. Jest on niewątpliwym ułatwieniem dla pracowników banków, księgowych, kancelarii oraz wielu podobnych instytucji, jak również pracownikom hurtowni czy przedsiębiorcom handlowym.

Ponadto, z dodatkowych funkcji takiego urządzenia będą mogły z powodzeniem skorzystać także osoby, które potrzebują przekazać swoje wyliczenia Klientom np. architekci czy inni pracownicy budowlani. Mobilność kalkulatora z drukarką pozwala przenosić go w absolutnie dowolne miejsce, szczególnie wtedy, gdy pracę musimy wykonać stricte u Klienta.

Uzupełnieniem kalkulatora biurowego może być także przenośna drukarka do większych dokumentów. Sprawdź mój artykuł: Drukarka przenośna – drukuj tam, gdzie masz ochotę!

Ogromnym ułatwieniem jakie wprowadza kalkulator z rolką z pewnością jest fakt, że obliczeń nie trzeba zapisywać ręcznie. Polecany jest zatem do pracy tym osobom, które mają niewyraźne pismo, a swoje obliczenia muszą przekazać innym do dalszej analizy. Część modeli wyposażona jest w funkcję Check & Correct, dzięki której możesz uniknąć drukowania błędnych danych.

Również matematycy, fizycy i inni specjaliści z dziedziny nauk ścisłych skorzystają z tego rewolucyjnego gadżetu. Kalkulator dla naukowca pomoże w wykonywaniu naprawdę skomplikowanych i wielokrotnie złożonych działań, które mogą wymagać uporządkowania danych i przeprowadzenia powtórnych analiz.

Podsumowanie

Kalkulator finansowy z funkcją drukowania to rewelacyjne rozwiązanie dla pracowników wielu branż. Pomimo kosztów jakie wiążą się z zakupem takiego urządzenia zdecydowanie ułatwi on pracę wielu księgowym i pracownikom przedsiębiorstw. Zwróć uwagę także na jego kompaktową formę, pozwalającą na sprawną pracę oraz naprawdę szybkie wykonywanie działań arytmetycznych i utrwalanie ich na papierze w dowolnym miejscu!

Zapraszam Cię do odwiedzenia moich mediów społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram, na których będziesz mógł poznać wiele innych urządzeń ułatwiających Twoją codzienną pracę. 🙂

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze