Jak przywrócić ustawienia fabryczne drukarki HP i nie tylko - Blog firmowy DrTusz

Jak przywrócić ustawienia fabryczne drukarki HP i nie tylko

Zastanawiasz się, jak przywrócić ustawienia fabryczne drukarki HP? Rozumiem! Wszystkie drukarki mają momenty, w których użytkownik jest bezradny i wściekły. Restart drukarki staje się wówczas najlepszym rozwiązaniem. Niezależnie od producenta, procedura zazwyczaj wygląda podobnie.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne drukarki HP i nie tylko

Jak przywrócić ustawienia fabryczne drukarki HP… i nie tylko

Bądźmy szczerzy. Drukarki to niezwykle wredne urządzenia. Domagają się nowego wkładu zawsze w sobotę wieczorem. Wcinają papier, a ich instalacja to często proces nadzwyczaj… irytujący. 

Tak. Ja też nie raz i nie dwa myślałem nad zakupem dużego młotka na marudne drukarki.
Dlatego, jeśli drukarka Cię irytuje, to… weź trzy głębokie oddechy i policz do 10. Dopiero potem działaj.

Kiedy drukarce kończy się tusz lub toner, zamówisz go na DrTusz.pl. Jeśli zatnie się papier, to możesz sam go wyciągnąć.

A co jeśli pojawia się błąd, którego nie jesteśmy w stanie rozwiązać wymienionymi powyżej sposobami? Co jeśli drukarka się zawiesza czy nie chce się połączyć z komputerem lub siecią Wi-Fi?

Wtedy najlepszym wyjściem jest restart drukarki, a mówiąc bardziej fachowo – przywrócenie ustawień fabrycznych drukarki.

restart drukarki poprzez panel LCD

Przywrócenie ustawień fabrycznych drukarki jest wskazane wówczas, gdy utylizujemy drukarkę lub ją sprzedajemy. W pamięci każdej drukarki zawsze zostają jakieś dane użytkowników. Dobrze zadbać o to, aby nikt nie miał do nich dostępu.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne drukarki HP?

W przypadku drukarek HP, programem dedykowanym przez producenta jest HP Smart.

Hewlett-Packard ma długą historię w kwestii produkcji drukarek oraz dedykowanego oprogramowania. Obecnie do sterowania funkcjami drukarki HP służy oprogramowanie HP Smart. Nie jest to narzędzie idealne, ale w kwestii przywrócenia ustawień fabrycznych drukarki działa intuicyjnie.

Wchodzimy w “Ustawienia” i wybieramy “Ustawienia zaawansowane”.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne drukarki HP i nie tylko

Wchodzimy w zakładkę “System”.

restart drukarki HP w programie HP Smart

W kolejnym oknie wybieramy “Save and Restore” i klikamy „Restore default„.

przywrócenie ustawień fabrycznych drukarki

Czy są inne sposoby na restart drukarki? Modele wyposażone w panel dotykowy lub wyświetlacz LCD można zrestartować bez użycia komputera. Wystarczy znaleźć odpowiednią opcję w menu.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne drukarki HP

W przypadku starych drukarek HP, restart odbywa się poprzez wciśnięcie kombinacji przycisków. Sekwencje mogą się od siebie różnić w zależności od modelu, dlatego zalecamy sprawdzenie instrukcji obsługi.

Inne modele drukarek

Każdy producent ma swoje dedykowane programy, które są dołączane do nowych drukarek. Można je też pobrać z oficjalnych stron. Wielu producentów posiada również dedykowane aplikacje do obsługi mobilnej, jednak nie mają one tak zaawansowanych opcji jak restart drukarki.

Niestety, poza HP Smart niewiele programów do obsługi drukarek potrafi uruchomić procedurę przywracania ustawień fabrycznych.

Oczywiście w internecie są dostępne zewnętrzne narzędzia do restartu drukarki. Mniej zaawansowanym użytkownikom zalecamy jednak skorzystanie z instrukcji obsługi, gdzie powinna znajdować się wspomniana już wcześniej sekwencja przycisków do przywrócenia ustawień fabrycznych.


0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze