3 dziwne zachowania drukarki

Dziwne zachowania drukarki

Drukarki swoje humory mają. Wie to każdy, kto miał okazję z nimi popracować. Zacięcia papieru to drobny psikus w porównaniu do innych figli, które te najbardziej złośliwe urządzenia na świecie potrafią płatać. W tym wpisie opisałem kilka drukarkowych kawałów. Dziwne zachowania drukarki niekiedy przyprawiają o śmiech. Czasem jednak zwiastują problem.

Dziwne zachowania drukarki. O co chodzi

Nie wiesz, co się dzieję? Obleciał Cię strach bo drukarka wyrwała Cię ze snu? A może wkurzają Cię jej humory? Spróbuję wyjaśnić kilka z najpopularniejszych przypadków dziwnych zachowań drukarek.

Drukarki duchy

Przemierzając internet często trafiam na pytanie: „Czy moja drukarka jest opętana? Sama uruchamia się w nocy”. Tak się kończy pomijanie dokładnej lektury instrukcji obsługi. Od razu uspokajam.

Kiedy Twoja drukarka włączy się nagle o godzinie duchów wprawiając Cię w osłupienie, nie musisz wzywać na pomocy.

John Constantine raczej nie będzie miał nic do roboty. Nagrywając cały incydent nie zyskasz też rozgłosu na miarę Blair Witch Project czy Paranormal Activity.

Dziwne zachowania drukarki

o prostu Twoja drukarka to prawdopodobnie atramentowy Brother, który posiada automatyczny system czyszczenia głowicy. W praktyce oznacza to, że urządzenie samo przeciwdziała zasychaniu tuszu w dyszach.

Absolutnie nie należy odłączać go od zasilania! Wyciągniecie wtyczki z gniazdka może doprowadzić do tego, że atrament w końcu zaschnie. Zaschnie na wieki…

A więc śpij spokojnie i pozwól drukarce w nocy pracować na to, aby w ciągu dnia wszystkie wydruki cieszyły bogactwem kolorów i dobrą jakością wydruków. Zaufaj mi. Wiem, co mówię.

Poza tym Brother DCP J-105 to jedna z moich ulubionych propozycji.

Dziwne zachowania drukarki
Ta drukarka potrafi przestraszyć.

Jeśli upierasz się przy tym, aby jednak odciąć drukarkę od prądu, przeczytaj kolejny akapit. Tak kończą drukarki bez systemu automatycznego czyszczenia głowicy, którymi właściciele się nie interesują.

Opisywanego w tym przypadku Brothera po wyciągnięciu wtyczki z gniazdka może czekać podobny los.

Drukarka nie drukuje

Wymieniasz tusz, odpalasz komputer, klikasz „Drukuj” i… nic. Okazuje się, że drukarka nie chce współpracować. Zaczynasz szukać przyczyny. Zastanawiasz się, o co chodzi?

Przecież to prawie nowa drukarka i używasz jej sporadycznie. Niestety właśnie z powodu rzadkiego użytkowania zaschnięty tusz zasycha w dyszach.

Często problem rozwiązuje udrożnienie głowicy za pomocą programu dołączonego przez producenta. Niestety w wielu przypadkach awarie wynikające z pozostawienia drukarki samej sobie są na tyle poważne, że nic nie jest jej w stanie pomóc. Nawet ja.

Wymiana głowic atramentowych często się nie opłaca. Warto zatem drukować regularnie.

Teraz już wiesz dlaczego mając atramentową drukarkę Brother z systemem automatycznego czyszczenia nie warto jej na siłę uciszać na noc.

Drukarka domaga się tuszu

Chcesz wydrukować fakturę lub wypracowanie na swojej drukarce atramentowej. Masz czarny tusz, ale mimo to urządzenie uparcie odmawia drukowania? Sprawdź stan atramentu w pozostałych pojemnikach.

Urządzenia, które są zasilane czterema wkładami atramentowymi z reguły nie chcą drukować, jeśli którykolwiek kartridż jest pusty. Inaczej sprawa się ma z drukarkami HP zasilanymi przez dwa pojemniki (czarny i trójkolorowy, każdy ze zintegrowaną głowicą).

Wówczas da się drukować na jednym tuszu. Wspomniane drukarki nie należą jednak do najtańszych w eksploatacji.
Nie ma rozwiązań idealnych.

O różnicach pomiędzy rodzajami głowic w drukarce przeczytasz w artykule „Głowice drukujące. Różnice” . Opisuję tam dokładnie obie konstrukcje głowic atramentowych.

Dziwne zachowania drukarki. Podziel się swoją historią

Powyższe przykłady to kropla nie w morzu, ale w oceanie różnych zdarzeń. Jeśli również masz w domu lub biurze nawiedzoną drukarkę, prześlij swój przypadek na adres blog@drtusz.pl.

Zaktualizuję tekst i postaram się wraz z Wojtkiem i Kacprem (mój serwisowy team) przeanalizować objawy i stwierdzić, co jej dolega.

5 1 Zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze