DrTusz pomaga – dzieciaki dostaną nowe boisko

DrTusz pomaga – dzieciaki dostaną nowe boisko

Karol i Aneta z DrTusz przekazują czek Dyrektorowi Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej

Pamiętacie mój urodzinowy konkurs i specjalną serię opakowań na zamienniki tonerów? Obiecałem, że złotówkę z każdego sprzedanego w limitowanym kartonie wkładu przeznaczę na rzecz Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej im. I. Białówny w Białymstoku. Kilka dni temu wybrałem się tam, aby przekazać symboliczny czek i obejrzeć boisko, którego rewitalizacja jest współfinansowana z przekazanych przez nas środków.

DrTusz pomaga – urodzinowy konkurs

Każdy, kto mnie zna, ten wie, że lubię pomagać. W tym roku postanowiłem po raz kolejny świętować swoje urodziny pomagając. Mój team w końcu przyjął do wiadomości, że w tym roku nie robimy żadnej imprezy.

Trochę się zasmucili, ale kwaśne miny szybko zniknęły z ich twarzy, kiedy dowiedzieli się, że mamy na celu realizację szczytnej idei – pomoc Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej im. I. Białówny w Białymstoku.

Zaczęliśmy od konkursu dla najmłodszych. Zadanie było skierowane do uczniów szkół podstawowych i przedszkoli. Postawiłem na kreatywność. Szczegółowe wymagania co do pracy konkursowej znajdziecie >TUTAJ<.

Dostałem mnóstwo zgłoszeń. Wybór był bardzo trudny, ale w końcu się udało. Zwycięski rysunek został nadrukowany na specjalnej edycji 5000 kartonów.

DrTusz pomaga – razem raźniej

Postanowiłem, że za każdy zakupiony zamiennik, spakowany w ten karton, przekażę 1 zł dla Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 2, im. Ireny Białówny w Białymstoku. Oprócz tego laureaci miejsc I, II i III otrzymali ode mnie nagrody rzeczowe.

Kiedy już wszystkie kartony (wraz z zawartością) trafiły do Klientów, nadszedł czas wręczenia symbolicznego czeku Dyrektorowi placówki. Zebrane środki zostały przeznaczone na rewitalizację boiska. W projekt włączyło się kilka firm, w tym również my.

DrTusz pomaga

Do budynku domu dziecka przylega działka o powierzchni 2000 m² . Znajduje się na niej plac zabaw, tereny rekreacyjne i siłownia pod chmurką.

Budowa wspomnianej siłowni została sfinansowana dzięki wygranej w ogólnoeuropejskim konkursie. Również rewitalizacja istniejącego boiska odbywa się dzięki wsparciu przedsiębiorców.

Na szczególne słowa uznania zasługuje firma Rain Bird. To właśnie dzięki akcji „Rain Bird Dzieciom” realizacja przedsięwzięcia jest możliwa.

Rain Bird to lider w dziedzinie systemów nawadniających. Firma zrealizowała dotychczas podobne przedsięwzięcia w domach dziecka w Aleksandrowie Łódzkim czy Dąbrówce.

Chociaż zawsze możemy liczyć na pomoc naszych przyjaciół, obserwuję, że z roku na rok spada zaangażowanie lokalnych firm w działalność charytatywną. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że to nad czym właśnie pracujemy, czyli nowym boiskiem, odbywa się z inicjatywy przedstawicieli firmy Rain Bird z nowoczesnymi systemami nawadniającymi oraz przy wsparciu finansowym naszego białostockiego DrTusza, dzięki któremu mogliśmy zakupić niezbędny do inwestycji czarnoziem. Sami z pewnością nie moglibyśmy sobie pozwolić na taki wydatek wynoszący od 10 do 12 tysięcy – mówi Wojciech Kucerów, dyrektor Placówki.

Pomaganie jest fajne. Nie mogę się doczekać, kiedy wpadnę na nową płytę boiska, aby poharatać w gałę z jego podopiecznymi.

Sami wiecie, jak uwielbiamy sport, więc niezmiernie cieszy mnie, że pomagamy podwójnie – wspieramy dom dziecka i jednocześnie staramy się rozwijać sportowe pasje. Was też zachęcamy do pomagania. Każdy z nas może uczynić świat lepszym. Wystarczy zacząć od drobnych gestów.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze