Drukarki z WiFi Direct oraz Bluetooth. Dowiedz się więcej

Drukarki WiFi

Co Cię najbardziej wkurza w pracy? Mnie bardzo denerwuje nagłe zerwanie transferu danych. Brak dostępu do Internetu jest szczególnie uciążliwy w momencie, gdy właśnie chcę coś wydrukować. Wiele drukarek w sieciach firmowych nie chce współpracować bez dostępu do zasobów sieci. Na szczęście są drukarki z WiFi Direct oraz drukarki Bluetooth, które omijają ten problem.

Drukarki z WiFi Direct oraz Bluetooth – Prawa Murphy’ego

Jedno z Drukarkowych Praw Rudego mówi:

Jeśli jest jakiś gorszy moment, w którym coś ważnego może się nie wydrukować – zdarzy się to właśnie wtedy.

Brak tuszu lub tonera i zacięty papier to jedna z najczęstszych przypadłości, które uniemożliwiają drukowanie. Tuż za podium znajdują się problemy ze serownikami i… Wi-Fi. Na ostatnią z wymienionych bolączek producenci odpowiedzieli wprowadzeniem drukarek z Bluetooth oraz Wi-Fi Direct.

O ile Bluetooth zapewne jest większości z Was dobrze znany, to Wi-Fi Direct już niekoniecznie.

Funkcja ta umożliwia bezpośrednie połączenie bezprzewodowe między drukarką a smattfonem lub tabletem z pominięciem sieci lokalnej i Internetu.

Wbrew pozorom istnieje spora grupa użytkowników, którym taka funkcja się przyda.

Pisarz tworzący w odciętej od świata głuszy epicką powieść na pewno doceni fakt, że może wydrukować pierwszą wersję swojego dzieła bezprzewodowo. Jeszcze bardziej szczęśliwy będzie przedstawiciel handlowy, drukujący ofertę gdzieś w kafejce przy stacji benzynowej.

Przykłady można mnożyć. Przedstawiam zatem 3 drukarki, wyposażone w Bluetooth oraz Wi-Fi Direct.

Drukarki z WiFi Direct oraz Bluetooth – propozycje Rudego

Canon PIXMA TS5150

Ergonomiczne przyciski, ręcznie odchylany panel dotykowy o przekątnej 6,2 cm i uproszczony interfejs o układzie inspirowanym z aplikacją Canon PRINT mocno ułatwiają obsługę. To tylko jedna z wielu zalet wielofunkcyjnej drukarki Canon PIXMA TS5150.

To małe i fajnie wykonane urządzenie jest przyjemne cenowo i zapewnia kolorowe wydruki o świetnej jakości. Do tego skanuje i kopiuje, również do chmury. Szybkość druku w czerni osiąga 13 stron A4 na minutę. W przypadku kolorowych materiałów wynik ten to ok. 7 stron A4 na minutę.

drukarki bluetooth

Po zainstalowaniu aplikacji Canon PRINT skanowanie i drukowanie ze smartfona lub tabletu to przysłowiowa kaszka z mleczkiem. Dzięki aplikacji użytkownicy urządzeń mobilnych z systemem Android (tylko Android) mogą korzystać z połączenia z drukarką przez Bluetooth.

Czy ma jakieś wady? Owszem. Wypada dość drogo w eksploatacji, gdyż jest kompatybilna jedynie z oryginalnymi tuszami Canon PG-540XL oraz Canon CL-541XL.

Canon PIXMA TR7550

Dobra. Teraz przerzucę się na bardziej ekonomiczny w eksploatacji i lepiej wyposażony sprzęt – Canon PIXMA TR7550. To kompaktowe urządzenie wielofunkcyjne 4w1, bo łączy w sobie funkcje drukowania, skanowania, kopiowania i faksowania dokumentów.

Zasila je aż 5 wkładów atramentowych, gdyż ten model świetnie nadaje się do druku fotografii (stąd dodatkowy tusz foto). Posiadam wszystkie kolorowe zamienniki do Canon PIXMA TR7550. Szybkość wydruków w mono sięga 15 stron na minutę.

drukarki

W przypadku kolorowych treści 10 stron A4 na minutę to też niezły wynik. Na pokładzie znalazł się również moduł druku dwustronnego i podajnik ADF na 20 arkuszy.

To nie koniec listy atutów. Aby bez problemu drukować i skanować z urządzeń mobilnych, wystarczy pobrać aplikację Canon PRINT. Szybki przepływ danych zapewnia wbudowany moduł Bluetooth.

Canon PIXMA TR7550 właściwie nie potrzebuje komputera. Odchylany panel z dotykowym wyświetlaczem o przekątnej 7, cm pozwala na sterowanie niemal wszystkimi funkcjami.

Dzięki usłudze PIXMA Cloud Link drukowanie i skanowanie w chmurze z bezpośrednio z poziomu drukarki zajmuje kilka sekund.

HP Smart Tank 615

Atramentowe urządzenie HP jest odpowiedzią Amerykanów na dominację Epsona w segmencie drukarek z systemem stałego zasilania atramentem CISS.

Urządzenia z serii Smart Tank są dostępne na rynku od niedawna, ale warto się nad nimi pochylić. Model z numerem 615 jest najmocniejszym z całej serii. Nabycie „sześćset piętnastki” do tanich nie zależy, ale jeśli ktoś dużo drukuje, ten zakup z pewnością się mu opłaci.

HP Smart Tank 615 nie korzysta ze standardowych kartridżów atramentowych. Urządzenie posiada zintegrowany zasobnik, który należy uzupełniać tuszem dolewanym z butelek, co sprawia, że koszty wydruków są naprawdę niskie.

drukarki HP

Poza tym na pokładzie tej sprawnej maszynki do kolorowego drukowania znalazł się wspomniany bluetooth i Wi-Fi Direct. Urządzenie drukuje z szybkością 11 stron A4 na minutę w czerni i 5 stron na minutę w kolorze.

Jeśli chodzi o niefunkcjonalność, też wypada dobrze. Zastępuje drukarkę, skaner, kopiarkę i faks. Przy użyciu aplikacji HP Smart dostępne staje się skanowanie do chmury.

Drukowanie ze smartfonów również nie jest wyzwaniem. Hewlett-Packard zadbał, aby wygodna obsługa z urządzeń mobilnych była wygodna zarówno dla fanów Androida jak i systemu iOS.

Czego chcieć więcej? Nic tylko drukować!

Wszystkie przedstawione przeze mnie propozycje to drukarki atramentowe – a co za tym idzie – wymagają regularnego drukowania. Co się stanie, jeśli zostaną pozostawione same sobie na dłużej niż kilka dni?

Bezczynność grozi zaschnięciem tuszu, a to z kolei spory problem. Poza tym nie mam uwag i w razie pytań służę pomocą 🙂


0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze