Monochromatyczna drukarka laserowa - Blog firmowy DrTusz

4 powody, dla których warto dokupić monochromatyczną drukarkę laserową do biura

grafika maskotka DrTusz w rękawiczce ma pytanieTaniej jest mieć 2 drukarki w biurze zamiast jednej. Brzmi nieco dziwnie, ale fakty są faktami. Często z oszczędności kupujemy do biura jedną drukarkę, która ma wszystkie możliwe funkcje i zaspokoi całkowicie nasze potrzeby drukowania, skanowania i kserowania. Błąd. Takie działania na pewno nie są oszczędne. Poznaj 4 główne powody, dlaczego warto dokupić drugą drukarkę, a konkretnie jest nią monochromatyczna, czyli drukująca w odcieniach szarości, drukarka laserowa.

1. Kolor nie do każdego wydruku

W drukarkach laserowych kolorowych każdy kolor jest w oddzielnym pojemniku. Niewiele osób wie, że przy eksploatacji drukarek kolorowych drukując na czarno, kolory również powoli się zużywają. Można nic nie drukować w barwach, a i tak się skończą. Z doświadczenia wiemy, że mało użytkowników regularnie drukuje w kolorach. Wydruki w odcieniach szarości warto drukować na drukarce monochromatycznej, a kolorową pozostawić tylko do wydruków w kolorach.

grafika porównawcza kosztów tonerów

2. Duże ilości dokumentów taniej jest drukować na laserze

Bardzo często w biurach używane są urządzenia atramentowe. Tusze są tańsze niż tonery, co na pierwszy rzut oka może sugerować, że takie drukowanie będzie tańsze. Nic bardziej mylnego. Standardowy wydruk przy czarnym zbiorniku to 300 stron przy 5% pokryciu. Porównajmy koszty użytkowania urządzenia atramentowego i laserowego.

grafika porównująca koszty eksploatacji drukarki laserowej i atramentowej

Nasuwa się pytanie, ile razy klient musi przyjść, uzupełnić zbiornik atramentem lub kupić nowy, by móc wydrukować 1500 lub 3000 stron, jak w przypadku drukarki laserowej. Aż 10 razy! A koszt wyniesie ok. 230 zł. Wniosek jest prosty: drukarka monochromatyczna laserowa oszczędza czas i pieniądze

3. Przy nieregularnym użytkowaniu atrament zasycha

W biurowych czy domowych warunkach toner nie straci na jakości, nawet gdy będzie nieużywany przez rok. Jeśli atrament będzie stał tak długo, zaschnie na 100%. Mniejsze zło, gdy drukarka będzie miała zbiornik zintegrowany z głowicą- w takiej sytuacji wymieniamy jedynie zbiornik z tuszem. Jeśli natomiast głowica jest zintegrowana z drukarką, może to się niestety skończyć wymianą drukarki na nową, o czym dokładnie piszemy w poprzednim artykule: Jak wybrać najlepszą drukarkę atramentową, czyli wady i zalety drukarek ze zintegrowaną i bez zintegrowanej głowicy.

4. Szybkość wydruku

Szybkość drukowania jest bardzo istotna, jeśli dokumentów jest dużo, a czasu mało. Przy druku kilku stron różnica jest nieodczuwalna, ale gdy przyjdzie zużyć dwa kartony papieru, sami oceńcie…

grafika informacyjna porównania czasu drukowania i szybkości wydruku na drukarce laserowej i atramentowej

Gdy znasz już wszystkie „za” dla dwóch drukarek w biurze, sam zdecyduj co jest korzystniejsze i tańsze dla Twojej firmy.

Jeśli masz pytania – zadzwoń do nas. Nasi specjaliści – Kasia i Krzysiek dostępni są pod numerem: 525-22-33-22

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze