Jak skanować z drukarki na komputer

Nie wiesz, jak skanować z drukarki na komputer? To bardzo prosta czynność, która zajmuje kilka chwil. Wielofunkcyjna drukarka ze skanerem to bardzo przydatne urządzenie wielofunkcyjne, dzięki któremu zamienisz papierowy dokument w cyfrowy plik. Zobacz, jak szybko i wygodnie skanować z drukarki na komputer.

grafika - jak skanować z drukarki na komputer

Drukarka z skanerem – zalety

Pamiętacie jeszcze czasy Windowsa 98, kiedy drukarkę i skaner trzeba było zakupić oddzielne za niemałą sumkę. Tamta era dawno za nami. Wiem, że w dobie smartfonów wystarczy „słuchawka” z przeciętnym aparatem, aby zeskanować plik. W Google Play i AppStore znajdziemy pełno aplikacji umożliwiających skanowanie do komputera.

aplikacje do skanowania

Czasem smartfon nie wystarczy. Dzieje się tak, kiedy musimy zeskanować szybko stos dokumentów. W dodatku zależy nam na ich jakości. Wówczas zintegrowany skaner staje się niezastąpiony. Dziś wielofunkcyjne drukarki 3w1 to tak naprawdę etatowi pracownicy w wielu firmach. Ich możliwości opisuję szerzej w tekście „Drukarka 3w1. Jak wybrać”.

W tym wpisie podzielę się kilkoma wskazówkami odnośnie skanowania z drukarki do komputera.

Jak skanować z drukarki na komputer. Podpowiadam.

Przede wszystkim potrzebna jest drukarka ze skanerem. Niektóre modele są wyposażone w podajnik ADF. To automatyczny podajnik dokumentów, który pozwala na ułożenie kilku stron jednocześnie i podawanie papieru jedną stroną naraz do skanera lub kopiarki.

ADF spotkamy zazwyczaj w bardziej zaawansowanych modelach. Do codziennego użytku wystarczy drukarka z tradycyjnym skanerem.

Poza urządzeniem wielofunkcyjnym do skanowania niezbędne jest odpowiednie oprogramowanie.
Zazwyczaj wszyscy producenci drukarek dostarczają oprogramowanie na płycie CD.

Niestety, w dzisiejszych czasach popularne CD-ROM-y odchodzą do lamusa. Widać to szczególnie w nowych laptopach, gdzie próżno szukać tego podzespołu. W takiej sytuacji zawsze można pobrać oprogramowanie ze strony producenta. To jedna z najwygodniejszych opcji.

Jak skanować z drukarki na komputer. Sposoby

Opcja nr 1
Skanowanie bezpośrednio z komputera jest intuicyjne bez względu na oprogramowanie dostarczone przez producenta. Podnosimy pokrywę skanera i przykładamy dokument lub zdjęcie zadrukowaną stroną do szyby skanera.

Wokół szyby są umieszczone przydatne wskazówki i oznaczenia. Dzięki nim precyzyjnie umieścisz kartkę przeznaczoną do zeskanowania.

Uruchamiamy aplikację i przechodzimy do opcji skanowania. Następnie wybieramy interesujący nas format. Najpopularniejsze formaty to JPG. Oraz PDF. Możesz też wybrać podgląd skanowania, aby zobaczyć, jak będzie wyglądał efekt finalny.

W tym momencie pojawia się również możliwość wprowadzenia zmian – zaznaczenia obszaru, który chcesz docelowo zeskanować.

Następnie wybierz miejsce zapisania cyfrowego dokumentu i kliknij „Skanuj”. Po zeskanowaniu dokumentu pojawi się okno dialogowe. Program „zapyta” Cię, czy chcesz zeskanować kolejny arkusz, czy to już koniec.

Opcja nr 2
Niektóre drukarki ze skanerem są wyposażone w panel dotykowy. Jeśli urządzenie jest skonfigurowane w tej samej sieci co komputer, możesz skorzystać z drugiego sposobu.

drukarka Brother DCP-B520 DW

Wystarczy, że umieścisz dokument na szybie skanera (lub w podajniku ADF), a następnie wybierzesz z poziomu urządzenia opcje skanuj. Następnie wybierz z listy komputer do którego chcesz zeskanować plik.

Zaznacz odpowiedni format oraz rozdzielczość i kliknij „Skanuj”. Po chwili plik powinien znaleźć się w odpowiednim folderze na wybranym komputerze. Pamiętaj, że na ekranie monitora może pojawić się okno dialogowe z pytaniem, czy wyrażasz zgodę na zapisanie dokumentu.
W zależności od modelu z poziomu drukarki możecie skanować pliki do e-maila lub do chmury.

Wybierając drukarkę, warto sprawdzić możliwości skanowania.

Kto pyta nie błądzi

Pamiętaj, że na DrTusz.pl poza tuszami i tonerami do drukarek mamy też szeroki wybór urządzeń. Zawsze też możesz poprosić o poradę w sprawie modelu wysyłając zapytanie na adres blog@drtusz.pl. Jestem też dostępny na czacie.
Do usłyszenia!

5 2 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze