V Błotna Liga Mistrzów już w ten weekend! - Blog firmowy DrTusz

V Błotna Liga Mistrzów już w ten weekend!

Błotna Liga Mistrzów

V Błotna Liga Mistrzów tusz, tusz! Kiedy w Tokio Olimpiada trwa w najlepsze, a nasza reprezentacja daje z siebie wszystko, w moich rodzinnych stronach już w najbliższy weekend (7-8 sierpnia) odbędzie się najbardziej ekstremalny i brudny turniej piłki nożnej, jaki znam. Zamiłowanie do sportu to zdecydowanie coś, co łączy moją załogę. Dlatego kolejny raz nie może nas zabraknąć w podlaskim Korycinie. Przed nami szalona impreza, jaką jest Swampions Soccer League, czyli mówiąc prościej – Turniej Piłki Błotnej. O co w tym chodzi?

V Błotna Liga Mistrzów – chodzi o to, żeby wpaść w błoto

Jako nieco szalony doktorek ze sportowym zacięciem, doskonale rozumiem, dlaczego piłka błotna wciąga. To jedyny w swoim rodzaju typ rozgrywek. W nich nie liczy się technika i styl, a ogromnym osiągnięciem jest celne trafienie piłki. Widowiskowe karne? Tak, ale bynajmniej nie z powodu kunsztu i precyzji zawodnika.

Na boisku próżno szukać wdzięku i nienagannej fryzury a’la Krychowiak. W dodatku, jeśli w torfowej brei któremuś z zawodników zaginie but, ten niestety musi opuścić boisko. 

Mimo wszystko na Turnieje Piłki Błotnej, której hasłem przewodnim jest „obrzucajmy się błotem na boisku, a nie w realnym świecie!” ściągają drużyny z najdalszych zakątków Polski (i nie tylko) i mają rzeszę wiernych fanów.

Rozgrywki w Korycinie to chyba najbardziej znana w Polsce impreza tego typu. Tym bardziej cieszę się, że jako firma mogę wesprzeć jej organizację i też tam być, a nawet zawalczyć o złoto!

piłka błotna

Torfowy DrTusz naprawdę daje radę

Kiedy zwykła piłka nożna to za mało, moja reprezentacja Fc DrTusz, zmienia swoje barwy na Torfowy DrTusz i rusza na podbój grząskich boisk z niemałymi sukcesami. Torfowy DrTusz, w którym grają m.in. Marcin i Krzysiek z mojej ekipy, zjechał pół Polski i swego czasu dotarł nawet do Turcji.

Z dumą w moim sklepie przy Wyszyńskiego 2/75 prezentuję liczne trofea przywiezione przez drużynę. Wśród nich znajdują się tegoroczne podium na turnieju  w Tomczycach, tytuł Mistrza Polski (2013, 2014, 2019 r.), Tytuł Mistrza Świata (!!) z tureckiego Swamp Soccer World Cup (2015 r.) a także wiele srebrnych i brązowych medali. Słowem – jest się czym pochwalić.

swamp soccer

V Błotna Liga Mistrzów – najbardziej kolorowa strefa kibica

W tym roku po blisko dwuletniej przerwie wszyscy znów spotkamy się na błotnej. V Błotna Liga Mistrzów rozegra się już 7 i 8 sierpnia! Wraz ze swoimi przyjaciółmi nastawiam się na dobrą zabawę w strefie kibica DrTusza. Dla zawodników i fanów piłki błotnej przygotowaliśmy szereg atrakcji.

Na pewno nie będzie nudno i monotonnie! Poza tym dzięki swoim pomarańczowym taśmom zadbam o to, by nikomu but z nogi nie spadł. Za to niedociągnięcie przecież grozi dyskwalifikacja! 

Weekend w Korycinie na pewno będzie emocjonujący, jak zawsze na tych szalonych rozgrywkach. Spotkam dawno nie widzianych ludzi i będę mocno trzymał kciuki za Torfowego DrTusza.

A tym, którzy nigdy nie słyszeli o piłce błotnej ani jej turnieju w Korycinie podrzucam filmik. Tak się bawiliśmy w 2019 roku 😉

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze