drukarka dla studenta

Drukarka dla studenta – propozycje DrTusza

drukarka dla studenta

Za oknami wrzesień. Szkoły znów tętnią życiem. Wakacyjną labą cieszą się jeszcze żacy, o ile nie mają przed sobą egzaminów poprawkowych. Drukarka dla studenta jest jak dłuto w rękach rzeźbiarza – trudno się bez tego narzędzia pracy obyć. Chociaż #Rudy studia ma dawno za sobą, przygotował kilka propozycji drukarek studenckich, dzięki którym życie akademickie stanie się o wiele prostsze.

Drukarka dla studenta na rok akademicki 2021/2022

Jesteś studentem i szukasz drukarki na nowy rok akademicki? Sprawdź moje aktualne propozycje w tekście „Drukarki dla studentów – rok akademicki 2021/2022„.


Poniższe propozycje drukarek nie są już dostępne. Można je znaleźć tylko na rynku wtórnym. Aktualnie dostępne modele znajdziesz w artykule „Drukarki dla studentów – rok akademicki 2021/2022„.


Student nie ma lekko. Z jednej strony musi poświęcać masę czasu na poszerzanie wiedzy, z drugiej perspektywa bogatego życia studenckiego kusi. W atmosferze nieustannych spóźnień na wykłady i chronicznego braku czasu na naukę drukarka dla studenta może okazać się równie ważna, co koło ratunkowe dla rozbitka (to porównanie nie jest dziełem przypadku). 😉

#Rudy, co niejeden rok na uczelni spędził (podobno ma dyplom z Hogwartu, ale nie chce go pokazać) postanowił pomóc żakom.

Jego lista najlepszych drukarek dla studentów zawiera propozycje drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, które podczas eksploatacji nie nadwyrężą Twojej szczupłej kieszeni. Wszystko za sprawą cech takich jak niezawodność czy dostęp do tanich zamienników tonerów oraz tuszów zamienników.

Oto lista drukarek dla studenta wg DrTusza:

Drukarka dla studenta HP DeskJet Ink Advantage 1115 (nieodstępna)

Kiedy Twój portfel ma anoreksję, a mimo to bardzo, ale to bardzo potrzebujesz drukarki, mamy dla Ciebie budżetową propozycję. Tania drukarka atramentowa HP DeskJet Ink Advantage 1115 jest zasilana przez 2 tusze HP 652, które nadają się do regeneracji (tzn. ponownego napełnienia atramentem).

tania-drukarka-dla-studenta

Wadą tuszu 652 do HP jest jego niska wydajność – a co za tym idzie – koszty eksploatacji są dość wysokie pomimo niskiej ceny zakupu drukarki.

Wkład atramentowy z czarnym tuszem wystarczy na zadrukowanie 360 stron. W przypadku zbiornika z kolorowym tuszem wynik ten wynosi 200 stron. Prędkość druku na poziomie 7,5 str./min w czerni oraz 5,5 str./min pozwala na wygodne użytkowanie.

Niewielkie gabaryty i solidne wykonanie również należy zaliczyć do zalet. W końcu na studiach mobilność bardzo się liczy.

Szczególnie wówczas, gdy wypowiedzenie umowy najmu stancji może nastąpić z dnia na dzień. 😀

Drukarka na studia – Brother DCP-1510 E (nieodstępna)

Czas na wielofunkcyjną drukarkę laserową, która drukuje, skanuje i kopiuje. Brother DCP-1510 E potrafi wykonywać te wszystkie zadania jednocześnie. Do tego toner zamiennik TN-1030 sprawia, że zarówno kopiowanie, jak i drukowanie będzie tańsze niż w niejednym uczelnianym punkcie xero.

tania-drukarka-dla-studenta-brother

Wielofunkcyjne urządzenie Brother drukuje w mono z prędkością 20 str./min. W tym modelu, podobnie jak w wielu innych drukarkach Brother, jest zastosowany system oddzielnego bębna i tonera.

Oznacza to, że po pewnym czasie eksploatacji konieczna będzie wymiana bębna. Jego zamiennik również znajdziesz w sklepie DrTusza. Sam proces wymiany zajmuje kilka minut i nie stanowi większego wyzwania nawet dla mało zaawansowanych użytkowników.

Jeśli więc szukasz dobrego i taniego urządzenia wielofunkcyjnego, to DCP-1510E będzie doskonałym wyborem.

Epson L382

Drukarki z systemem stałego zasilania tuszem CISS to dobre rozwiązanie dla tych, którzy obrali artystyczne kierunki studiów i poza ryzami czarno-białych arkuszy A4 drukują masę wielobarwnych dokumentów. Jeśli chodzi o system CISS Epson, całkiem słuszne, może pochwalić się tytułem pioniera tej technologii.

Drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne CISS nie wykorzystują tradycyjnych wkładów atramentowych. Tusz uzupełnia się poprzez dolanie atramentu do zewnętrznego zasobnika.

Epson L382, chociaż zdecydowanie nie zalicza się do kategorii „tanie drukarki”, jest najtańszym modelem japońskiego producenta, wyposażonym w system stałego zasilania atramentem.

drukarka-dla-studenta

Dość sporą cenę zakupy rekompensują niskie koszty kolorowych wydruków. Dodatkowo koszty możesz zredukować sięgnąć po zestaw tusze zamienniki Epson T6645 od DrTusza.

Drukarka wymaga jednak rozważnej eksploatacji. Nie boi się ona pracy w dużych obciążeniach. Wręcz przeciwnie – musi drukować regularnie, przynajmniej kilka kartek w tygodniu.

Dłuższy przestój może spowodować zaschnięcie tuszu w głowicy – a co za tym idzie – skutkować koniecznością horrendalnie drogiej naprawy serwisowej.

Poza tym drukarce Epson L382 nie można nic zarzucić. Nie organizuj tylko imprez w pokoju, w którym ją umieścisz. Nigdy nie wiadomo, czy ktoś nie będzie chciał wykorzystać tuszu z zewnętrznego zasobnika w celach innych niż drukowanie.

Drukarka studencka – HP LaserJet Pro M26nw (nieodstępna)

William Hewlett i Dave’a Packard zaczynali w garażu. Dziś firma przez nich założona jest jedną z największych na świecie. Kto wie? Może przy użyciu urządzenia wielofunkcyjnego HP, Ty również rozpoczniesz przygodę z budową własnego przedsiębiorstwa na miarę giganta z Kalifornii?

HP LaserJet Pro M26nw to solidny sprzęt, który przeprowadzi Cię przez studia. Wielofunkcyjne monochromatyczne urządzenie laserowe drukuje, skanuje i kopiuje.

Do tego modelu bez problemu otrzymasz zamiennik tonera 79A. DrTusz również posiada go w swojej ofercie. Nasz wkład laserowy wystarczy na ok. 1000 stron i zapewnia taką samą jakość jak oryginalny toner HP.

Przejdźmy jednak do możliwości tej rozbudowanej drukarki HP. Może ona drukować i kopiować w mono z prędkością 18. str./min.

Dzięki wbudowanemu Wi-Fi możesz się z nią łączyć bezprzewodowo, a także drukować ze smartfona.

Model ten dobrze spisuje się również jako drukarka sieciowa, dzięki możliwości podłączenia jej poprzez kabel Ethernet do sieci LAN. Czego chcieć więcej? No może tylko tego, aby podczas grupowej nauki do sesji nie została oblana napojem wyskokowym. 😉

Powyższe propozycje drukarek dla studenta są efektem bogatych doświadczeń naszego Doktorka. Pamiętaj, że #Rudy chętnie doradza w wyborze właściwego modelu, i to nie tylko dla studentów.

Jeśli więc nie wiesz, którą drukarkę wybrać, śmiało pytaj. DrTusz regularnie przesiaduje na swoim Twitterze oraz Facebooku.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze