Kiedy toner mówi dość

Blog_1Wszystkie modele drukarek posiadają jedną wspólną cechę – to stuprocentowa pewność, że w pewnym momencie ich właściciele ujrzą na monitorach komunikat na temat niskiego poziomu tuszu czy tonera. Całe szczęście jest ktoś, kto wie, co zrobić ze zużytymi pojemnikami. To nasz DrTusz!

AKTUALIZACJA!
Wszystkie aktualne informacje na temat utylizacji tuszów i tonerów są dostępne w naszym wpisie z 2 stycznia 2017 roku – Zutylizuj tusz lub toner w terminie. Tekst opisuje stan prawny na dzień 02.01.2017.

„Nic nie trwa wiecznie, niebezpiecznie jest wierzyć w to, że coś trwa wiecznie” – tak nucił niegdyś Sydney Polak. Chociaż motywem przewodnim kultowego singla z Pezetem było otwieranie butelki wina, zacytowany wers można odnieść do wielu sytuacji – w tym przygód z drukarką. Nie owijajmy w bawełnę. Każdy toner i tusz kiedyś się skończą. Wyrzucenie zużytego kartridża do kosza na śmieci jest zdecydowanie jednym z najgorszych i najbardziej kosztownych rozwiązań. Postępując w ten sposób wyrządzamy nieocenioną krzywdę dla środowiska. Co również istotne – za nieodpowiedzialne zachowanie firmom pozbywającym się tego rodzaju odpadów grozi wysoka kara. Chcecie wiedzieć ile? Kwota grzywny może sięgnąć nawet 10 000 złotych! DrTusz ma jednak w rękawie kilka rozwiązań, które sprawią, że drukarka będzie syta i owca cała. 🙂

Tu Frank. Wpadłem po toner.

Pośród tomów aktów prawnych, wypełnionych niezrozumiałym prawniczym żargonem, wielu użytkownikom drukarek umyka niezwykle ważny zapis. Każdy przedsiębiorca korzystający z drukarki ma obowiązek przekazać do utylizacji puste pojemniki po tuszu oraz zużyte tonery. Potwierdzeniem zdania fantów do instytucji, która się nimi właściwie zajmie, jest Karta Przekazania Odpadów. Ponadto wszystkie firmy zużywające więcej niż 100 kg tuszów lub tonerów zgodnie z ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (Dz. U. 2010 Nr 185, poz. 1243.) muszą raz w roku, najpóźniej do 15 marca, dostarczyć do lokalnego Urzędu Marszałkowskiego zbiorcze zestawienie danych o odpadach za poprzedni rok. Tam właśnie powinna znaleźć się informacje o wykorzystanych tonerach i pojemnikach po tuszu. Jak zadbać o środowisko i udowodnić, że nasze przedsiębiorstwo nie jest na bakier z przepisami? Wystarczy zaopatrywać się u Doktora! Gdy pewnego dnia do Twych drzwi zapuka mężczyzna bliźniaczo podobny do Franka Martina, nie musisz obawiać się kłopotów. To tylko nasz nowy kurier z przesyłką. Pamiętaj, aby przy okazji przekazać mu nienadające się do regeneracji zamienniki. Trafią one do utylizacji, a DrTusz potwierdzi ten fakt, wystawiając Kartę Przekazania Odpadów.

Blog_4

Drukuj eko!

Ziomisz się z doktorkiem? Twoja drukarka nie chce współpracować z nikim innym? Wpadasz czasem zamienić z nim dwa słowa w kwaterze głównej? Na większość pytań odpowiedziałeś „tak”? Doskonale! Jeśli planujesz zajrzeć do naszego centrum dowodzenia, zabierz przy okazji puste pojemniki po tuszach i tonerach, nienadające się do regeneracji. Wspólnie zadbamy już o to, aby trafiły one do instytucji, która je właściwie zutylizuje.
Widzicie jak niewiele trzeba do bycia eko? #Rudy zawsze chętnie w tym pomaga!

Blog_2

Zarób na pustych oryginalnych pojemnikach.

DrTusz nie tylko oferuje szeroki asortyment pozycji, ale też chętnie skupuje wybrane oryginalne tusze i tonery. Lista najbardziej pożądanych egzemplarzy oraz ich ceny znajdują się na naszej stronie → Cennik skupu.
W przypadku chęci przesłania większej ilości pojemników, warto wcześniej skontaktować się mailowo pod adresem: skup@drtusz.pl lub dzwoniąc pod numer: 85 747 97 84. Doktorek jest wówczas skłonny do negocjacji. Zawsze wystawia też wymaganą przez Ministerstwo Ochrony Środowiska Kartę Przekazania Odpadów.
Warto trzymać z #Rudym. Kochają go zarówno drukarki, jak i ich użytkownicy!

Blog_3

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze