Akcja utylizacja 2024 już za nami! - Blog firmowy DrTusz

Akcja utylizacja 2024 już za nami!

W dniach 15-20 kwietnia w sklepie stacjonarnym DrTusz na ul. Wyszyńskiego 2 zorganizowaliśmy kolejną edycję akcji utylizacyjnej. Za naszym pośrednictwem można było zutylizować niesprawną drukarkę lub też zużyte wkłady po tuszach i tonerach. Cieszymy się, że po raz kolejny nasi klienci pokazali, że mają wielkie serce dla naszej planety i temat ochrony środowiska jest dla nich tak samo bliski, jak dla nas!

Akcja utylizacja 2024 - podsumowanie

Dlaczego utylizacja drukarek i wkładów jest ważna?

Drukarki i wkłady do nich to elektrośmieci, które zawierają szkodliwe substancje, takie jak metale ciężkie i toksyczne tworzywa sztuczne. Niewłaściwie utylizowane mogą skażać glebę i wodę, a także stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt. Dlatego tak ważne jest, aby pozbywać się ich w sposób odpowiedzialny.

Jak wyglądała ,,Akcja utylizacja 2024″ w DrTusz?

Każdy zainteresowany wzięciem udziału w naszej akcji mógł wpaść na zakupy i przynieść do sklepu stacjonarnego drukarkę lub zużyte pojemniki po tuszach i tonerach. Wszyscy uczestnicy w podziękowaniu za zakupy oraz utylizację otrzymał zieloną roślinkę. Idealnie na wiosnę!

W ciągu 6 dni zebraliśmy kilka drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, a także kilkanaście kilogramów zużytych wkładów, które zamiast trafić na śmietnik, zostaną poddane bezpiecznej utylizacji. To nie tylko korzyść dla środowiska, ale również dla mieszkańców Białegostoku, którzy mogli pozbyć się elektrośmieci bez ponoszenia kosztów.

Co zrobiliśmy z zebranymi elektrośmieciami?

Wszystkie zebrane drukarki i wkłady zostały przekazane do specjalistycznej firmy zajmującej się recyklingiem. Tam zostaną one rozebrane na części, a następnie poddane procesowi przetwarzania.

Warto zatem pamiętać o ich właściwej utylizacji, więcej można przeczytać w artykule: Utylizacja tuszów do drukarek. Zrób to dobrze).

Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy przyczynić się do ochrony środowiska i promować świadome gospodarowanie odpadami. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji utylizacji drukarek i wkładów w DrTusz.

Nie udało Ci się wziąć udziału w akcji?

Chociaż nasza akcja utylizacji drukarek i wkładów już się zakończyła, to nie oznacza, że nie możesz zadbać o środowisko! Pamiętaj, że elektrośmieci i zużyte wkłady do drukarek można utylizować przez cały rok. Wystarczy, że wybierzesz się do najbliższego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdziesz w każdej gminie. Ich adresy i godziny otwarcia dostępne są na stronach internetowych Urzędów Gmin.

Oprócz zużytych drukarek i wkładów, do PSZOK-u możesz oddać m.in.:

  • przeterminowane leki i chemikalia,
  • zużyte baterie i akumulatory,
  • zużyty sprzęt RTV i AGD (w tym tonery),
  • meble i inne odpady wielkogabarytowe,
  • stare opony,
  • odpady zielone,
  • odpady budowlane i pozostałości rozbiórkowe.

Segregujmy odpady, utylizujmy elektrośmieci w sposób odpowiedzialny!

EKO-rewolucja trwa!

Już wkrótce ogłosimy kolejne akcje i inicjatywy, których celem będzie dbanie o naszą planetę.
Zajrzyjcie koniecznie do naszego wpisu o Papierze Czerpanym – interesującej formie recyklingu papieru!

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nasze social media oraz bloga!

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze