Zutylizuj drukarkę z DrTuszem - podsumowanie akcji! - Blog firmowy DrTusz

Zutylizuj drukarkę z DrTuszem – podsumowanie akcji!

Zutylizuj drukarkę z DrTuszem – czyli pierwsza edycja naszej akcji proekologicznej dobiegła końca! W dniach od 4 do 9 kwietnia przyjmowaliśmy w naszym sklepie zużyte drukarki. Zupełnie bezpłatnie! Każdy, kto dostarczył niepotrzebny sprzęt, otrzymywał w nagrodę kwiatek. Zobacz, ile odpadów zebraliśmy!

uśmiechnięta Justyna z wiosennymi kwiatami

Zutylizuj drukarkę z DrTuszem – kwietniowa akcja

Regularnie dostajemy zapytania o utylizację drukarek. Znając skalę problemu przeprowadziliśmy pilotażową akcję Zutylizuj drukarkę z DrTuszem. O jej zapowiedzi pisałem >TUTAJ<.

W dniach od 4 kwietnia do 9 kwietnia w naszym sklepie stacjonarnym w Białymstoku przy ul. Wyszyńskiego 2 lok. 75 przyjmowaliśmy bezpłatnie zużyty elektrosprzęt. Każdy mógł dostarczyć i zostawić swoją starą drukarkę zupełnie bezpłatnie.

 W nagrodę za proekologiczną postawę nagrodziliśmy uczestników akcji kwiatkami.

Pierwszą edycję uważamy za udaną! Łącznie zebraliśmy kilkadziesiąt kilogramów zużytego sprzętu. Poza dostarczonymi drukarkami otrzymaliśmy pozytywny feedback na temat naszego działania, dlatego w niedalekiej przyszłości ponawiamy nasze działania.

Zutylizowane drukarki

Utylizacja – globalny problem

Trudno zliczyć elektrośmieci, które produkujemy jako społeczeństwo. Pewne jest, że każdego roku ich przybywa. Niestety, drukarki stanowią spory odsetek odpadów, które należy właściwie zutylizować.

W żadnym wypadku stare drukarki nie powinny trafiać na zwykłe wysypiska śmieci, gdyż podczas procesu rozkładu mogą zagrozić nie tylko środowisku, ale też ludzkiemu zdrowiu.

Kwestię właściwej utylizacji drukarek reguluje ustawa z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Nienadające się do użytku drukarki trzeba traktować jako odpady niebezpieczne.

O tym, dlaczego właściwa utylizacja tuszów, tonerów i drukarek jest tak ważna pisaliśmy wielokrotnie. Sprawdź mój ostatni artykuł: Utylizacja tuszów do drukarek. Zrób to dobrze.

Ziemia to nasza wspólna sprawa. Małe kroki składają się na wielkie rzeczy, dlatego z pozoru tak błahe czynności, jak utylizacja drukarek, są niezwykle ważne 🙂

Wypatrujcie kolejnej edycji!

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze