Uśmiech przez błoto! Piłka błotna też ma swoje mistrzostwa (wideo) - Blog firmowy DrTusz

Uśmiech przez błoto! Piłka błotna też ma swoje mistrzostwa (wideo)

piłka błotnaDwie bramki, piłka, bajorko zamiast murawy i masa emocji. Tak wyglądała każda z piłkarskich rozgrywek w ramach III Błotnej Ligi Mistrzów. Tegoroczny turniej piłki błotnej został rozegrany w Korycinie podczas XXIII Ogólnopolskich Dni Truskawki. Z tej okazji na Podlasie zjechali miłośnicy haratania w gałę (w błocie) zarówno z Polski, jak i spoza granic naszego kraju. Naszą firmę reprezentowały aż dwie drużyny – Babski DrTusz oraz Torfowy DrTusz. Obejrzyj relację z tegorocznych zmagań na błotnych boiskach.

Piłka błotna – powrót po przerwie

Może Błotna Liga Mistrzów nie była tak wyczekiwana jak Mundial, ale fakt wznowienia rozgrywek Swampions Soccer League po rocznej przerwie przysporzył wiele radości fanom kopania piłk po kostki w błocie. 😀 Trzeba też przyznać, że oglądanie umorusanych (ale szczęśliwych) zawodników dostarczało więcej frajdy, niż podziwianie fryzur naszej reprezentacji w Rosji.

Piłka błotna – przeprowadzka do Korycina

Rozgrywki miały miejsce 23 i 24 czerwca. Błotny turniej towarzyszył XIII Ogólnopolskim Dniom Truskawki w Korycinie.

Do udziału zgłosiło się 20 drużyn męskich oraz 5 drużyn damskich. W Korycinie stawili się również goście zza granicy. Białoruś reprezentował zespół Kobrin-2, a Anglię Bruce’s Bogtrotters. W szeregach drużyny Swamp Heroes również znaleźli się piłkarze różnych narodowości.

Na liście nie zabrakło oczywiście polskich teamów. Riki Tiki Błotne Byki Korycin, D.U.P.A – Drużyna Upartych Przeciwników Abstynencji TORUŃ, Tarcho Śfiry Warszawa czy Coco-Jambo Czeremcha to tylko niektóre z drużyn biorących udział w zmaganiach.

Piłka błotna – trzeba wyjść z grupy

Na kilka dni przed turniejem odbyło się losowanie grup. Wydarzenie miało miejsce w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. W przypadku pań liczba zgłoszeń pozwoliła na utworzenie jednej grupy. Mecze zostały rozegrane systemem każdy z każdym. Do niedzielnych półfinałów awansowały cztery najlepsze ekipy.

W przypadku męskich grup drużyny trafiły do dwóch różnych koszyków. Do niedzielnych zmagań awansowali tylko zwycięzcy grup oraz jedna drużyna (z wszystkich grup) z najlepszym bilansem bramek za drugie miejsce. Najlepsze teamy utworzyły dwie grupy (każda po trzy zespoły), w których rozegrano mecze systemem każdy z każdym. Do półfinału awansowały dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Jak wyglądały same rozgrywki? Obejrzyjcie wideo!

Piłka błotna – relacja wideo

Piłka błotna – zwycięzcy 2018

Po zażartych bojach nadszedł moment wyłonienia zwycięzców. Najlepszą spośród żeńskich drużyn okazała się ekipa Błotne Glonojady Skierniewice. Drugie miejsce zajęły panie z FC Ponalewce Skierniewice. Brązowy medal trafił do GKS Forty Piątnica.

W męskich rozgrywkach najlepsi okazali się zawodnicy Ramis Białystok. Drugie miejsce zajęła drużyna Tarcho Śfiry Warszawa. Na podium stanęli również Old Boys Czeremcha.

Torfowy DrTusz i Babski DrTusz Team w tym roku powróciły z turnieju bez medali. Kto by się jednak tym przejmował? Zabawa była przednia i tylko to się liczy. Do zobaczenia na kolejnych rozgrywkach Swampions Soccer League.

Piłka błotna – fotorelacja

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze