Drukarki dla studentów – rok akademicki 2021/2022

grafika drukarka dla studenta

Drukarki dla studentów są jak patelnie w kuchni! Teoretycznie można bez nich, ale z nimi jest jakoś łatwiej 😉 Co roku o tej porze obserwuję więcej zapytań o drukarki na studia. Zgłębiłem trochę temat, popytałem w swojej kolorowej ekipie i znalazłem. Oto cztery drukarki dla studentów na rok 2021/2022. Zapraszam do przeglądu propozycji!

Drukarki dla studentów – da się tanio?

Oczywiście! Jest sporo drukarek, które można kupić w bardzo okazyjnej cenie. Ich ceny są zdecydowanie kuszące! Drukarka za 219 zł?! Zrzucisz się na pół z kolegą czy koleżanką – to przecież grosze 😉 Przemiły doradca w dyskoncie zapewne będzie zachwalał Twój wybór…

Ostrzegam! To pułapka! Owszem, niektórzy mogą pozwolić sobie na tanie drukarki. Z pewnością jednak nie są to studenci. Jest to dobrze rozegrane, sprytne zagranie ze strony producentów. Cały proceder opisuję w tekście „Drukarka za 99 zł? Najlepszy chwyt marketingowy„.

maskotka DrTusza i monety na ręce

Pozwolę sobie na szybko streścić ten niecny fortel. Znany koncern wypuszcza na rynek bardzo tanią drukarkę. Sporo nieświadomych osób ją kupuje, wiedząc, że taki sprzęt może być drogi.

Widzą okazję i korzystają. A jak się skończy tusz startowy? Niestety, w momencie zakupu wielu Klientów o tym nie myśli.  Nowe tusze mogą okazać się droższe niż sama drukarka – oczywiście, jeśli używasz oryginałów.

Na szczęście w naszej ofercie dostępne są zamienniki do większości urządzeń. Możesz również pokusić się o regenerację zbiornika i znacząco obniżyć koszt eksploatacji. 

Skoro zaadresowałem już kwestię drukarek w okazyjnych cenach – możemy zacząć mówić o konkretach! Poniżej kilka pozycji, którą Wy – studenci możecie wziąć pod uwagę. Opowiem, dlaczego! 

Drukarki dla studenta na 2021 rok

W pierwszej kolejności podrzucę Wam propozycje atramentowe-kolorowe, ponieważ Wiem, że wielu z Was właśnie takiej będzie potrzebować. W końcu każdy kierunek studiów rządzi się swoimi prawami.

Canon Pixma MG2550s

Drukowanie wykresów, prezentacji, czy pracy, którą musisz niedługo oddać, a nawet nie zacząłeś pisać? Obie propozycje spokojnie dadzą sobie z tym radę. Tylko napisz w końcu tę pracę!

drukarka Canon Pixma MG2550s

Canon Pixma MG2550S – nie posiada WiFi, ale w zamian daje wysoką jakość wydruku. Dwa zbiorniki z tuszem (jeden czarny i jeden trójkolorowy) pomogą Ci uporać się z kolorowymi i efektownymi wykresami. Urządzenie ma oczywiście skaner, a wraz z nim funkcję kopiowania. 

Nie jest co prawda demonem prędkości, ale takie drobne atramentówki niestety tak już mają. Pixma MG2550S zalotnie mruga do nas możliwością druku na bardzo grubym papierze, na przykład na papierze ozdobnym lub po prostu sztywniejszym, o większej gramaturze.

Tak oprawiona praca sprawia wrażenie bardziej solidnej w oczach profesora 🧐

Tusze do tej drukarki są wydajne, a bonus jest taki – drukuje ładne zdjęcia. Możesz pracować na zamiennikach jak i regenerując swój zbiornik – dodatkowo obniżając koszt wydruku jednej strony. 

HP DeskJet 6475

Drukarka globalnie znanego producenta – HP DeskJet 6475 – to również urządzenie wielofunkcyjne, które ma możliwość skanu, kopiowania oraz druku! Posiada wystarczająco wydajne zbiorniki, w postaci dwóch wkładów – czarnego i trójkolorowego.

Posiada WiFi, a za tym udogodnieniem idą następne, czyli możliwość drukowania z telefonu lub z chmury. Tak samo jak prezentowany wcześniej Canon, wielofunkcyjny HP DeskJet 6475 również drukuje na grubszym papierze.

Jest jednak jedna znacząca różnica – w tym sprzęcie możesz drukować dwustronnie. Drukarka przełoży kartkę za Ciebie dzięki funkcji duplex! To bardzo wygodna opcja, szczególnie jeśli masz do wydrukowania na wczoraj kilkadziesiąt stron pracy…

drukarka HP DeskJet Plus Ink Advantage 6475

Drukarki dla studentów – laserówki

Teraz skupimy się na zupełnie innej technologii. Chociaż trudno w to uwierzyć, początki drukarek laserowych sięgają lat 50. XX wieku… Lektura dla pilnych studentów historii „Powrót do drukarkowej przeszłości„.

HP LaserJet Pro M28a

Wraz z tą pozycją na naszej liście przechodzimy do drukarek laserowych. HP LaserJet Pro M28a – to urządzenie wielofunkcyjne. Ma możliwość kopiowania i skanowania. Niestety drukuje tylko w czerni i nie posiada WiFi (na rynku jest dostępna wersja z WiFi. Jej oznaczenie to HP LaserJet Pro M28W).

Z uwagi na to, że jest to drukarka laserowa – może spokojnie przeczekać wakacje (a nawet dziekankę) i zacząć z Tobą pracę w następnym roku! 

Zbiornik startowy sam w sobie pozwoli na wydruk około 500 stron. Jeśli po wykorzystaniu tego wkładu zdecydujesz się na kupno naszego zamiennika – zyskasz toner 44A na 1000 stron. Nawet studentowi ciężko będzie to wszystko wydrukować w ciągu roku 😉

HP LaserJet Pro M15a

Malutkie i najbardziej podstawowe urządzenie drukujące – HP LaserJet Pro M15a. Równie wydajna – pracuje na takim samym tonerze 44A jak poprzednia drukarka. Tak jak poprzedniczka – ta też będzie drukować tylko w czerni – moim zdaniem to powinno w zupełności sprostać zadaniom studenckim.

drukarka HP LaserJet Pro M15a

Hewlett-Packard oferuje również wersję HP LaserJet Pro M15 W, która posiada WiFi.

Drukarki dla studentów – laserowe czy atramentowe? 

Tak naprawdę wszystko sprowadza się do jednej rzeczy – czy będziesz drukował wystarczająco dużo, aby drukarka atramentowa pozostała sprawna? 

Nie bez powodu zawarłem w tej liście urządzenia atramentowe. Z doświadczenia wiem, że studenci kupujący u nas drukują całkiem sporo. 

Jeśli zależy Ci na druku kolorowym, wybierz atramentówkę. Kolorowe urządzenia laserowe zdecydowanie nie są odpowiednie na studencką kieszeń. Dlatego też pominąłem je w tym zestawieniu. 
Jeśli wystarczy Ci czarny druk – sięgnij po laserówkę, nie będziesz musiał martwić się o serwisowanie, gdy pojedziesz na wakacje.

W przypadku, gdy wciąż zastanawiasz się, jaki sprzęt wybrać – zapraszam do kontaktu. Wyślij wiadomość adres e-mail blog@drtusz.pl. Postaram się pomóc 🙂

Opracowała Marta Wnuszyńska

1.3 7 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze