Kolejna akcja utylizacja za nami! Podsumowanie! - Blog firmowy DrTusz

Kolejna akcja utylizacja za nami! Podsumowanie!

Utylizacja niesprawnych drukarek i zużytych wkładów to niezwykle ważna sprawa, gdyż są to odpady, których pod żadnym pozorem nie wolno wyrzucać do zwykłych koszy na śmieci. W dniach 20 – 25 marca 2023 roku po raz kolejny przeprowadziliśmy akcję „Bezpłatna utylizacja drukarek, tuszów, tonerów z DrTuszem”.

Kolejna akcja utylizacja za nami

Marcowa akcja utylizacja

Marzec to czas wiosennych porządków i pożegnania kalendarzowej zimy. To też dobry moment, aby przypomnieć sobie, jak ważna jest troska o naszą planetę. Zwłaszcza, że 18 marca przypadał Światowy Dzień Recyklingu.

W związku z tym od 20 do 25 marca 2023 roku kolejny raz miała miejsce akcja „Bezpłatna utylizacja drukarek, tuszów, tonerów z DrTuszem”.

grafika reklamowa akcji utylizacja

Każdy, kto w tych dniach wpadł do nas na zakupy i zabrał ze sobą drukarkę lub zużyte zbiorniki do utylizacji, otrzymywał kwiatek doniczkowy! W końcu wiosna to czas, kiedy przyroda rodzi się do życia.

Dziękujemy wszystkim, którzy dostarczyli nam w tych dniach stare drukarki i puste tusze oraz tonery. To niby małe gesty, ale… mają ogromne znaczenie dla środowiska naturalnego.

Utylizacja tuszów, tonerów i drukarek – to ważne

Puste kartridże zawierają cały szereg substancji szkodliwych. Ich przedostanie się do środowiska powoduje ogromne szkody. Podobnie sprawa się ma ze starymi drukarkami. Warto zatem pamiętać o ich właściwej utylizacji (Zapraszam do lektury artykułu: Utylizacja tuszów do drukarek. Zrób to dobrze).

Pamiętajcie – wysypisko śmieci nie jest odpowiednim miejscem dla pustych kartridży. Tusz i toner są bezpieczne dla środowiska tylko kiedy szczelnie zamknięte lub siedzą w sprawnej drukarce.

W innym przypadku substancje takie jak azbest, ołów, rtęć, kadm, związki bromu czy chrom mogą poważnie zaszkodzić środowisku – a co za tym idzie – zdrowiu naszemu i naszych bliskich.

Celem naszych działań było przypomnienie o tych faktach wszystkim użytkownikom drukarek.
Dla tych, którzy nie zdążyli nas odwiedzić w terminie przypominamy, że utylizować niezdatne do regeneracji zbiorniki i elektrośmieci można przez cały rok.

W tym celu należy udać się do najbliższego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (prowadzi taki każda gmina). To w PSZOKu możecie zostawić

  • przeterminowane leki i chemikalia;
  • zużyte baterie i akumulatory;
  • zużyte RTV i AGD (w tym tonery);
  • meble i inne odpady wielkogabarytowe;
  • stare opony;
  • odpady zielone;
  • odpady budowlane i pozostałości rozbiórkowe.

Śledźcie nasze social media, a informacje o kolejnych akcjach na pewno Wam nie umkną.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze