Drukarka dla ucznia – rok szkolny 2021/22 - Blog firmowy DrTusz

Drukarka dla ucznia – rok szkolny 2021/22

Drukarka dla ucznia

Drukarka dla ucznia jest tak samo ważna jak ergonomiczne krzesło czy dobry plecak. Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne śmiało możemy dziś zaliczyć do niezbędnych przyborów szkolnych. Zakup tej „domowej pomocy dydaktycznej” warto jednak dobrze przemyśleć, aby nie nadszarpnąć domowego budżetu i wybrać właściwie. W końcu to inwestycja na kilka lat.

Zobacz najlepsze drukarki na rok szkolny 2022/23

Zapraszamy do aktualnego artykułu, w którym znajdziesz drukarki dla ucznia na rok szkolny 2022/23.

Kliknij >TUTAJ<.

drukarka dla ucznia

Drukarka dla ucznia – rok szkolny 2021/22 (aktualizacja)

Zanim przejdę do rankingu, tego co polecam, to musimy wyjaśnić sobie kilka drukarkowych kwestii.

Drukarki i urządzenie wielofunkcyjne dzielimy na atramentowe i laserowe.
Atramentówki zasila tusz. Laserówki korzystają z tzw. tonera – suchego proszku, zamkniętego wewnątrz kasety laserowej.

O charakterystyce każdego z urządzeń pisałem już wielokrotnie. Zapraszam do lektury artykułów „Jak działa drukarka laserowa? Już tłumaczę” oraz” Tak działa drukarka atramentowa”.

Każda z technologii jest inna. Każda ma też swoje wady i zalety. Niestety, nie ma opcji pomiędzy, a Twój wybór sprzętu będzie rzutował na komfort Twojego dziecka.

Twój prawdopodobnie także, bo zazwyczaj drukarka dla ucznia jest jednocześnie domową drukarką i to rodzice ponoszą koszty jej eksploatacji 😉

Na początek poznaj 3 żelazne zasady:

1. Sam zakup drukarki to początek

Aby lepiej zobrazować temat, posłużę się TCO (z ang. Total Cost of Ownership). Model ten uwzględnia sumę kosztów związanych z zakupem, instalacją oraz zarządzaniem środowiskiem infrastruktury informatycznej drukarki.

Dobra, teraz napiszę po polsku 😉

Na zakup drukarki wydajesz 20% kwoty, która będzie stanowiła całościowy koszt późniejszej eksploatacji. Co się składa na pozostałe 80%?
Otóż wydatki wiążą się z zakupami wkładów do drukarki i papieru, tudzież serwisem czy konserwacją.

2. Tania drukarka to drogie drukowanie

W okresie, kiedy rodzice biegają za wyprawką, wiele dużych sklepów oferuje zestawy „laptop + drukarka za 1 zł” czy „drukarka za 99 zł”. Laptop to zazwyczaj „średniak”. Z kolei drukarka, chociaż markowa i designerska, jest zasilana TYLKO przez oryginalne tusze do drukarek.

O tuszach zamiennikach możesz zapomnieć – a co za tym idzie – drukowanie wychodzi dość drogo 🙁

3. W drukarkach atramentowych zasycha tusz

Rzadko drukujesz, więc myślisz, że drukarka będzie wiernie służyła przez lata? Laserowa na pewno. Atramentowa drukarka dla ucznia zapewne szybko zakończy swój żywot, bo… w nieużywanej głowicy tusz zasycha.

Niekiedy da się go usunąć. Często jednak dysze są tak zapchane, że sprzęt nadaje się tylko do utylizacji. O tym, jak usuwa się zaschnięty tusz pisałem szerzej na przykładzie drukarki Hewlett-Packad.

Zapraszam do przeczytania tekstu „Zaschnięty tusz w drukarce HP. Jak usunąć problem?”.

Czy da się temu jakoś przeciwdziałać? Tak! Trzeba regularnie i systematycznie drukować.

Co w zamian otrzymamy? Drukarki atramentowe w kwestii kosztów drukowania w kolorze znacznie przewyższają swoje laserowe kuzynki.

Zakup kolorowego urządzenia laserowego to wydatek, na który pozwalają sobie zazwyczaj tylko zamożne firmy.

Zakup czarno-białej drukarki laserowej nie jest już tak kosztowny. W zamian za brak możliwości drukowania w kolorze otrzymujemy jednak bezproblemową eksploatację przez długie lata.

Decyzja zatem należy do Ciebie. Aby ułatwić wybór przygotowałem propozycje 3 modeli w sam raz dla ucznia!

Wielofunkcyjne urządzenie dla ucznia – Xerox WorkCentre 3025 (model dostępny)

Z doświadczenia wiem, że nawet uczniowie rzadko potrzebują kolorowych wydruków. Dlatego dla nieregularnie drukujących użytkowników polecam wielofunkcyjne urządzenia laserowe drukujące w czerni.

Jedną z ciekawych propozycji ma obecnie Xerox – marka, od której w Polsce przed laty przyjęło się określenie „xero” (przeczytaj też „Historia drukarek w Polsce – kroniki DrTusza„)

Czarno-białe urządzenie wielofunkcyjne Xerox WorkCentre 3025 jest kompaktowe i dobrze wyposażone. Posiada Wi-Fi Direct oraz kolorowy skaner. Posiada funkcję drukowania z telefonu.

xerox drukarka

Chętnie współpracuje zarówno ze smartfonami na Androidzie, jak iOS (obsługuje Apple AirPrint).

Przejdźmy do osiągów. Prędkość drukowania do do 20 stron A4/min to naprawdę dobry wynik. Jako, ż eto urządzenie laserowe z trybem oszczędzania energii, na rozgrzanie potrzebuje zaledwie 8,5 sekundy.

Wielofunkcyjna drukarka Xerox współpracuje z tonerem 3020, którego wydajność przy zadruku na poziomie 5% wynosi aż 1500 stron!

Drukarka dla ucznia – rok szkolny 2021/22 – Brother HL-1210 WE (model dostępny)

W czasach, w których za darmo możemy pobrać na telefon aplikację zmieniająca wbudowany aparat w skaner, dla wielu użytkowników (również uczniów) wystarczy jednofunkcyjna i prosta drukarka laserowa.

Brother HL-1223 WE to niezawodny model wyposażony w duży podajnik papieru. Moduł łączności bezprzewodowej czyni z niej świetną drukarkę Wi-Fi. Autem obok małych gabarytów jest szybkość drukowania do 20 stron na minute.

drukarka laserowa

Brother HL-1223 WE drukuje w czerni. To idealne rozwiązanie dla ucznia, który potrzebuje tylko i wyłącznie funkcji wygodnego drukowania.
Pozostali domownicy na pewno też docenią kompaktowe wymiary i prostotę obsługi.

Jak wszystkie drukarki Brother, tak i Brother HL-1223 WE posiada system oddzielnego bębna i tonera. Wkład laserowy TN-1090 oraz bęben DR-1090 posiadają swoje zamienniki, które sprawiają, że drukowanie jest ekonomiczne.

Drukarka dla ucznia rok szkolny 2021/22 – Epson Expression Home XP5100 (model niedostępny)

Zaczynamy od przystępnego cenowo kolorowego urządzenia wielofunkcyjnego Epson Expression Home XP5100. Epson jest japońskim producentem, który wchodzi w skład Seiko Group – a co za tym idzie – swoje produkty wytwarza z wielką starannością. Epson Expression Home XP5100 posiada funkcję druku dwustronnego, kastę na 150 arkuszy w formacie A4, skaner oraz Wi-Fi Direct.

Wi- Fi Direct oznacza, że możesz połączyć się z urządzeniem bezpośrednio ze smartphone’a czy laptopa również wyposażonego w Wi-Fi. Żadnego konfigurowania routera! Dzięki aplikacji iPrint firmy Epson umożliwia drukowanie z niemal każdego miejsca na kuli ziemskiej.

Drukarka dla ucznia

Po prostu wysyłasz pliki do drukarki Epson e-mailem. Z kolei apka Creative Print pozwala na drukowanie zdjęć bezpośrednio z Facebooka. Stworzysz z nią niestandardowe kartki okolicznościowe, a nawet przekształcanie zdjęcie w szablony kolorowanek!

Kolejny atut to wyświetlacz LCD o przekątnej 6,1 cm. Z poziomu panelu można sterować wieloma funkcjami Epsona. Warto dodać, że Epson Expression Home XP5100 to też szybka drukarka.

W kolorze drukuje z szybkością 20 stron A4 na minutę. W czerni ten wynik jest jeszcze lepszy – 20 stron A4 na minutę. Urządzenie zasilają cztery tusze Epson 502 CMYK. Dzięki zamiennikom drukowanie w kolorze wcale nie musi uderzać w Twój portfel!


Pamiętaj,, że jeśli postawisz na ten model, musi on regularnie drukować. Drukarka nie ma wakacji!

Drukarka dla ucznia – rok szkolny 2021/22

Szukasz innego modelu? Śmiało się z kontaktuj ze mną przez media społecznościowe lub wysyłając zapytanie na adres e-mail blog@drtusz.pl.

Chętnie pomogę dobrać drukarkę dla ucznia! Twoje dziecko i Ty będziecie zadowoleni 😉

Zanim jednak wyślesz zapytanie, przeczytaj tekst „Jak wybrać drukarkę. Poradnik dla Klienta”. Następnie odpowiedz na zawarte w nim pytania i przedstaw nam odpowiedzi. Znacznie ułatwi to dobór odpowiedniego urządzenia.

5 1 Zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze