Bezpłatna utylizacja tuszów i tonerów z DrTuszem ponownie w Białymstoku

Kolejna edycja akcji “bezpłatna utylizacja drukarek, tuszów, tonerów z DrTuszem” już za chwilę. Tym razem zużyty sprzęt wymienię na kwiatek doniczkowy. Zapraszam na Wyszyńskiego 2 lok.75 już od 20 marca. 

utylizacja tuszów i tonerów - pracownik DrTusza zbiera wkłady do utylizacji

Znów za darmo zutylizuję Wasze drukarki, tusze i tonery! 

Marzec nierozłącznie kojarzy się z wiosennymi porządkami, pożegnaniem kalendarzowej zimy i większą troską o nasza planetę. Wielkimi krokami zbliża się także Światowy Dzień Recyklingu.

Szczególnie w tym czasie zachęcam do wietrzenia szaf, szuflad, piwnic i strychów w poszukiwaniu sprzętu i materiałów eksploatacyjnych, które nie nadają się już do użytku, a których nie można ot tak wyrzucić do kosza. Elektrośmieci i odpady niebezpieczne dla środowiska koniecznie należy zutylizować.

O tym, dlaczego to jest takie ważne wspominałem tutaj: Utylizacja tuszów do drukarek. Zrób to dobrze

Jeśli więc znajdziecie zużyte tusze, tonery czy wysłużone drukarki, koniecznie przy okazji zakupów przynieście je do mojego sklepu w dniach 20-25 marca 2023 roku.

Chętnie zrobię z nimi porządek, a w ramach wdzięczności za odpowiedzialną i ekologiczną  postawę, obdaruję Was kwiatkiem doniczkowym. Pamiętajcie, że w ramach akcji możecie zutylizować maksymalnie 8 sztuk pojemników po tuszu lub tonerze oraz maksymalnie 2 drukarki. 

Koniecznie zapoznajcie się z regulaminem akcji: REGULAMIN

Bezpłatna utylizacja drukarek, tuszów i tonerów – planeta będzie Wam wdzięczna

Pamiętajcie, wysypisko śmieci nie jest odpowiednim miejscem dla pustych kartridży. Tusz i toner są bezpieczne dla środowiska tylko szczelnie zamknięte. W innym przypadku substancje takie jak azbest, ołów, rtęć, kadm, związki bromu oraz chrom mogą poważnie zaszkodzić naszej planecie.

Moja akcja ma na celu przypomnienie o tym każdemu użytkownikowi drukarki i trwa tylko kilka dni. Utylizować niebezpieczne odpady i elektrośmieci możecie jednak cały rok. W tym celu należy udać się do najbliższego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (każda gmina taki prowadzi). To w PSZOKu właśnie przyjmą Wasze:

  • przeterminowane leki i chemikalia;
  • zużyte baterie i akumulatory;
  • zużyte RTV i AGD (w tym tonery);
  • meble i inne odpady wielkogabarytowe;
  • stare opony;
  • odpady zielone;
  • odpady budowlane i pozostałości rozbiórkowe.

Do zobaczenia!

 

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze