Drukarka do firmy? DrTusz radzi, jak ją wybrać.

Niezawodna i funkcjonalna drukarka jest jednym z podstawowych narzędzi prowadzenia biznesu. To sprzęt wręcz niezbędny, tak samo jak telefon czy komputer. Wybór modelu dostosowanego do potrzeb Twojej działalności, jest kwestią analizy istotnych czynników. DrTusz chętnie Ci w niej pomoże.

 

 

Faktury, dokumenty księgowe, pisma urzędowe czy oferty. Przykłady drukowanych w każdej firmie treści można mnożyć bez końca. W PKD zapewne trudno znaleźć działalności, która obyłaby bez drukarki. Podjęcie decyzji o zakupie sprzętu dostosowanego do potrzeb Twoich i Twojego zespołu nie powinna być pochopna. Rudy, jako drukarkowy ekspert, zawsze służy pomocą w wyborze. W końcu ma doktorat z dziedziny tuszów, tonerów i drukarek wszelakich. Zacznijmy od podstawowych kwestii.

 

Drukowanie w kolorze – konieczność czy wybór?
Co najczęściej drukujesz? Czy są to głównie czarno-białe treści? Potrafisz obejść się bez kolorowych wydruków? To zasadnicze pytania, które Doktorek zawsze stawia na samym początku. Jeśli drukujesz zaledwie kilkadziesiąt stron miesięcznie i koniecznie muszą być to wielobarwne dokumenty, Twoje potrzeby zaspokoi drukarka atramentowa. Pamiętaj jednak, że w celu uniknięcia zaschnięcia tuszu, nie możesz pozwolić jej na dłuższy zastój w drukowaniu.
Nie potrzebujesz kolorowych wydruków? Rozważ zatem zakup monochromatycznej drukarki laserowej. To dobre rozwiązanie zarówno dla jednoosobowych działalności, jak też kilkuosobowych przedsiębiorstw. Niepodważalną zaletą laserówek jest drukowanie w oparciu o toner. Dzięki temu wydrukujesz wszystko, co chcesz w dowolnym momencie – nawet po długiej przewie. W większości przypadków druk laserowy wypada również o wiele taniej, niż druk z użyciem tuszu.

 

Liczba wydruków – weź to pod uwagę
Ilość wydruków w ciągu miesiąca to jedno z głównych kryteriów wyboru. Większość producentów zamieszcza na swoich stronach informacje na temat cyklów roboczych poszczególnych modeli.
Koniecznie porównaj dane na temat wydajności urządzenia z potrzebami Twojej firmy.
Bywają użytkownicy, którzy korzystają z drukarki od święta. Z kolei inni zużywają ryzę papieru w ciągu 8 godzin. Dobranie mało wydajnego sprzętu spowolni Twoją pracę. Może też przełożyć się na wysokie ceny wydruków. Jeśli drukujesz dużo, najlepszym wyborem będzie drukarka laserowa o odpowiedniej wydajności. Na rynku dostępne są monochromatyczne, jak i kolorowe modele. Laserówki słyną też z długowieczności i trwalszych wydruków.

 

Zamienniki tonerów lub tuszów – sprawdź dostępność
Tania w zakupie drukarka często wiąże się z koniecznością zakupu drogich wkładów. Tyczy się to każdej z technologii druku. Podczas poszukiwań drukarki, zawsze sprawdzaj dostępność oraz cenę materiałów eksploatacyjnych. Alternatywny kartridż czy toner zamiennik mogą być tańsze od oryginałów nawet o 50%, wcale nie ustępując im jakością oraz wydajnością. Nie daj się zatem zwieść chwytom producentów, którzy wabią niskimi cenami swoich drukarek, aby później nadrobić niskie zyski sprzedażą drogich wkładów.

 

Zwykła drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne?
Paleta dostępnych na rynku drukarek jest niezwykle zróżnicowana. Praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie – od jednofunkcyjnych drukarek po zaawansowane urządzenia wielofunkcyjne.
Co kryje się pod terminem „wielofunkcyjne”? Odpowiedź brzmi: cały wachlarz udogodnień. Podstawowym jest oczywiście skaner. Dzięki niemu zmienisz drukarkę w kopiarkę.
Kolejnym elementem wyposażenia firmowej drukarki wielofunkcyjnej jest karta sieciowa, umożliwiająca druk w sieci LAN. Dzięki niej ze sprzętu będzie mógł korzystać cały Twój zespół. Wi-Fi w celu łączności bezprzewodowej z tabletami i smartfonami też nie zaszkodzi.
Zwróć też uwagę, czy urządzenie posiada „duplex” (funkcja druku dwustronnego). Skoro już przy druku jesteśmy, upewnij się, czy dany model posiada możliwość druku bez marginesów. To tylko kilka z całej gamy opcji dostępnych w nowoczesnych drukarkach wielofunkcyjnych. Jeśli szukasz sprawdzonych propozycji, zajrzyj na drtusz.pl i sprawdź zakładkę „Drukarki”. Pamiętaj, że ostateczny wybór zawsze należy do Ciebie. #Rudy tylko dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie drukarek i wszystkiego, co z nimi związane.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze