Drukarka dla ucznia. Sprawdź, co jest na topie

Drukarka dla ucznia

Wakacje płyną szybko. Zanim zaczniesz kompletować szkolną wyprawkę, pomyśl o drukarce. Ze wszystkich „przyborów szkolnych”, ten wymaga największej uwagi podczas zakupów. Wiem, jakie pułapki czyhają na rodziców, którzy chcą kupić drukarkę dla ucznia. Aby ułatwić rozsądny wybór, przygotowałem kilka drukarkowych propozycji.

AKTUALIZACJA!!!!

Sprawdź propozycje drukarek na rok szkolny 2021/22! Przeczytaj „Drukarka dla ucznia – rok szkolny 2021/22„.

Aktualne propozycje drukarek dla ucznia znajdziesz w tekście „Drukarka dla ucznia – rok szkolny 2021/22„. Przedstawione w dalszej części wpisu modele drukarek są dostępne jedynie na rynku wtórnym.

Drukarka dla ucznia – uważaj

Zakup drukarki dla ucznia to nie lada wyzwanie. Rodziców zewsząd atakują promocje tanich drukarek, które kuszą swoim wyposażeniem. Niestety, tanie drukarki to często pułapka kosztów. Producenci celowo wypuszczają na rynek modele za przysłowiowe 99 zł.

Problem zaczyna się wówczas, gdy kończą się wkłady startowe. Tania drukarka to niemal zawsze problem z dostępem do zamienników.

Tworząc zestawienie pt. „Drukarka dla ucznia” wybrałem przystępne cenowo modele, do których bez problemu znajdziesz tusze zamienniki lub tonery zamienniki.

Celowo częściej proponuję drukarki laserowe. Chociaż wydruki z nich są czarno-białe, jako użytkownik masz pewność, że tusz w nich nie zaschnie. Raczej trudno oczekiwać od uczniów, aby regularnie uruchamiali drukarkę tylko po to, aby zrobić wydruk testowy.

Laserówki są droższe w zakupie. To jednak zakup na lata, dzięki któremu oszczędzisz czas, nerwy i pieniądze w późniejszym okresie eksploatacji.

Brother DCP J-105 – atramentówka, która nie zawodzi

Jeśli chodzi o drukarki atramentowe, Brother DCP J-105 jest moim faworytem. Są na rynku drukarki, które drukują w lepszej jakości. Żaden inny producent nie stosuje jednak systemu automatycznego czyszczenia głowicy.

Japończycy jako jedyni wyposażają swoje drukarki w tego rodzaju rozwiązania. Dzięki nim problem zasychającego w dyszach tuszu praktycznie znika. Wystarczy, aby urządzenie miało stałe podłączenie do zasilania.

Wróćmy jednak do aspektów technicznych. Brother DCP J-105 drukuje w kolorze z szybkością 6 str./min oraz w czerni z szybkością 11 str./min. Urządzenie posiada wbudowany skaner – a co za tym idzie – może pełnić rolę kopiarki dokumentów. Na pokładzie znalazł się również moduł łączności bezprzewodowej.

Dzięki niemu Brother DCP J-105 jest też drukarką WiFi. Wieloma funkcjami można sterować z poziomu panelu. Drukowanie z telefonu czy skanowanie również jest dziecinnie proste. Urządzenie obsługuje Google Cloud Print i AirPrint. Dodatkowo obsługę ułatwia aplikacja Brother iPrint&Scan.

drukarka dla ucznia

Koszty drukowania w kolorze obniżają zamienniki wkładów atramentowych LC-529/525 XL, które posiadam w mojej ofercie.

Brother DCP-1610 WE – zawsze gotowe

Wielofunkcyjna drukarka Brother DCP-1610 WE drukuje, skanuje i kopiuje. Laserowa technologia pracy sprawia, że nie musisz się przejmować regularnym drukowaniem. Używasz jej kiedy chcesz. Toner ma to do siebie, że nie zasycha. Drukarka może zatem stać nieużywana nawet kilka tygodni. Wiadomo, że w szkole różnie bywa.

Czasem uczniowie drukują sporo, a czasem wcale nie potrzebują drukarki. DCP-1610 WE drukuje w czerni z szybkością 20 str./min. Wkład laserowy TN-1030 wystarczy na ok. 1000 stron. Możesz drukować przy pomocy zamiennika tonera TN-1030 i oszczędzić jeszcze więcej.

drukarka dla ucznia

Urządzenie posiada zintegrowany skaner i WiFi. Do drukowania ze smartfona (a właściwie kompleksowej obsługi urządzenia ze smartfona) również przydaje się aplikacja Brother iPrint&Scan.

Brother DCP-1610 WE – to świetna drukarka dla ucznia. Nie wymaga wiele troski, a i wachlarz funkcji ma dość bogaty.

Brother DCP-L2532 DW – drukarka dla całej rodziny

Chcesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu? Szukasz wydajnego urządzenia wielofunkcyjnego dla ucznia, które jednocześnie będzie Twoim firmowym kombajnem do drukowania i kopiowania? Postaw na Brother DCP-L2532 DW – sprzęt zapewniający wiele funkcji, dobre osiągi i wysoką kulturę pracy. Szybkość druku na poziomie 30 str./min to świetny wynik. Urządzenie oczywiście posiada WiFi i jest kompatybilne z aplikacją Brother iPrint&Scan.

Producent zadbał też o dwuwierszowy wyświetlacz i maksymalny komfort użytkowników. Brother DCP-L2532 DW zbiera pochlebne opinie za niską emisję hałasu i dostępność tonerów zamienników. Z tym modelem jest kompatybilny toner TN-2411 (1200 stron) oraz powiększone tonery TN-2421 (3000 stron).

Drukarka dla ucznia

Drukarka dla ucznia – podsumowując

Wybór drukarki dla ucznia powinien być przemyślaną decyzją. W odróżnieniu do innych przyborów szkolnych, ten „gadżet” ma za zadanie posłużyć przez wiele lat.

Typując prezentowane modele kierowałem się niską ceną, wyposażeniem oraz dostępnością zamienników do drukarek.
Bazowałem również na opiniach moich Przyjaciół korzystających z powyższych modeli na co dzień.

Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na moje drukarkowe porady. O drukarkach mogę rozmawiać bez końca! 🙂

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze