Drukarka dla ucznia. Sprawdź, co jest na topie - Blog firmowy DrTusz

Drukarka dla ucznia. Sprawdź, co jest na topie

Drukarka dla ucznia jest dziś niemal niezbędna! Ze wszystkich „przyborów szkolnych”, ten wymaga największej uwagi podczas zakupów. Wiem, jakie pułapki czyhają na rodziców, którzy chcą kupić drukarkę dla ucznia. Aby ułatwić rozsądny wybór, przygotowałem kilka drukarkowych propozycji.

Drukarka dla ucznia – uważaj

Zakup drukarki dla ucznia to nie lada wyzwanie. Rodziców zewsząd atakują promocje tanich drukarek, które kuszą swoim wyposażeniem. Niestety, tanie drukarki to często pułapka kosztów. Producenci celowo wypuszczają na rynek modele za przysłowiowe 99 zł.

Problem zaczyna się wówczas, gdy kończą się wkłady startowe. Tania drukarka to niemal zawsze problem z dostępem do zamienników.

Tworząc zestawienie pt. „Drukarka dla ucznia” wybrałem przystępne cenowo modele, do których bez problemu znajdziesz tusze zamienniki lub tonery zamienniki.

Celowo częściej proponuję drukarki laserowe. Chociaż wydruki z nich są czarno-białe, jako użytkownik masz pewność, że tusz w nich nie zaschnie. Raczej trudno oczekiwać od uczniów, aby regularnie uruchamiali drukarkę tylko po to, aby zrobić wydruk testowy.

Laserówki są droższe w zakupie. To jednak zakup na lata, dzięki któremu oszczędzisz czas, nerwy i pieniądze w późniejszym okresie eksploatacji.

Canon MAXIFY MB2150 – solidna atramentówka

Zaczniemy od drukarki atramentowej, gdyż dla niektórych uczniów możliwość taniego drukowania w kolorze jest niezbędna.

Drukarka atramentowa Canon MAXIFY MB2150 to wielofunkcyjne urządzenie, które drukuje, skanuje i kopiuje.

Skupmy się na aspektach technicznych technicznych. Canon MAXIFY MB2150 drukuje w kolorze z szybkością 11 str./min oraz w czerni z szybkością 19 str./min. Urządzenie posiada wbudowany skaner – a co za tym idzie – może pełnić rolę kopiarki dokumentów.

Wieloma funkcjami urządzenia można sterować z poziomu panelu. Drukowanie z telefonu czy skanowanie również jest dziecinnie proste – wystarczy zainstalować aplikację PIXMA Cloud Link z Google Play czy App Store.

Do podłączenia niezbędny jest tylko kabel zasilający, gdyż Canon MAXIFY MB2150 to drukarka Wi-Fi.

Koszty drukowania w kolorze obniżają zamienniki wkładów atramentowych PGI-1500 CMYK, które posiadam w mojej ofercie.

Xerox WorkCentre 3025 – zawsze gotowe

Wielofunkcyjna drukarka Xerox WorkCentre 3025 drukuje, skanuje i kopiuje. Laserowa technologia pracy sprawia, że nie musisz się przejmować regularnym drukowaniem. Używasz jej kiedy chcesz.

Toner ma to do siebie, że nie zasycha. Drukarka może zatem stać nieużywana nawet kilka tygodni. Wiadomo, że w szkole różnie bywa.

Czasem uczniowie drukują sporo, a czasem wcale nie potrzebują drukarki. Xerox WorkCentre 3025 drukuje w czerni z szybkością 20 str./min. Wkład laserowy Xerox 3020 wystarczy na ok. 1500 stron. Możesz drukować przy pomocy zamiennika tonera Xerox 3020 i oszczędzić jeszcze więcej.

Urządzenie posiada zintegrowany skaner. Nie musisz łączyć się z drukarką poprzez router. Dzięki Wi-Fi Direct możesz połączyć się z nią bezpośrednio z laptopa czy smartfona.

Xerox WorkCentre 3025 – to świetna drukarka dla ucznia. Nie wymaga wiele troski, a i wachlarz funkcji ma dość bogaty.

Xerox Phaser 3020 – tania drukarka laserowa

Najprostsze rozwiązania są najlepsze. Dziś, kiedy praktycznie każdy smartfon może zamienić się w skaner dzięki wbudowanej kamerze (nawet bez dedykowanych aplikacji).

Zakup jednofunkcyjnej drukarki laserowej zatem również będzie dobrym wyborem. Takie urządzenie ma niewielkie gabaryty i działa „na zawołanie”, bo tusz w nim nie zaschnie.

W kategorii tanich drukarek laserowych nasz faworyt to Xerox Phaser 3020. Ten model drukuje z szybkością do 20 stron A4 na minutę! Posiada Wi-Fi Direct, więc nie potrzebujesz routera – łączysz się z nią bezpośrednio z poziomu smartfona czy laptopa.

Drukarkę Xerox Phaser 3020 zasila toner Xerox 3020, którego wydajność szacuje się na 1500 stron (przy zadruku na poziomie 5%). Czego chcieć więcej?

Drukarka dla ucznia – podsumowując

Wybór drukarki dla ucznia powinien być przemyślaną decyzją. W odróżnieniu do innych przyborów szkolnych, ten „gadżet” ma za zadanie posłużyć przez wiele lat.

Typując prezentowane modele kierowałem się niską ceną, wyposażeniem oraz dostępnością zamienników do drukarek.
Bazowałem również na opiniach moich Przyjaciół korzystających z powyższych modeli na co dzień.

Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na moje drukarkowe porady. O drukarkach mogę rozmawiać bez końca!

PS.
Mam dla Was niespodziankę! Darmowy plan lekcji DrTusza! Możecie go sobie pobrać i wdrukować, kiedy już znajdziecie odpowiednią dla siebie drukarkę. Kliknij >TUTAJ<.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze