Drukarki do nauki zdalnej. Ranking Rudego - Blog firmowy DrTusz

Drukarki do nauki zdalnej. Ranking Rudego

Drukarki do nauki zdalnej

Szkolne korytarze świecą pustkami. Lekcje odbywają się na Teams, a uczniowie zamienili przestronne sale lekcyjne na biurka w swoich pokojach. Ponownie dużym zainteresowaniem zaczęły cieszyć się drukarki do nauki zdalnej. Dla tych, którzy poszukują takich urządzeń, przygotowałem kilka propozycji sprzętowych.

Drukarki do nauki zdalnej. Ranking jesień 2020

Zdaję sobie sprawę, że w tym gorącym okresie poszukiwanie drukarki do nauki zdalnej nie stanowi priorytetowego zadania rodziców. W końcu o tyle spraw trzeba się teraz zatroszczyć… Spokojnie, bez nerwów. Zawsze jestem ja – Twój niezawodny Rudy!

Na drukarkach znam się jak nikt. Wiem, jaka powinna być drukarka do nauki zdalnej. Wiosną 2020 roku otrzymywałem wiele próśb o poradę w kwestii wyboru tego typu sprzętu.

Na podstawie analiz i dotychczasowych doświadczeń, wybrałem najczęściej polecane modele.
Sprawdź, które drukarki do nauki zdalnej będą najlepsze.

Drukarki do nauki zdalnej – moje TOP4

Tworząc ranking brałem pod uwagę cenę zakupu, funkcje oraz… dostępność zamienników tuszów i zamienników tonerów.

O tym, jak kupić drukarkę wspominałem wielokrotnie (przeczytaj też „Jak wybrać drukarkę. Poradnik dla Klienta„).

Równie ważny jest też dostęp do alternatywnych materiałów eksploatacyjnych. W końcu każdy chce drukować tanio i dobrze.

HP LaserJet Pro M102 W – prosta i poręczna

Wytrzymała, trwała, prosta w obsłudze i zajmuje mało miejsca. Oto najważniejsze cechy przemawiające na korzyć drukarki laserowej HP LaserJet Pro M102W.

Jednofunkcyjne urządzenie drukuje w czerni. Uczniowie polubią HP LaserJet Pro M102W za wbudowane Wi-Fi Direct. Jaka jest różnica pomiędzy Wi-Fi a Wi-Fi Direct? Otóż t Wi-Fi Direct pozwala na bezprzewodowe połączenie bezpośrednio ze smartfona czy laptopa.

Drukarki do nauki zdalnej

Poza kablem zasilającym nie potrzebujesz żadnego innego.

Drukowanie z szybkością 22 strony A4 na minutę to całkiem niezły wynik! Do tego pojemnik na 160 arkuszy sprawia, że zbyt często nie trzeba sięgać do ryzy po nowe kartki.

Do drukarki HP LaserJet Pro M102W pasują dwa tonery – HP 17A o wydajności ok. 1600 stron oraz HP 17X.

Różnica wynika z wydajności. W przypadku tonera HP 17X szacuje się ją na 6000 stron przy zaczernieniu 5%.

Brother DCP-1510 E – urządzenie wielofunkcyjne

Jeśli szukasz drukarki do nauki zdalnej, która będzie jednocześnie wyposażona w skaner, sprawdź model Brother DCP-1510 E.

Dzięki zintegrowanemu skanerowi urządzenie może służyć jako domowa kserokopiarka. Chociaż druk odbywa się w czerni, wszystkie dokumenty można skanować w kolorze.

Drukarki do nauki zdalnej

Szybkość drukowania osiąga 20 stron A4 na minutę. Podobnie jak w innych modelach Brother, tak i w DCP-1510 E zastosowano system oddzielnego bębna i tonera.

Za druk odpowiada toner TN-1030 (o wydajności ok. 1000 stron przy zaczernieniu na poziomie 5%) razem z bębnem DR-1030. Oczywiście posiadam zamienniki tonera i bębna do Brother DCP-1510 E.

HP LaserJet Pro M130nw – do nauki i pracy

HP LaserJet Pro M130nw to najmniejsze urządzenie wielofunkcyjne. Mimo swoich wymiarów potrafi wiele! Cała rodzina doceni jej zalety! Zwłaszcza, kiedy dom staje się jednocześnie salą lekcyjną dzieci i biurem rodziców.

HP LaserJet Pro M130nw drukuje w czerni. Jak na pełnoprawne urządzenie wielofunkcyjne przystało, skanuje i kopiuje. Oczywiście w kolorze. Potrafi też drukować z telefonu. Jest kompatybilne zarówno ze smartfonami na Androidzie, jak i na iOS.

drukarka dla ucznia

Dzięki Wi-Fi Direct można ją podłączyć bezpośrednio z konkretnym urządzeniem, bez potrzeby konfigurowania sieci domowej

Jeśli HP LaserJet Pro M130nw ma docelowo stać się czymś więcej niż tylko drukarką do nauki zdalnej to z pewnością przyda się funkcja pracy w sieci LAN.

Wszyscy użytkownicy na pewno docenią udogodnienie, gdyż każdy z nich będzie mógł korzystać z możliwości urządzenia bezpośrednio z własnego komputera.

HP LaserJet Pro M130nw drukuje z szybkością 22 stron A4 na minutę. Toner występuje w dwóch wariantach.

Toner HP 17A wystarczy na ok. 1600 stron. Większy wkład desygnowany symbolem HP 17X ma wydajność sięgającą 6000 stron!

Oczywiście posiadam zamienniki wkładów laserowych do HP LaserJet Pro M130nw, z którymi drukowanie jest naprawdę ekonomiczne.

Brother DCP J-105 – solidne urządzenie atramentowe

Kiedy czarno-białe drukarki laserowe to za mało, z pomocą przychodzą dobre atramentówki.

Zazwyczaj doradzam wybór technologi laserowej, gdyż jest ona bardziej trwała. W końcu toner nigdy nie zasycha.

W przypadku drukarek atramentowych zdarzają się modele, które doskonale radzą sobie z przestojami. Mój ulubiony to Brother DCP J-105.

Ta wielofunkcyjna drukarka kolorowa gości w moich zestawieniach dość często. Wszystko za są sprawą jej wszechstronnych zastosowań. Brother DCP J-105 drukuje w kolorze.

Do jej największych zalet należy system automatycznego czyszczenia głowicy – wakacje i ferie dzieciaków nie robią na niej wrażenia.

drukarka ucznia

Wystarczy, że zapewnicie jej dopływ zasilania, a sama zadba, aby tusz w głowicy nie zasechł. Brother DCP J-105 drukuje w kolorze z szybkością 6 str./min oraz w czerni z szybkością 11 str./min.

Ten model posiada zintegrowany skaner i Wi-Fi Direct. Tusze LC-529/525 XL są łatwo dostępne, a ich zamienniki cieszą się dobrymi opiniami.

Drukarki do nauki zdalnej – pytaj śmiało

Potrzebujesz drukarkowej porady? Pisz śmiało! Zawsze pomogę. Na pytania czekam w moich mediach społecznościowych oraz pod adresem blog@drtusz.pl.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze