Jak skanować telefonem? To proste!

Jak skanować telefonem? Szybko i wygodnie! Nic dziwnego, że współczesne aparaty telefoniczne są nazywane smartfonami. Dysponując smartfonem nawet zwykłą drukarkę zmienisz w urządzenie wielofunkcyjne. Na moim blogu wyjaśniam, w jaki sposób tego dokonać.

grafika skanowanie telefonem

Jak skanować telefonem? Wachlarz możliwości

Opcja skanowania w telefonach jest już tak powszechna, że powinna być dostępna już w każdym egzemplarzu. Co można za jego pomocą zrobić? 

Wybierając systemową aplikację możesz z powodzeniem zeskanować pojedyncze strony dokumentów, zdjęcia czy nawet strony z książek. Tak naprawdę możesz zeskanować wszystko, co potrzebujesz zapisać w formie digitalowej.

skanować telefonem rysunków

Skaner w telefonie pozwala zeskanować kod QR i go rozszyfrować. Są dostępne również opcje zamiany obrazu na tekst – jeśli potrzebujesz przelać pisany na kartce tekst do formy elektronicznej – taki skaner OCR przyjdzie Ci z pomocą i zaoszczędzi bardzo dużo czasu.

OCR – optical character recognition czyli optyczne rozpoznawanie znaków

Jak działa skaner w telefonie?

Skaner telefoniczny ma bardzo podstawowe funkcje. Moje doświadczenia pokazały, że często bywa zawodny i wyniki skanowania zapełnionych tekstem kartek mogą być czasami frustrujące. Nie mniej jednak – podstawowe zadania spełnia. 

Często może się okazać, że warto najpierw zrobić zdjęcie aparatem (dla lepszej jakości), a potem poprzez aplikację skanera po prostu przyciąć co potrzeba i odpowiednio wypoziomować.

skanowanie telefonem obrazka z książki

Jak skanować telefonem? Kod QR

Kod QR to oznakowanie pozwalające na zakodowanie informacji, a następnie podzielenie się nimi. Można w nim zaszyfrować numer telefonu, e-mail, adres. Kod QR może być kompletną wizytówką, świetnie sprawdza się również w udostępnianiu na przykład kodów rabatowych lub autoryzacyjnych. 

W obecnych telefonach aplikacja skanująca ma możliwość rozszyfrowania tych kodów. Wystarczy włączyć skaner, wybrać odpowiednią opcję (masz do wyboru dwie: dokumenty oraz właśnie kod QR), informacje zapisane w kwadraciku wyświetlą Ci się tuż po złapaniu go w wyznaczone ramki. Następnie skaner da Ci możliwość zapisania danych jako kontakt.

skanowanie telefonem kodu QR

Aplikacje zewnętrzne do skanowania

Masz również możliwość zainstalowania na telefonie bardziej rozbudowanych aplikacji do skanowania. Jedną z nich jest na przykład Adobe Scan, dzięki której zdigitalizujesz papierowe dokumenty w wysokiej jakości. 

Jest ona dostępna w sklepie z aplikacjami na Twoim smartfonie. Zrobione przy pomocy tej aplikacji skany możesz oczywiście później zapisać w formacie PDF, do tego niestety będzie potrzebny zakup subskrypcji. 

Dla osób, które na co codzień dużo pracują mobilnie z dokumentami będzie to bardzo przydatne i warte przetestowania! Szczególnie zwracając uwagę na to, że aplikacja ta oferuje dużo wyższą jakość końcową skanu, niż te już obecne w każdym telefonie.

Jeśli jednak po prostu pilnie potrzebujesz przenieść dokument do formy cyfrowej – wypróbuj raczej 7 dniowy okres próbny.

Jak skanować telefonem? Tłumacz

Wyobraź sobie, że jesteś na wycieczce w obcym kraju. Masz w ręku ulotkę, której nie jesteś w stanie przeczytać, nie znasz przecież mandaryńskiego! Z pomocą przychodzi właśnie telefon, który zawsze masz pod ręką. 

Dzięki możliwości wspomnianych wcześniej OCR. Nie tylko zmienia napisany fizycznie tekst do formy cyfrowej. Możesz zeskanować taki tekst, zaznaczyć fragment, który Cię interesuje, wybrać język i aplikacja przetłumaczy go na interesujący Cię język.

Uwielbiamy urządzenia wielofunkcyjne

W DrTuszu zajmujemy się drukarkami i urządzeniami wielofunkcyjnymi. Sprzedajemy je i doradzamy klientom w wyborze najodpowiedniejszych z nich. Dzięki temu wiemy też, że większość mobilnych drukarek dostępnych na rynku nie posiada wbudowanego skanera!

Ciężko znaleźć w obecnych czasach osobę, która nie posiada telefonu. Można więc powiedzieć, że każdy z nas ma skaner! Do tego całkiem wygodny. Jest to swego rodzaju ułatwienie pracy dla każdego przedstawiciela handlowego. 

Czy używasz skanera w telefonie? Odpowiedz w komentarzu i daj nam znać czy często zdarza Ci się zeskanować kod QR.

Sprawdź również tekst „Jak drukować z telefonu? Sprawdź listę aplikacji„.

1 2 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze