Drukarki A3 – ranking DrTusza [lipiec 2020]

Drukarki A3 – ranking DrTusza [lipiec 2020]

grafika drukarki A3 i A3+

Są sytuację, kiedy powszechnie znany i lubiany format A4 nie wystarczy. Wtedy do akcji wkracza drukarka A3. Jaką drukarkę A3 wybrać? Czym kierować się podczas wyboru? Które drukarki A3 są godne polecenia? Co różni formaty A3 i A3+? Sprawdź moje rekomendacje!

Drukarki A3. Kiedy są potrzebne?

Zacznijmy od podstaw. Format A3 ma wymiary 29,7 x 42,0 cm. Wysokość arkusza A3 jest taka sama jak w arkuszach formatu A4. Druga krawędź jest z kolei dwa razy dłuższa niż w formacie A4.

Bardziej kreatywni użytkownicy drukarek stojąc przed koniecznością wydrukowania projektu lub plakatu w formacie A3, dzielą go na dwie części. To jednak dość pracochłonny sposób, który wymaga zabawy z dodatkowym oprogramowaniem.

Dlatego graficy czy architekci od razu wybierają drukarki obsługujące formaty A3 i A3+.

Pośród ofert pojawia się wiele drukarek obsługujących format A3+. Różni się on od standardowego formatu A3.

Jego wymiary to 32.9 x 48.3 cm. A3+ został stworzony z myślą o urządzeniach, w których obszar zadrukowania wynosi pełne A3.
Można rzec, że jest to format A3 powiększony o marginesy.

Przygotowałem zestawienie sprawdzonych drukarek A3 i A3+. Wszystkie prezentowane modele współpracują z zamiennikami tuszów – a co za tym idzie – koszty ich eksploatacji są mniejsze.

Brother MFC-J3530DW

Brother jest obecnie jednym z mocnych graczy w drukarkowej branży, więc nie mogło zabraknąć go w moim zestawieniu. MFC-J3530DW to wielofunkcyjne urządzenie atramentowe, drukujące w najwyższej jakości i różnych formatach – od pocztówkowego do A3.

Ta wielofunkcyjna drukarka A3 drukuje z szybkością do 22 czarno-białych stron A4 na minutę. W przypadku kolorowych wydruków szybkość wynosi 20 stron A4 na minutę. To świetny wynik!

Ponadto model ten drukuje, kopiuje, skanuje i faksuje w formacie A3. Jest też dodatkowo wyposażony w szybki faks o prędkości 33600 bps.

Brother MFC-J3530DW oferuje funkcję druku dwustronnego i posiada tacę podającą na 250 arkuszy, a także jednostronny automatyczny podajnik dokumentów na 50 arkuszów.

MFC-J3530DW wykorzystuje cztery wysokowydajne tusze LC-3619 CMYK. Pozwalają one na wydrukowanie do 3000 stron w czerni oraz do 1500 stron w kolorze.

Na DrTusz.pl dostępne są zamienniki tuszów LC-3619 CMYK. Dzięki nim koszty wydruków znacząco spadają

Brother MFC-J3530DW posiada moduł łączności Wi-Fi Direct. Funkcja ta pozwala na wygodne drukowanie ze smartfona lub tabletu bez potrzeby używania routera.

Brother wyposażył swój produkt w port Ethernet. Dzięki niemu podłączysz drukarkę do sieci LAN.
Sterowanie ułatwia wyświetlacz LCD o przekątnej 6,8 cm.

drukarka Brother MFC-J3530DW

Jeśli poszukujesz wydajnego urządzenia drukującego w formacie A3, Brother MFC-J3530DW będzie świetnym rozwiązaniem.

Epson WorkForce WF-7210DTW

Wchodzący w skład Seiko Group (tak, to te Seiko od zegarków) Epson za sprawą innowacyjnych rozwiązań udowodnił, że w drukarkowej branży może konkurować z najlepszymi. Również w dziedzinie druku A3+.

Drukarka atramentowa Epson WorkForce WF-7210DTW dostarcza wydruki o znakomitej jakości. W odróżnieniu od prezentowanego powyżej modelu Brother, Epson drukuje również w formacie A3+. Jest to jednak jednofunkcyjna drukarka, która nie posiada wbudowanego skanera.

Epson WorkForce WF-7210DTW drukuje z szybkością 10 kolorowych stron A4 na minutę. Czarno-białe treści dostarcza z szybkością 18 stron A4 na minutę.

Epson WorkForce WF-7210DTW zasilają przez cztery wkłady atramentowe Epson 27xl CMYK. Na DrTusz.pl znajdziesz oryginalne tusze Epson 27xl, a także ich najwyższej jakości zamienniki.

Epson WorkForce WF-7210DTW posiada wbudowane WiFi. Moduł łączności bezprzewodowej sprawia, że drukowanie ze smartfona lub tabletu przebiega intuicyjnie. Japończycy nie zapomnieli o porcie Ethernet oraz module NFC.

drukarka Epson WorkForce WF-7210DTW

Epson WorkForce WF-7210DTW to drukarka A3+ warta uwagi!

Epson L1300

System stałego zasilania atramentem to rozwiązanie, które sprawia, że drukowanie w kolorze staje się o wiele tańsze.

W zastosowaniu tej technologi przoduje Epson. Również Epson jako pierwszy producent zastosował CISS (eng. Continuous Ink Supply System) w drukarce A3+.

Model Epson L1300 od pozostałych tu przedstawionych odróżnia przede wszystkim sposób aplikowania tuszu.

W przypadku tej drukarki atrament jest dolewany do zintegrowanego zbiornika. Nie ma tutaj mowy o tradycyjnych wkładach. Takie rozwiązanie znacząco obniża cenę sprzętu. Na jednym „tankowaniu” możliwe jest wydrukowanie do 7100 stron!

Przejdźmy do parametrów. Epson L1300 to jednofunkcyjna drukarka A3+. Szybkość druku wynosi do 17 stron na minutę w trybie kolorowym i 30 stron na minutę w czerni.

drukarka Epson L1300

Butelki z atramentem możesz zamówić na DrTusz.pl. Posiadam oryginalne tusze Epson oraz ich najwyższej jakości zamienniki. Sprawdź cenę czterokolorowego kompletu tusze zamienniki T6645 do drukarki Epson L1300. Kliknij >TUTAJ<

Drukarki A3. A Ty czego szukasz?

Masz dodatkowe pytania? Poszukujesz innych urządzeń? Pisz do mnie śmiało! Mój mail: blog@drtusz.pl. Doradzam również poprzez moje kanały w mediach społecznościowych!

Zanim zgłosisz się z prośbą o pomoc w wyborze drukarki, zapoznaj się za artykułem: „Jak wybrać drukarkę. Poradnik dla Klienta„.

5 1 Zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze