Drukarki dla nauczycieli. DrTusz radzi

drukarki dla nauczycieli

Chociaż cyfryzacja postępuje, papierowe klasówki i testy raczej prędko nie przejdą do lamusa. Na świat z serialu Jetsonowie przyjdzie nam jeszcze poczekać. Obecnie jednym z najbardziej cenionych przez nauczycieli gadżetem jest… drukarka. Wakacje to dobry czas na doposażenie się, dlatego przygotowałem zestawienie, w którym prezentuję drukarki dla nauczycieli.

Drukarki dla nauczycieli – 3 modele

Lipiec to dobry czas na zakupy elektroniki. Zazwyczaj wszyscy skupiają się wówczas na wakacjach. Raczej nikt nie myśli o zakupach na nadchodzący rok szkolny – a co za tym idzie – można spokojnie przeglądać oferty.

Lata drukarkowych doświadczeń sprawiają, że wiem, jak w procesie kształcenia ważne są drukarki dla nauczycieli. Wiem też, jak ciężko dobrać odpowiedni sprzęt w oceanie różnych propozycji. Dlatego przychodzę z pomocą 🙂

Brother DCP J-105

Tak. Wiem, że Brother DCP J-105 pojawia się w moich rekomendacjach nad wyraz często. Nic nie dzieje się bez przyczyny.

Jeśli chodzi o drukarki atramentowe, Brother DCP J-105 jest wyjątkowy. Są na rynku drukarki, które drukują w lepszej jakości. Żaden inny producent nie stosuje jednak systemu automatycznego czyszczenia głowicy.

drukarka dla nauczyciela

Japończycy jako jedyni podrukują drukarki wyposażone w tego rodzaju rozwiązania. Dzięki ich myśli technicznej problem zasychającego w dyszach tuszu praktycznie znika.

Wystarczy przestrzegać jednej zasady. Wystarczy, że urządzenie będzie miało stałe podłączenie do zasilania.
Takie udogodnienie przyda się szczególnie w wakacje, kiedy drukowania jest jak na lekarstwo.

Przyjrzymy się aspektom technicznym. Brother DCP J-105 drukuje w kolorze z szybkością 6 str./min oraz w czerni z szybkością 11 str./min. Urządzenie posiada wbudowany skaner.

Takie udogodnienie z pewnością przyda się do skanowania lub kopiowania materiałów dydaktycznych. Na pokładzie atramentowego Brothera znalazł się również moduł łączności bezprzewodowej. To drukarka Wi-Fi, którą bez problemu obsłużysz z telefonu.

Kolejna zaleta to dostępność zamienników wkładów atramentowych. Dostępność zamienników LC-529/525 XL do drukarki Brother DCP J-105 sprawia, że koszty kolorowych wydruków są naprawdę niskie.

Drukarki dla nauczycieli. Brother DCP-1510 E

Brother DCP-1510 E to jedno urządzenie, które łączy w sobie wiele funkcji – drukuje, skanuje i kopiuje. Laserowa technologia drukowania sprawia, że wakacyjna przerwa czy ferie nie zaszkodzą jej sprawności. Przewaga tonera nad tuszem jest w tym przypadku nie do podważenia.

Toner nie zasycha. Laserowego urządzenia wielofunkcyjnego używasz, kiedy masz na to ochotę. Wadą jest brak możliwości drukowania w kolorze. Niestety kolorowe drukarki laserowe mają większe gabaryty i są droższe w eksploatacji.

W kolportażu materiałów dydaktycznych liczy się wydajność. Osiągi wielofunkcyjnego Brothera pozwalają na szybkie i wydajne drukowanie Brother DCP-1510 E drukuje w czerni z szybkością 20 str./min. Wkład laserowy TN-1030 wystarczy na ok. 1000 stron. Atutem jest dostępność zamiennika tonera TN-1030 (czarny).

Brother DCP-1510 E – to przyjaciel każdego nauczyciela. Nie wymaga wiele uwagi, drukuje tanio, a paletę funkcji ma dość bogatą.

Drukarki dla nauczycieli. Brother HL-L2352DW

Po całym dniu w pracy każdy nauczyciel doceni zalety modelu Brother HL-L2352DW. Jednofunkcyjna drukarka laserowa drukuje z szybkością do 30 str./min w czerni przy poziomie hałasu poniżej 50dB!

drukarki dla nauczycieli

Czarno-biała drukarka została również wyposażona podajnik papieru na 250 arkuszy w formacie A4 i funkcję automatycznego druku dwustronnego. Druk dwustronny pozwala na oszczędność papieru – a co za tym idzie – pomaga oszczędzać pieniądze oraz środowisko.

Laserowa drukarka Brother HL-L2352DW współpracuje z tonerami TN-2411 oraz TN-2421. Dobra wiadomość jest taka, że posiadamy świetnej jakości tonery zamienniki Brother, które również zmniejszają koszty drukowania.
W tym modelu (jak we wszystkich urządzeniach Brother) zastosowano system oddzielnego bębna i tonera.

Brother HL-L2352DW zapewnia wygodą i komfortową eksploatację. Dzięki łączności bezprzewodowej może służyć również jako domowa drukarka WiFi. Drukowanie z telefonu to dla niej żaden problem.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem jednofunkcyjnej drukarki laserowej, która nie zajmie wiele miejsca i zapewni Ci drukowanie w najwyższej jakości, Brother HL-L2352DW jest propozycją wartą uwagi.

Jeśli żaden z oferowanych modeli nie spełnia twoich oczekiwań, wyślij zapytanie na sklep@drtusz.pl. Postaram się coś doradzić 🙂

Przeczytaj też: „Jak usunąć zaschnięty tusz

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze