Drukarki dla studenta – Rudy poleca - Blog firmowy DrTusz

Drukarki dla studenta – Rudy poleca

Drukarka dla studenta

Jak drukuje student? To oczywiste, że jak najtaniej. Czasem też na spółkę ze współlokatorem. Rok akademicki nadszedł, więc postanowiłem wyciągnąć pomocną dłoń do akademickiej braci. Znam dobrze wyzwania z jakimi zmagają się żacy. Sam kiedyś studiowałem, dlatego pomagam w wyborze drukarki dla studenta. Z myślą o tych, którzy nie chcą tracić czasu i przepłacać w punktach xero przygotowałem propozycje trzech urządzeń.

Drukarki dla studenta – uważaj na pułapki

Studencki budżet nie jest z gumy. Doskonale zdaję sobie sprawę z obciążeń budżetu każdego żaka. W końcu jeść coś trzeba, a i na integracji oszczędzać nie można. Do tego dochodzą opłaty za Spotify czy Netflixa. Czasem też jakiś mandat za zakłócanie ciszy nocnej się trafi.

Rożne kierunki studiów mają różne wymagania programowe. Jest jednak pewna potrzeba, która łączy wszystkich studentów i nie mam tutaj na myśli konieczności posiadania butelki elektrolitów na ciężkie poranki po lekkich nocach. Ta potrzeba to potrzeba drukowania.

Z zakupem drukarki łatwo wtopić. Szczególnie należy uważać na tanie drukarki w dyskontach i supermarketach. Koszty ich eksploatacji i konieczność regularnego drukowania mogą sprawić, że taki sprzęt zakończy swój cykl zaraz po wyczerpaniu wkładów startowych. Wiem, co mówię. Wiele razy trafiali do mnie Klienci, którzy dali się nabrać na takie triki.

Chętnie wprowadzam laików w drukarkowych świat. Zdaję sobie sprawę, że po wyfrunięciu z domu wielu świeżo upieczonych studentów staje przed koniecznością wyboru drukarki.

Zamiast przeredagowywać dotychczasowe poradniki, jak większość magistrów materiały źródłowe do swoich prac, serwuję gotowe rozwiązanie. Oto propozycje drukarek dla studenta.

Znalazły się w nim dwa laserowe modele z palety Brother oraz jedno urządzenie atramentowe, dodane z myślą o bardziej wymagających kierunkach. Pamiętaj, że drukarki laserowe mogę pozwolić sobie na bezczynność.

Niemal wszystkie atramentówki wymagają regularnego użytkowania. Bezczynność w przypadku drukarki atramentowej niemal na pewno skończy się zaschnięciem tuszu. A od zaschnięcia tuszu tylko krok do nienaprawialnej awarii głowicy…

Drukarki dla studenta – Brother HL-1110E

Najlepsze są najprostsze rozwiązania. Brother HL-1110E to chyba najtańsza drukarka laserowa. Tańszej nie znajdziecie. Jest do tego niezwykle prosta w obsłudze i tania w eksploatacji, ale po kolei. Laserówka Brother drukuje tylko w czerni. Właściwie nie potrafi nic poza drukowaniem. Jest trochę jak pierwsze ceglaste Nokie w latach 90. XX wieku, które potrafiły tylko wykonywać i odbierać połączenia.

Ubogość funkcji z pewnością wynagradza prędkość druku. 20 stron A4 na minutę to naprawdę świetny wynik. Do zalet należy zaliczyć również dostępność zamienników bębnów i tonerów. Toner zamiennik TN-1030 wystarczy na ok. 1000 stron.

Bez problemu znajdziesz go w moim sklepie. Brother HL-1110E, podobnie jak inne modele Brother, posiada system oddzielnego bębna i tonera. Bęben DR-1030 również posiadamy w ofercie. Oczywiście na wszystkie produkty łącznie z drukarkami przysługuje darmowa dostawa.

Drukarka dla studenta

Drukarki dla studenta – Brother DCP-1510 E

Jeśli masz trochę większy budżet, możesz wybrać urządzenie wielofunkcyjne z wbudowanym skanerem.

Brother DCP-1510 E również drukuje z prędkością 20 stron ma minutę. Jest nieco większa od modelu Brother HL-1110E, ale taka jest cena zintegrowanego skanera. Urządzenie drukuje w czerni, ale za to skanuje w kolorze. Może też pełnić funkcję małej kserokopiarki.

W rękach obrotnego studenta może stać się nawet narzędziem dodatkowego dochodu i konkurować z oblężonymi przed sesją punktami xero. Z tym modelem również współpracuje toner TN-1030 oraz bęben DR-1030. Na DrTusz.pl posiadam zarówno zamienniki, jak i oryginały wkładów laserowych czy bębnów potrzebnych do eksploatacji tego urządzenia.

Drukarka dla studenta

Drukarki dla studenta – Epson WorkForce WF-2750 DWF

Teraz czas na rodzynka – jedyne sprzęt wykorzystujący atramentową technologię drukowania.

Studiujesz architekturę? Po cichu marzysz o rozpoczęciu drugiego kierunku na ASP? Przy okazji drukujesz regularnie i przykładasz wielką wagę do estetyki. No to urządzenie Epson WorkForce WF-2750 DWF będzie idealne!

Epson WorkForce WF-2750 DWF jest kompatybilne z usługą Epson Connect, która umożliwia skanowanie do chmury oraz drukowanie bezpośrednio z poczty e-mail. Ten model posiada moduł bezprzewodowy, a więc może pełnić rolę sieciowej drukarki WiFi.

Epson WF-2750 DWF obsługuje również usługi Apple AirPrint3 i Google Cloud Print. Drukowanie ze smartfonów i tabletów na systemach iOS oraz Android to dla Epsona pikuś.

WF-2750 DWF drukuje z prędkością 13 str./min w czerni. Jak na drukarkę atramentową przystało, drukuje też w kolorze. Prędkość 7,3 str./min. Zawrotna nie jest, ale za to jakość wydruków sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających. Nadmienię jedynie, że pokładzie Epsona znalazła się również funkcja druku dwustronnego.

Epson WorkForce WF-2750 DWF wykorzystuje cztery kartridże atramentowe. Tusze zamienniki T1636 oczywiście znajdziesz na DrTusz.pl. Drukowanie z nimi jest szokująco tanie. No i ta jakość wydruków…
A wady? Pamiętaj, że drukarka atramentowa musi drukować co najmniej raz w tygodniu, aby nie zasechł w niej tuszu.

Drukarka dla studenta

Masz dodatkowe pytania w sprawie drukarki dla studenta? Chętnie Ci pomogę! Zachęcam też do sprawdzenia mojego wpisu „Drukarki laserowe i atramentowe – poznaj różnice„.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze