Drukarki dla studentów - rok akademicki 2022/2023

Drukarki dla studentów – rok akademicki 2022/2023

grafika drukarka dla studenta

Drukarki dla studentów są jak patelnie w kuchni! Teoretycznie można bez nich, ale z nimi jest jakoś łatwiej 😉 Co roku o tej porze obserwuję więcej zapytań o drukarki na studia. Zgłębiłem trochę temat, popytałem w swojej kolorowej ekipie i znalazłem. Oto trzy drukarki dla studentów na rok 2022/2023. Zapraszam do przeglądu propozycji!

Drukarki dla studentów – da się tanio?

Oczywiście! Jest sporo drukarek, które można kupić w bardzo okazyjnej cenie. Ich ceny są zdecydowanie kuszące! Drukarka za 219 zł?! Zrzucisz się na pół z kolegą czy koleżanką – to przecież grosze 😉 Przemiły doradca w dyskoncie zapewne będzie zachwalał Twój wybór…

Ostrzegam! To pułapka! Owszem, niektórzy mogą pozwolić sobie na tanie drukarki. Z pewnością jednak nie są to studenci. Jest to dobrze rozegrane, sprytne zagranie ze strony producentów. Cały proceder opisuję w tekście „Drukarka za 99 zł? Najlepszy chwyt marketingowy”.

maskotka DrTusza i monety na ręce

Pozwolę sobie na szybko streścić ten niecny fortel. Znany koncern wypuszcza na rynek bardzo tanią drukarkę. Sporo nieświadomych osób ją kupuje, wiedząc, że taki sprzęt może być drogi.

Widzą okazję i korzystają. A jak się skończy tusz startowy? Niestety, w momencie zakupu wielu Klientów o tym nie myśli.  Nowe tusze mogą okazać się droższe niż sama drukarka – oczywiście, jeśli używasz oryginałów.

Na szczęście w naszej ofercie dostępne są zamienniki do większości urządzeń. Możesz również pokusić się o regenerację zbiornika i znacząco obniżyć koszt eksploatacji. 

Skoro zaadresowałem już kwestię drukarek w okazyjnych cenach – możemy zacząć mówić o konkretach! Poniżej kilka pozycji, którą Wy – studenci możecie wziąć pod uwagę. Opowiem, dlaczego! 

Drukarki dla studenta na 2022/2023 rok

W pierwszej kolejności podrzucę Wam propozycje atramentowe-kolorowe, ponieważ Wiem, że wielu z Was właśnie takiej będzie potrzebować. W końcu każdy kierunek studiów rządzi się swoimi prawami.

Canon Pixma TS705a

Drukowanie wykresów, prezentacji, czy pracy, którą musisz niedługo oddać, a nawet nie zacząłeś pisać? Obie propozycje spokojnie dadzą sobie z tym radę. Tylko napisz w końcu tę pracę!

canon pixma ts7075a drukarka atramentowa dla studenta

Canon Pixma TS705a – tania drukarka z najbardziej potrzebnymi ułatwieniami, czyli Wi-Fi, druk z sieci oraz z chmury i drukowanie z telefonu. Komplet tuszów w systemie z wymienną głowicą sprawi, że jakość Twoich wydruków będzie na najwyższym poziomie.

Urządzenie nie posiada skanera, nie ma przez to możliwości kopiowania. W obecnych czasach nie przeszkadza to jednak w niczym – skaner masz w telefonie, więc jak już dokumenty w telefonie – możesz je wysłać od razu do druku.

Automatyczny druk dwustronny i możliwość pracy na wysokiej gramaturze z pewnością jest przydatną funkcją dla każdego studenta.

Tusze do tej drukarki są bardzo wydajne, a bonus jest taki – drukuje ładne zdjęcia. Możesz pracować na zamiennikach dodatkowo obniżając koszt wydruku jednej strony. Na pierwszy rzut oka cena kompletu może nie wydawać się najniższa, jednak ich wydajność jest zdecydowanie zaskakująca. 

HP DeskJet 3762

Drukarka globalnie znanego producenta – HP Deskjet 3762 – tym razem urządzenie wielofunkcyjne, które ma możliwość skanu, kopiowania oraz druku! Posiada wystarczająco wydajne zbiorniki, w postaci dwóch wkładów – czarnego i trójkolorowego.

Posiada WiFi, a za tym udogodnieniem idą następne, czyli możliwość drukowania z telefonu lub z chmury. Tak samo jak prezentowany wcześniej Canon, wielofunkcyjny HP Deskjet 3762 również drukuje na grubszym papierze.

Jest jednak jedna znacząca różnica – w tym sprzęcie nie wydrukujesz dwustronnego dokumentu automatycznie. Niestety tutaj trzeba poradzić sobie manualnie – po prostu obracając kartkę po wydrukowaniu.

hp deskjet 3762 drukarka wielofunkcyjna atramentowa dla studenta

Drukarki dla studentów – laserówki

Teraz skupimy się na zupełnie innej technologii. Chociaż trudno w to uwierzyć, początki drukarek laserowych sięgają lat 50. XX wieku… Lektura dla pilnych studentów historii „Powrót do drukarkowej przeszłości”.

Brother HL-1110e

Wraz z tą pozycją na naszej liście pozostawiamy drukarki atramentowe. Brother HL-1110e nie jest urządzeniem wielofunkcyjnym. To bardzo prosta drukarka, pracująca tylko w czerni. Przyda się, jeśli nie zależy Ci na fantastycznych kolorach i jeśli drukujesz coś w kolorze raz na rok.

Z uwagi na to, że jest to drukarka laserowa – może spokojnie przeczekać wakacje (a nawet dziekankę) i zacząć z Tobą pracę w następnym roku! 

Zbiornik startowy sam w sobie pozwoli na wydruk około 700 stron. Jeśli po wykorzystaniu tego wkładu zdecydujesz się na kupno naszego zamiennika – zyskasz toner TN-1030 na 1000 stron. Nawet studentowi ciężko będzie to wszystko wydrukować w ciągu roku 😉

drukarka dla studenta laserowa czarno-biała monochromatyczna brother hl-1110e

Drukarki dla studentów – laserowe czy atramentowe? 

Tak naprawdę wszystko sprowadza się do jednej rzeczy – czy będziesz drukował wystarczająco dużo, aby drukarka atramentowa pozostała sprawna? 

Nie bez powodu zawarłem w tej liście urządzenia atramentowe. Z doświadczenia wiem, że studenci kupujący u nas drukują całkiem sporo. 

Jeśli zależy Ci na druku kolorowym, wybierz atramentówkę. „Kolorowe urządzenia laserowe” zdecydowanie nie są odpowiednie na studencką kieszeń. Dlatego też pominąłem je w tym zestawieniu. 
Jeśli wystarczy Ci czarny druk – sięgnij po laserówkę, nie będziesz musiał martwić się o serwisowanie, gdy pojedziesz na wakacje.

W przypadku, gdy wciąż zastanawiasz się, jaki sprzęt wybrać – zapraszam do kontaktu. Wyślij wiadomość adres e-mail blog@drtusz.pl. Postaram się pomóc 🙂

1.9 15 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze