Drukarki z WiFi Direct oraz Bluetooth. Dowiedz się więcej

grafika drukarki WiFi Direct oraz Bluetooth

Drukarki z WiFi Direct oraz Bluetooth mocno ułatwiają życie. Pomyśl, co Cię najbardziej wkurza w pracy? Mnie bardzo denerwuje nagłe zerwanie transferu danych. Brak dostępu do Internetu jest szczególnie uciążliwy w momencie, gdy właśnie chcę coś wydrukować. Wiele drukarek w sieciach firmowych nie chce współpracować bez dostępu do zasobów sieci. Na szczęście są drukarki z WiFi Direct oraz drukarki Bluetooth, które omijają ten problem.

Drukarki z WiFi Direct oraz Bluetooth – Prawa Murphy’ego

Jedno z Drukarkowych Praw Rudego mówi:

Jeśli jest jakiś gorszy moment, w którym coś ważnego może się nie wydrukować – zdarzy się to właśnie wtedy.

Brak tuszu lub tonera i zacięty papier to jedna z najczęstszych przypadłości, które uniemożliwiają drukowanie. Tuż za podium znajdują się problemy ze serownikami i… Wi-Fi. Na ostatnią z wymienionych bolączek producenci odpowiedzieli wprowadzeniem drukarek z Bluetooth oraz Wi-Fi Direct.

O ile Bluetooth zapewne jest większości z Was dobrze znany, to Wi-Fi Direct już niekoniecznie.

WiFi Direct w drukarce – co to takiego?

Funkcja ta umożliwia bezpośrednie połączenie bezprzewodowe między drukarką a smattfonem lub tabletem z pominięciem sieci lokalnej i Internetu.
Wbrew pozorom istnieje spora grupa użytkowników, którym taka funkcja się przyda.

Pisarz tworzący w odciętej od świata głuszy epicką powieść na pewno doceni fakt, że może wydrukować pierwszą wersję swojego dzieła bezprzewodowo. Jeszcze bardziej szczęśliwy będzie przedstawiciel handlowy, drukujący ofertę gdzieś w kafejce przy stacji benzynowej.

Przykłady można mnożyć. Przedstawiam zatem 2 drukarki Canon, wyposażone jednocześnie w Bluetooth oraz Wi-Fi Direct.

Drukarki z WiFi Direct oraz Bluetooth – propozycje Rudego

Canon Pixma TS7451

Elegancka, tania w eksploatacji, multifunkcyjna, ale za to prosta w obsłudze. To tylko jedna z wielu zalet wielofunkcyjnej drukarki Canon PIXMA TS7451.

To kompaktowe i fajnie wykonane urządzenie. W dodatku jest przyjemne cenowo i zapewnia kolorowe wydruki o świetnej jakości. Do tego skanuje, kopiuje, a także posiada ADF – automatyczny podajnik dokumentów. Szybkość druku w czerni osiąga 13 stron A4 na minutę. W przypadku kolorowych materiałów wynik ten to ok. 7 stron A4 na minutę.

Po zainstalowaniu aplikacji Canon PRINT skanowanie i drukowanie ze smartfona lub tabletu to przysłowiowa kaszka z mleczkiem. Dzięki aplikacji użytkownicy urządzeń mobilnych z systemem Android i iOS mogą korzystać z połączenia z drukarką przez Bluetooth.

drukarka Canon Pixma TS7451

Czy ma jakieś wady? Owszem. Wypada dość drogo w eksploatacji, gdyż jest kompatybilna jedynie z oryginalnymi tuszami Canon PG-560XL oraz Canon CL-561XL.

Canon Pixma TS705

Dobra. Teraz przerzucę się na bardziej ekonomiczny w eksploatacji i lepiej wyposażony sprzęt – Canon PIXMA TS705.

To kompaktowe urządzenie jednofunkcyjne, którego głównym celem jest tanie drukowanie w najwyższej jakości.

Zasila je aż 5 wkładów atramentowych, gdyż ten model świetnie nadaje się do druku fotografii (stąd dodatkowy tusz foto). Posiadam wszystkie kolorowe zamienniki do Canon Pixma TS705. Szybkość wydruków w mono sięga 15 stron na minutę.

drukarka Canon Pixma TS705

W przypadku kolorowych treści 10 stron A4 na minutę to też niezły wynik. Jeśli chodzi o zdjęcia, ten model drukuje je z szybkością ok. 21 sek./arkusz 10×15.

To nie koniec listy atutów. Aby bez problemu drukować z urządzeń mobilnych, wystarczy pobrać aplikację Canon PRINT. Szybki przepływ danych zapewnia wbudowany moduł Bluetooth.

Czego chcieć więcej? Nic tylko drukować!

Wszystkie przedstawione przeze mnie propozycje to drukarki atramentowe – a co za tym idzie – wymagają regularnego drukowania. Co się stanie, jeśli zostaną pozostawione same sobie na dłużej niż kilka dni?

Bezczynność grozi zaschnięciem tuszu, a to z kolei spory problem. Poza tym nie mam uwag i w razie pytań służę pomocą 🙂


0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze