Utylizacja wkładów w DrTusz - jakie są zasady?

Utylizacja wkładów w DrTusz – jak to wygląda, jakie są zasady, procedury

W erze, w której zrównoważony rozwój i troska o środowisko stają się kluczowymi wartościami. Coraz więcej firm podejmuje wysiłki, aby wprowadzić ekologiczne praktyki w swojej działalności. Na co dzień zajmujemy się nie tylko sprzedażą komponentów do drukarek oraz samego sprzętu, ale również stawiamy sobie za cel edukację i zaangażowanie klientów w ekologię! W tym artykule przybliżymy jak wygląda temat utylizacji i skupu wkładów w naszym sklepie.

DrTusz z notatnikiem i zużytymi wkładami

Utylizacja zużytych tuszów i tonerów z DrTusz

Wierzymy, że dbanie o środowisko zaczyna się od nas wszystkich. Dlatego też regularnie organizujemy akcję ,,Utylizacja DrTusz” w naszym sklepie stacjonarnym (więcej na ten temat >TUTAJ<), aby zadbać o ten temat razem z naszymi klientami. Utylizacja niesprawnych drukarek oraz zużytych wkładów to ważna kwestia głównie ze względu na to, że są to odpady szkodliwe. Nie wolno ich wyrzucać do zwykłego pojemnika!

Wychodząc na przeciw potrzeb naszych klientów nie tylko podejmujemy inicjatywy edukacyjne. Oferujemy również możliwość utylizacji pustych zbiorników po zużytych tonerach i tuszach.

Jeśli dysponujesz 10 lub więcej, naszymi pustymi wkładami:

  • skontaktuj się z nami mailowo i ustal kwestie związane z odbiorem i utylizacją pojemników (ilość, termin odbioru)
  • przygotuj paczkę z zużytymi wkładami – pamiętaj o zabezpieczeniu zbiorników po tuszach, tak aby nic się nie wylało, a tonery w taki sposób, aby w drodze się nie połamały
  • czekaj na kuriera, który odbierze od Ciebie przesyłkę (pamiętaj, że nie będzie miał żadnego specjalnego pojemnika, odbiera od Ciebie gotową paczkę!)

Przy mniejszych ilościach zbiorników (>10 sztuk po naszych tuszach i tonerach) można je odesłać do nas na własną rękę. Wystarczy uprzednio się z nami skontaktować, dobrze zabezpieczyć przesyłkę i wysłać ją na adres sklepu. Resztą zajmiemy się osobiście! Zapraszamy także osobiście do naszego sklepu na ul. Wyszyńskiego 2 lok. 75.

W przypadku firm i jednostek publicznych procedura wygląda podobnie:

  • prosimy o kontakt mailowy i ustalenie kwestie związane z odbiorem i utylizacją pojemników (ilość, termin odbioru)
  • przygotowanie do wysyłki zużytych materiałów eksploatacyjnych – pamiętając o ich stosownym zabezpieczeniu

Gdyby była potrzebna karta przekazania odpadów, to taki dokument należy pobrać samodzielnie ze strony BDO. Wcześniej koniecznie trzeba nas poinformować, abyśmy mogli potwierdzić odbiór.
Ważną informacją jest to, że jeśli produkcja odpadów nie jest większa niż 100 kg rocznie to taki dokument nie jest wymagany.

Skrzynka z zużytymi tonerami do utylizacji

Skup zużytych pojemników po wkładach do drukarek

Specjalnie z myślą o mieszkańcach Białegostoku oraz okolic przygotowaliśmy idealne rozwiązanie – skup zużytych wkładów. Skupione przez nas zbiorniki są poddawane recyklingowi, czyli powtórnemu wykorzystaniu odpadu.

Dlaczego warto skorzystać z skupu tonerów i tuszy w DrTusz?

Po pierwsze jest to bardzo prosty sposób na wygodną utylizację zużytych wkładów. Wystarczy wcześniej skontaktować się z nami za pośrednictwem e-mail: skup@drtusz.pl lub telefonicznie pod numerem 85 7479 784. Następnie ustalić co dokładnie ma być poddane utylizacji, jaki rodzaj pojemników oraz ich ilość. Na koniec wystarczy dostarczyć je do naszego sklepu.

Po drugie, to korzystne finansowo! Oferujemy atrakcyjne ceny za zbiorniki po tuszach i tonerach, a to oznacza, że dbanie o środowisko może również przynieść korzyści dla Twojego portfela! Na stronie naszego sklepu stacjonarnego jest również dostępny CENNIK.

Warto pamiętać, że firmy, które przekazują nam odpady otrzymują wymaganą przez Ministerstwo Ochrony Środowiska Kartę Przekazania Odpadów.

Zadbaj o ekologię razem z DrTusz!

Utylizacja oraz skup zużytych wkładów w DrTusz to nie tylko wygodne rozwiązanie dla naszych klientów, ale przede wszystkim sposób na aktywny udział w ochronie środowiska. Poza wkładami wspieramy w naszym sklepie stacjonarnym zajmujemy się między innymi utylizacją drukarek. Więcej można o tym przeczytać na naszym blogu >TUTAJ< lub obejrzeć film na naszym kanale w serwisie YouTube:

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze