Utylizacja drukarek i zużytych wkładów - DrTusz Ci pomoże

Utylizacja drukarek i zużytych wkładów – DrTusz Ci pomoże

Utylizacja drukarek i zużytych wkładów nigdy nie była taka prosta. W ramach ,,Akcja Utylizacja” od 15 do 20 kwietnia przynieś niepotrzebny sprzęt i puste pojemniki po tuszach lub tonerach do naszego sklep w Białymstoku przy ul. Wyszyńskiego 2 lok. 75. Zadbamy o ich utylizację nagrodzimy Cię małym upominkiem. Pamiętaj, aby nie wyrzucać drukarki do zwykłego kosza.

Akcja utylizacja

NIE WYRZUCAJ DO KOSZA

Masz w domu starą drukarkę, która kurzy się w kącie? A może zalegają Ci zużyte wkłady drukujące, z którymi nie wiadomo co zrobić? Nie wyrzucaj ich!

Puste kartridże zawierają cały szereg substancji szkodliwych. Ich przedostanie się do środowiska powoduje ogromne szkody. Podobnie sprawa się ma ze starymi drukarkami. Warto zatem pamiętać o ich właściwej utylizacji (Zapraszam do lektury artykułu: Utylizacja tuszów do drukarek. Zrób to dobrze).

Pamiętaj! Wysypisko śmieci to nie miejsce dla pustych kartridży. Zawarte w nich tusz i toner mogą stanowić zagrożenie dla środowiska, jeśli nie są odpowiednio zabezpieczone. Bezpieczne są one jedynie w szczelnie zamkniętych opakowaniach lub w sprawnych drukarkach.

Co zatem zrobić ze sprzętem, który nadaje się do wyrzucenia lub wkładami z których już nie skorzystamy? Dostarcz je do naszego sklepu.

Co zyskasz?

  • Po pierwsze: pozbędziesz się problemu zalegających elektrośmieci w sposób ekologiczny i odpowiedzialny.
  • Po drugie: otrzymasz zielony upominek, który będzie Ci przypominał o tej akcji!
  • Po trzecie: przyczynisz się do ochrony środowiska naturalnego. Właściwa utylizacja elektroodpadów to ważny krok w walce z zanieczyszczeniami.

Od poniedziałku, 15 kwietnia do soboty, 20 kwietnia przyjmiemy to do utylizacji. Całkowicie bezpłatnie!

Utylizacja drukarek jest całkowicie darmowa

Jedna osoba może przynieść maksymalnie jedną drukarkę o wadze nie przekraczającej 30 kg i maksymalnie 10 kg zużytych pojemników.
Drukarka i wkłady muszą być odpowiednio zabezpieczone (ważne, aby się nie rozpadała i nic z niej nie wyciekało).
Regulamin akcji znajdziesz tutaj.

Utylizacja drukarek DrTusz Białystok

Dlaczego to takie ważne?

Każdego roku nasza cywilizacja produkuje tysiące ton elektroodpadów. Drukarki również się do nich zaliczają. Niestety, nawet najbardziej udane laserówki kiedyś mówią STOP!

Drukarki są zbudowane z tworzyw sztucznych i zawierają w sobie: azbest, ołów, rtęć, kadm, związki bromu oraz chrom. Każdy z wyżej wymienionych związków po przedostaniu się do środowiska naturalnego może przyczynić się do wywoływania groźnych chorób. Na liście dolegliwości znajdziemy takie pozycje, jak np.: nowotwory płuc, dolegliwości układu rozrodczego czy zaburzenia układu krążenia.

Do tego w drukarce zazwyczaj znajduje się tusz lub toner, który jako odpad również może być groźny.

Sam fakt zagrożenia dla zdrowia i środowiska powinien motywować do właściwego utylizowania drukarek.

Kwestie prawne z zakresu utylizacji drukarek reguluje ustawa z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Stare drukarki należy traktować jako odpady niebezpieczne.

Nie czekaj, działaj!

Akcja utylizacyjna to doskonała okazja, aby pozbyć się starych drukarek i wkładów drukujących w sposób ekologiczny i odpowiedzialny.

Zapraszamy do udziału! Powiedz o naszej akcji znajomym!

5 1 Zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze