Błotna Liga Mistrzów 2022! Nasi mistrzami! - Blog firmowy DrTusz

Błotna Liga Mistrzów 2022! Nasi mistrzami!

Błotna Liga Mistrzów 2022 za nami! W ostatni weekend czerwca w Korycinie miłośnicy ekstremalnej odmiany piłki nożnej spotkali się, aby zawalczyć o zwycięstwo. Turniej również i w tym roku przyciągnął śmiałków z całej Polski (i nie tylko). Od lat jesteśmy partnerem wydarzenia. Nie mogło nas tam zabraknąć – zarówno w strefie kibica, jak i na błotnych boiskach. Zobaczcie, co się działo!

Błotna Liga Mistrzów po raz szósty – Korycin wita!

Słońce, piasek i plaża nad zalewem w Korycinie, a tuż przy nim dwa wypełnione błotem boiska! W niesamowitej atmosferze gorącego podlaskiego lata miały miejsce rozgrywki VI Błotnej Ligii Mistrzów!
Niezwykły turniej był częścią Ogólnopolskich Dni Truskawki w Korycinie.

boisko do piłki błotnej z lotu ptaka

Torfowa rywalizacja zawsze wzbudza emocje i przyciąga rzesze śmiałków, którzy chcą spróbować tej ekstremalnej odmiany footballu!

piłka błotna - mecz

Błotna Liga Mistrzów 2022 – rozgrywki

W ostatnią sobotę czerwca w Korycinie stawił się komplet drużyn gotowych zawalczyć o najwyższy stopieni podium. W zmaganiach wzięły udział również żeńskie drużyny, których mecze również cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Korycin odwiedziła bardzo różnorodna reprezentacja. Przyjechały zespoły z całej Polski, a nawet zza granicy! Wszystkich łączyła miłość do dobrej zabawy! Bo w końcu o to w Swampions Soccer League chodzi!

Błotna Liga Mistrzów 2022 & DrTusz

DrTusz.pl od lat jest partnerem rozgrywek Błotnej Ligii Mistrzów. W tym roku naszej reprezentacji również nie zabrakło! Przybyliśmy na miejsce z własnym stoiskiem i niespodziankami dla kibiców – w tym profesjonalną ścianką do zdjęć.

błotna liga mistrzów drtusz

Każde dziecko (i te większe dzieci również) mogły zakręcić kolorowym kołem fortuny.
Do wygrania były nasze gadżety – torby, karty do gry, zapachy do auta, kolorowanki, balony oraz pożywne jabłka!

zespół drtusz w pracy

Podczas zabawy dowiedzieliśmy się, że naszym stałym klientem jest 3 krotny (z rzędu!) mistrz Polski w jedzeniu truskawek na czas! 😃

Bawiliśmy się super! Co istotne – Torfowy DrTusz wrócił z Korycina z pucharem! Tak więc kibicowanie podczas nieudzielnych finałów do zdartych gardeł się opłaciło!

błotna liga mistrzów 2022

Piłka Błotna – garść faktów

Pomysł na rozgrywki swamp soccer zrodził się w 1998 roku w Finlandii. Wówczas dyscyplinę nazywano „Suopotkupallo”. Na pomysł rozgrywek piłkarskich po kolana w torfowym bagnie wpadli narciarze, którzy latem trenowali na błotnistej nawierzchni.

W 2003 miały miejsce pierwsze Mistrzostwa Świata w Piłce Błotnej. Z biegiem lat błotna odmiana footballu zaczęła zyskiwać popularność. Mimo pandemicznej przerwy, młoda dyscyplina ma się całkiem nieźle i nie traci na popularności. Dobrze obrazuje to popularność rozgrywek w Korycinie.

Warto nadmienić, że w 2015 roku Torfowy DrTusz Białystok pokonał dziewiętnaście drużyn z całej Europy i zdobył najwyższe podium na Mistrzostwach Świata w Piłce Błotnej w Turcji.

Właśnie dlatego bardzo cennym towarem podczas rozgrywek są nasze taśmy. Zawodnicy zabezpieczają nimi buty. Wcale na sto nie dziwi. Torfowa matnia wciąga każdy przedmiot, który do niej wpadnie. Tylko piłka utrzymuje się na powierzchni. 😉

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze