Dlaczego drukarka nie widzi tuszu? - Blog firmowy DrTusz

Dlaczego drukarka nie widzi tuszu?

Twoja drukarka nie widzi tuszu, chociaż dopiero zainstalowałeś nowy? Ale nie trać głowy – jest kilka prostych kroków, które możesz podjąć, by zmienić sytuację. Nie oznacza to również, że zamienniki nie działają. Przeczytaj artykuł i przekonaj się, że bez problemu poradzisz sobie z nim sam, bez konieczności wizyty w serwisie!

Drukarka nie widzi tuszu dlaczego?

Drukarka nie widzi tuszu – zamiennika

Zacznijmy od wyjaśnienia, dlaczego mogą pojawiać się problemy z używaniem zamiennych wkładów do drukarek. Powodem jest polityka cenowa producentów: sprzedają drukarki po cenach znacznie niższych od kosztów produkcji, licząc na to, że zyski przyniosą drogie oryginalne materiały eksploatacyjne.
Przyciągając niską ceną zdają sobie sprawę, że wyższa cena wkładów może być odstraszająca. Dlatego też decydują się na wprowadzanie wielu ograniczeń, zabezpieczeń lub celowych aktualizacji drukarek (koncern HP), które mają na celu blokowanie dostępu do zamienników.

Te działania mają dwojaki cel: po pierwsze, utrudniają one korzystanie z tańszych zamienników, po drugie – budują bariery psychologiczne mające na celu skłonienie konsumentów do wybierania droższych, oryginalnych produktów. Taka polityka prowadzi do powstawania mitów na temat rzekomej utraty gwarancji czy uszkodzeń sprzętu po zastosowaniu zamienników. W tym artykule znajdziesz ich więcej: Zamienniki do drukarek – fakty, mity i opinie.

Jak pokazują lata doświadczeń, zamienniki tuszów i tonerów są bezpieczne dla drukarek. Zachęcam do poczytania opinii o zamiennikach DrTusz napisanych przez użytkowników. Poza wyszukiwarką Google, opinie znajdziesz również >TUTAJ<.

Komunikat o błędzie

Instalujesz nowy zamiennik tuszu, a na ekranie pojawia się komunikat o błędzie, pustych kartridżach lub użyciu nieoryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Zanim zaczniesz się stresować, wyjmij wkład i sprawdź, czy z pojemników z tuszem zdjęto wszystkie zabezpieczenia. Pamiętaj, że czasem folia ochronna lub plastikowe zatyczki mogą skutecznie blokować dopływ tuszu do drukarki.

Może się również zdarzyć, że w ferworze drukowania, podczas wymiany źle umieścisz wkład. Sprawdź jeszcze raz, czy jest on prawidłowo osadzony w przeznaczonym do niego miejscu. Dopnij je do końca. Zwróć uwagę na oznaczenia i upewnij się, że wkłady pasują do Twojego modelu drukarki.

Czasami komunikacja między drukarką a wkładem tuszu ulega awarii. Spróbuj wyjąć i ponownie włożyć ten sam wkład. Możesz też spróbować zainstalować inny wkład, aby sprawdzić, czy problem leży po stronie urządzenia, czy tuszu.

Jeśli te proste czynności nie przyniosły rezultatu, przejdźmy do dalszych kroków rozwiązywania problemu.

Zresetuj drukarkę

W niektórych przypadkach, gdy drukarka uparcie nie widzi tuszu, reset urządzenia może okazać się zbawienny. Działa on niczym restart komputera – odświeża pamięć drukarki i może pomóc w rozwiązaniu drobnych problemów.

Istnieje kilka sposobów resetowania drukarki, a dokładna metoda może się różnić w zależności od modelu urządzenia. Poniżej przedstawiam kilka uniwersalnych kroków:

  1. Odłącz ją od zasilania sieciowego i poczekaj co najmniej 30 sekund.
  2. Delikatnie wyjmij wszystkie wkłady z drukarki.
  3. Pozostaw drukarkę z otwartymi klapami na kilka minut.
  4. Umieść wkłady z tuszem z powrotem w drukarce, upewniając się, że są one prawidłowo osadzone.
  5. Podłącz drukarkę z powrotem do zasilania sieciowego i włącz ją.
  6. Wydrukuj stronę testową, aby sprawdzić, czy problem z tuszem został rozwiązany.

Niektóre drukarki posiadają przycisk resetowania. Jeśli Twój model posiada taki przycisk, naciśnij go i przytrzymaj przez kilka sekund, zgodnie z instrukcją obsługi.

Możesz również spróbować zresetować drukarkę do ustawień fabrycznych. Spowoduje to usunięcie wszystkich zapisanych ustawień i danych, dlatego wykonaj tę opcję tylko w ostateczności.

Wyczyść drukarkę

Z czasem w drukarce nagromadzić się może kurz i brud, które utrudniają działanie. Wyczyść delikatnie styki wkładów i wnętrze drukarki suchą szmatką.

Jeśli rzadko drukujesz, tusz może zaschnąć w dyszach. Wiele drukarek posiada funkcję automatycznego czyszczenia głowicy drukującej. Możesz też spróbować użyć specjalnych płynów do czyszczenia głowic. Więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<.

Pamiętaj, że regularne drukowanie i dbanie o czystość drukarki to najlepsza profilaktyka problemów z tuszem.0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze