Drukarki atramentowe do firm – TOP 4 - Blog firmowy DrTusz

Drukarki atramentowe do firm – TOP 4

drukarki do firm

Kolorowe wydruki zawsze prezentują się bardziej atrakcyjnie. Chociaż drukowanie w czerni jest bardziej ekonomiczne, w niektórych branżach nie da się obejść bez użycia kolorów. Z myślą o tych, którzy potrzebują barw, wybrałem cztery drukarki atramentowe do firm. Dobre, wydajne i tanie w eksploatacji.

Drukarki atramentowe do firm. Dlaczego warto

Zazwyczaj polecam wszystkim zainteresowanym drukarki laserowe. Powód jest prosty – są mniej problematyczne przy nieregularnym użytkowaniu.

Drukarki atramentowe wręcz nie znoszą długich przerw w drukowaniu. Są jednak branże i zawody, gdzie drukuje się non stop, a kolor ma znaczenie.

Tutaj przewagę mają drukarki kolorowe, które lepiej radzą sobie z kolorowymi wydrukami, a koszty wkładów atramentowych nie nadszarpną domowego budżetu.

Z myślą o tych, którzy poszukują takich urządzeń, przygotowałem coś specjalnego. Zobacz moje TOP 4. Zamieściłem w nim drukarki atramentowe do firm, które sam często polecam.

Drukarki atramentowe do firm – TOP4

Stawiam na sprawdzone modele od renomowanych producentów. W moim TOP 4 znalazł się Hewlett-Packard, Epson i dwa modele ze stajni Brother.

Dobór nie jest przypadkowy. Mieliśmy długą debatę nad tym, co Wam zaproponować.

Kryteria były trzy – dobra jakość wydruków, drukowanie w kolorze i dostęp do zamienników.

Stąd na liście mamy same drukarki atramentowe. Oto moim faworyci:

HP Smart Tank 515

Na temat tej drukarki z systemem stałego zasilania atramentem napisałem oddzielny artykuł. Dokładniej opisałem ją >TUTAJ<.

Co oznacza wspomniany system stałego zasilania atramentem (tzw. CISS)? Otóż tusz w takiej drukarce dolewa się z butelki do wbudowanego zasobnika podzielonego na cztery komory.

HP Smart Tank 515 to całkiem nieźle wyposażone urządzenie wielofunkcyjne z serii Smart Tank.

Drukarki HP

Jak na sprzęt tego typu przystało, nie mogło zabraknąć w nim skanera. Poza nim do zalet z pewnością należy zaliczyć dwuzakresowe Wi- Fi, które umożliwia szybszy transfer danych na linii drukarka – komputer/smartfon.

Użytkownicy jednozakresowych routerów w mocno zatłoczonych miejscach rozumieją najlepiej, że drugie pasmo potrafi być pomocne.
Z kolei Wi-Fi Direct pozwala na korzystanie z Wi-Fi bez potrzeby konfigurowania drukarki z routerem.

Szybkość drukowania to 11 str./min w czerni i 5 str./min w kolorze. Producent w zestawie dorzuca zapas atramentu na 3 lata. Co potem? Na DrTusz.pl znajdziesz zarówno oryginalne tusze HP, jak i moje zamienniki atramentów w butelkach.

Epson EcoTank L3151

Firma powiązana z legendarną marką Seiko to pionier rozwiązań z zakresu stałego zasilania atramentem, dlatego w moim zestawieniu nie mogło zabraknąć drukarki tego producenta.

Epson EcoTank L3151 poza systemem CISS również posiada Wi-Fi – w tym opisywaną wcześniej funkcję Wi-Fi Direct. Zapas tuszu na 3 lata również znalazł się w zestawie.

Drukarki atramentowe do firm

Japończycy lubią ułatwiać życie, dlatego system napełniania został zaprojektowany tak, aby ograniczyć ryzyko rozlania tuszu. Nieźle! Szybkość druku to 10 str./min w czerni i 5 str./min w kolorze. Na plus zaliczam fajny design i kompaktowe wymiary.

Brother DCP-T310

3 lata gwarancji – tyle daje Brother na swoje wielofunkcyjne urządzenie z systemem stałego zasilania atramentem CISS. Brother DCP-T310 tytan pracy! Posiada nawet tryb cichy, aby pracujący w nocy mogli drukować bez obawy o sen domowników.

Drukarki Brother

Rozdzielczość druku do 6000 x 1200 dpi zapewnia otrzymywanie materiałów o wysokiej jakości. Podajnik na 150 arkuszy pomaga zaoszczędzić czas – nie musisz tak często sięgać po papier.

Tusz uzupełnia się poprzez dolewkę do zintegrowanego bezpośrednio z butelki. Niestety, ten model nie posiada wbudowanego Wi-Fi.

Brother DCP J-105

O tej drukarce pisałem wielokrotnie z racji jej wszechstronnych zastosowań. Brother DCP J-105 drukuje w kolorze, a także posiada system automatycznego czyszczenia głowicy – urlopy pracowników jej niestraszne. Ten model drukuje w kolorze z szybkością 6 str./min oraz w czerni z szybkością 11 str./min.

Drukarki atramentowe do firm

Urządzenie oczywiście posiada zintegrowany skaner i Wi-Fi (również Wi-Fi Direct). Tusze LC-529/525 XL są dostępne również jako zamienniki. Ich niezawodność i popularność sprawia, że nawet po amortyzacji DCP J-105, użytkownicy kupują sobie kolejną…

Zasady użytkowania atramentówek

Pamiętajcie, że drukarki atramentowe wymagają więcej uwagi. Regularne drukowanie to podstawa. Stosowanie sprawdzonych zamienników również mam znaczenie. Ekstremalne warunki pracy raczej nie sprzyjają mechanizmom.

Jeśli jednak zadbasz o drukarkę atramentową w swojej firmie, odwdzięczy Ci się niskimi kosztami wydruków o naprawdę dobrej jakości.

W razie dodatkowych pytań, ślij zapytania na blog@drtusz.pl. Zawsze chętnie służę radą 🙂

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze